MOLOTOV - Con Todo Respeto

MOLOTOV - Con Todo Respeto

MOLOTOV - Con Todo Respeto

MOLOTOV - Con Todo Respeto

Tak tu máme ďalší album coverov, tentokrát od mexických HC/rock/metal/hip-hopových pištoľníkov. Dosky zložené z prevzatých skladieb sú vždy ošemetným materiálom a zriedkakedy patria k vrcholom tvorby ich „nových“ interpretov. Kým za „Strange Little Girls“ od Tori Amos cítiť snahu o koncepčné spracovanie a iný pohľad na cudziu tvorbu, „Kicking Against The Pricks“ Nicka Cavea, „Through The Looking Glass“ SIOUXSIE AND THE BANSHEES či „Dreamland“ Roberta Planta sú osobitými poctami tým, čo ovplyvnili preberajúcich a „eMotive“ od A PERFECT CIRCLE je svojským pokusom o politický manifest, „Con Todo Respeto“ je zo všetkého najviac akousi srandičkou či recesiou.

MOLOTOVImaginárne „Radio Molotov“ prevedie poslucháča od „Rock Me Amadeus“ od Falca (skladby, ktorá kapele poslúžila aj pri tvorbe imidžu v celom booklete), cez „Girls“ z dielne BEASTIE BOYS či „I Turned Into A Martian“ Danzigových THE MISFITS až po legendárny úlet „Da Da Da“, vytiahnutý z hlbín rokov osemdesiatych. Najvýraznejšou pridanou hodnotou je prespievanie skladieb do španielčiny; „Con Todo Respeto“ tak skutočne znie ako program akéhosi vidieckeho latinskoamerického rádia. Aranže sú decentné, MOLOTOV zriedkakde pritlačia na pílu, napriek sterilnej amadeovskej štylizácii tak pripomínajú miestnu zábavovú kapelu, neoholených, špinavých, ale „pohodových“ snedých maníkov so sombrerami.

„Con Todo Respecto“ je evidentne výplňovou doskou, ktorá však vďaka rafinovanej dramaturgii nespoliehajúcej na prehrávanie hitov najväčšej kategórie menej znalému poslucháčovi znie ako ďalšia radovka MOLOTOV (sám nepoznám pôvodnú verziu pri viac ako polovici skladieb, a tam, kde originál poznám, je cover príjemne na polceste medzi pietnym spracovaním a premletím na nepoznanie). Mexičania touto nahrávkou pravdepodobne neútočia na získavanie nových fanúšikov a tých starých rovnako pravdepodobne neurazia, skôr potešia. Diskusie o zmysle takéhoto CD tak postrádajú zmysel; obe strany mince majú svoje legitímne „pre“ aj „proti“. A keďže sa cédéčko počúva dobre a ľahko, bolo by jeho ďalšie rozpitvávanie nosením sov do Atén.

 5

Thorn

Verdikt

Mexičania týmto CD pravdepodobne neútočia na získavanie nových fanúšikov a tých starých rovnako pravdepodobne neurazia, skôr potešia. A keďže sa cédéčko počúva dobre a ľahko, bolo by jeho ďalšie rozpitvávanie nosením sov do Atén.

Hodnocení

Autor
6,5 / 10
Redakce
6 / 10

Další informace

Stopáž: 44:32

Produkce: Robert Carranza a MOLOTOV
Studio: Barbaperro estudios

www.molotov.com.mx

Skladby

 1. Amateur (Rock Me Amadeus)
 2. Diseño Rolas (Designer Music)
 3. Marciano (I Turned Into A Martian)
 4. The Revolution Will Not Be Televised (La Revo)
 5. La Boa A Go-Go (La Boa)
 6. Chavas (Girls)
 7. Mamar (Mamá)
 8. Quen Pon-Ponk (Quen Pompo)
 9. DA DA DA (DADADA)
 10. Perro Negro Granjero (Perro Negro y Callejero & La Grange)
 11. Agüela (Mi Abuela & The Magnificent Seven & Bust A Move)
 12. Mi Agüita Amarilla

Diskografie

Con Todo Respeto (2004)
Dance And Dense Denso (2003)
Apocalypshit (1999)
¿Donde jugarán las niñas? (1997)

Jiné pohledy

Dalas
6 / 10

Srandičky, srandičky ... Ty hlavně dominují novince mexických MOLOTOV. Tohle je přesně ten typ odlehčené hudby, kterou bych si doma pouštěl jen sotva, ovšem situace se radikálně mění, když podobná kapelka nastoupí své večerní vystoupení na nějakém velmi veselém letním festiválku, kde nálada a promile v krvi stoupají vzhůru úměrně s přibývajícími hodinami a vy chcete jen jediné - výborně se bavit. ... [11. dubna 2005]