PHOBIA - Grind Your Fucking Head In

PHOBIA - Grind Your Fucking Head In

PHOBIA - Grind Your Fucking Head In

PHOBIA - Grind Your Fucking Head In

Podzemní firmička Mr. Čurbyho, orientující se prevážně na špičky domácí grindové scény, zalovila tentokráte v zámořských vodách, aby z jejich vln vytáhla vpravdě tučný úlovek. Aby toho nebylo málo, tak pod etiketou Obscene Productions vychází legendární sebrance PHOBIA rovnou počiny dva.

PHOBIA - ShaneAngažovat do svých řad takto zkušenou kapelu se z mého pohledu ukázalo být tahem prozíravým. Najít totiž na dnešní grindcoreové scéně počiny, které nenudí svojí stereotypností, naivitou podání a nevzbuzují úsměv na tváři, není zas tak úplně lehké. Poslechem „Grind Your Fucking Head In“ však naštěstí nedochází ani k jednomu. Zvukově kvalitně ošetřené nahrávce vévodí, ovšemže jak jinak, grindcoreové běsnění té nejvyšší intenzity. Sedmnáctka skladeb má skutečně na to, aby pomyslně rozdrtila (nejen) hlavy svých nebohých posluchačů. Ve sběsile rychlém sledu střídá jedna druhou bez poskytnutí jekéholiv pocitu vydechnutí. Velmi snadný dojem stereotypu, který je v mnoha případech pro poslech tohoto stylu typický, je hned zkraje co nejvíce eliminován několika pozitivními atributy, jimiž „Grind Your Fucking Head In“ disponuje. Rytmické variabilitě, což je z mého pohledu asi tím hlavním ukazatelem tvořícím zajímavou grindcoreovou nahrávku, se dostává náležité pozornosti, čehož důsledkem je fakt, že každá skladba disponuje hned vícero rychlostními stupni. Nechybí ani velmi občasné pomalejší vsuvky, punkové nájezdy anebo sběsilé crustové sypačky. To vše dělá tuto kolekci posluchačsky pestřejší a tím pádem i nepochybně přitažlivější. Pochvalu zasluhují hlavně výborné Ramonovy bicí, střídající jednotlivá tempa skutečně ve velmi rychlém sledu. I vše ostatní je v rámci žánru na vyšší úrovni, ať už se jedná o nápadité sekery anebo klasický vokál mající ve svém rejstříku hned několik poloh, od ječáku až po obligátní growling.

Když si poslechnu některé průměrné grindové nahrávky a dám je do kontrastu s právě recenzovaným dílkem, jedná se o rozdíl naprosto propastný. Na této nahrávce totiž vše funguje tak, jak má. Velmi dobrý zvuk, kvalitní hráčské výkony, nenudící, přímočaré a kvalitní skladby. Nic víc snad ani není potřeba. Vše hezky zabaleno v alko-motorkářském obalu, dávajícím jasně najevo, že nic v životě se nemá brát zas tak úplně vážně. Já osobně jsem tedy spokojený.

PS: Patříte-li k fanouškům folk & country, vyčkejte po doznění poslední skladby nějakou tu minutku. Dočkáte se bonusu určeného právě vám.

 2

Dalas

Verdikt

Intenzivní grindcoerová masáž. Přesně taková, jak to mají mazlíčci rádi.

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 20:32

Produkce: Shane McLachlan And PHOBIA
Studio: Shiva Industries, Santa Ana CA (USA)

www.jellobung.com/phobia

Sestava

Skladby

 1. Selfish Minds
 2. Struggle With The Corruptible
 3. Blind Arrogance
 4. Vicious Social Order
 5. Fuck What You Think
 6. Filth And Vehemence
 7. Sick Life
 8. Contest To Amend
 9. Exterminate To Emancipate
 10. Shit Housed
 11. Ailing Addiction
 12. Visual Patriot
 13. Restraint And Riot
 14. Kill Off
 15. Bulldozer
 16. Humanities Struggle
 17. Evil Minds

Diskografie

Remnants Of Filth (2012)
Unrelenting (EP) (2010)
22 Random Acts of Violence (2008)
My Friends - Our Grind! (EP) (2008)
Cruel (2006)
Get Up And Kill! (EP) (2004)
Grind Your Fucking Head In (2003)
Serenity Through Pain (2001)
Destroying The Masses (EP) (1999)
Means Of Existence (1998)
Enslaved (EP) (1997)
Return To Desolation (EP) (1993)
All That Remains (EP) (1992)