SINCE THE FLOOD - píšem len o tom, čo sa deje v mojom živote, niečo z toho je pozitívne, niečo menej.

SINCE THE FLOOD - píšem len o tom, čo sa deje v mojom živote, niečo z toho je pozitívne, niečo menej.

SINCE THE FLOOD - píšem len o tom, čo sa deje v mojom živote, niečo z toho je pozitívne, niečo menej.

SINCE THE FLOOD - píšem len o tom, čo sa deje v mojom živote, niečo z toho je pozitívne, niečo menej.

SINCE THE FLOOD sa možno trošku so šťastím podarilo odlíšiť od zástupov momentálne letiacich NWOAHM kapiel. Debutový a zatiaľ jediný album "Valor And Vengeance" z roku 2003 vychádza až v Európe teraz a pýši sa novým masteringom a bonusovým trackom. O surovej a priamočiarej nádielke zachytenej na debutovom CD, minulosti, aktuálnom turné s MADBALL a SWORN ENEMY i budúcnosti, čo-to stručne porozprával spevák Chuck.

Dovoľ, aby som začal s európskym dátumom vydania vášho debutu. Prečo až teraz, keď album vyšiel už v roku 2003?

Ironclad sa len prednedávnom zlúčili s Metalblade, takže máme teraz oveľa lepšiu distribúciu.

Keď už sme pri tom časovom posune, toto európske vydanie má nový mastering, mix a je tu aj bonusová skladba. Nakoľko „nový“ je tento bonus „Laid To Rest“?

SINCE THE FLOODOno, re-release bol aj v Štátoch už vo februári, takže to pre nás už nie je tak nová vec.

Dovolím si tvrdiť, že ste už od roku 2003 určite nahrali aj nejaký nový materiál. Chystáte sa niečo vydať v najbližšej budúcnosti a nakoľko sa to bude líšiť od „Valor And Vengeance“?

Nič novšie sme zatiaľ nenahrávali, ale napísali sme zopár nových veci. Tak veľa sme koncertovali, že sme na to nemali čas. Dúfame, že budeme mať nový album hotový niekedy vo februári budúceho roku.

Vaše CD bolo pre mňa celkom príjemným prekvapením, hoci neprichádza s ničím novým, znie predsa len odlišne od kapiel, ktoré v súčasnosti vydávaju Metal Blade alebo Roadrunner (alebo jeho sublabel Trustkill). „Valor And Vengeance“ mi pripomenulo starý dobrý NYHC z prvej polovice deväťdesiatych rokov s miernou príchuťou typicky švédskeho death metalu – na spôsob riffov starých ENTOMBED, tu a tam, v skladbách ako „The Only Way“ alebo „In My Eyes“. To vás dosť odlišuje od všetkých tých ostatných NWOAHM formácií nanajvýš kradnúcich riffy IN FLAMES...

Každý v kapele počúvame niečo iné. Ja osobne veľa priamočiarého HC ako DEATH THREAT, 100 DEMONS a HATEBREED, zatiaľ čo ostatní viac fičia na THE RED CHORD, UNDYING a UNEARTH. Myslím, že máme osobitý zvuk.

Aký bol ohlas na „Valor And Vengeance“ v Štátoch pred dvoma rokmi a aké reakcie sú teraz z Európy?

Ohlas v Štátoch bol skvelý. Ako vieš, album v Európe ešte len vychádza, takže zatiaľ odtiaľto nemáme veľkú odozvu.

SINCE THE FLOODTúto jeseň štartuje vaše turné s chalanmi z MADBALL a SWORN ENEMY. Hrali ste niekedy predtym v Európe a čo očakávate od blížiacich sa koncertov?

Nie, nikdy predtým sme v Európe nehrali. Je pre nás veľmi vzrušujúce ísť sem po boku s dvoma z najlepších HC kapiel vôbec. Čakáme, že to bude úžasné.

Tiež ma zaujali vaše texty, zaoberajúce sa špinou všedného dňa, problémami skutočného života a vzťahmi. Predpokladám, že väčšina z nich vychádza z osobných skúseností...

Yeah, v podstate píšem len o tom, čo sa deje v mojom živote, niečo z toho je pozitívne, niečo menej.

Zdá sa, že nie ste priamo politická kapela, avšak táto téma sa objavuje kdesi v pozadí vašich textov v podobe určitej nenávisti a zlosti, troche smútku a pocitoch frustrácie. USA s ich možnosťami a všetkými tými kontrastmi alebo ich vládou akosi najkritizovanejšie spomedzi ostatných – čo sa tebe osobne najviac páči na živote vo Štátoch a čo naopak najmenej?

(bez odpovede. Pozn. autor)

Ako vznikajú skladby a texty – sú pre vás dôležitejšie impulzy skôr zvonku alebo v skúšobni aj jamujete?

Veľa krát, keď cvičíme, tak začneme len tak jamovať bez akejkoľvek štruktúry a keď sme s výsledkom spokojní, dáme tomu nejakú formu a štruktúru. Texty prídu na rad neskôr.

Kedy si prvý krát vo svojom živote zistil, že chceš byť viac, než len radový fanúšik a poslucháč? A prečo si zvolil práve HC?

Myslím, že to bolo, keď prvý krát videl HATEBREED. Mal som asi tak 16 a tá energia, čo z nich išla ma posadila na zadok. Neviem si sám seba predstaviť, ako hrám niečo iné. Jednoducho mám bližší vzťah k HC.

Pamätáš si ešte váš prvý koncert? Videl som záznam s vášho koncertu v Syracuse na „Valor And Vengeance“ a pôsobili ste na pódiu dosť suverénne. Ako to však bolo na začiatku?

Náš prvý koncert si stále pamätám a išlo o nervy. Časom sa však dokážeš na pódiu uvoľniť a začneš sa baviť.

Kedy si začal s tvrdou muzikou? Povedz nám niečo o tvojich prvých skúsenostiach a kontaktoch...

Môj prvý koncert bol myslím WHITE ZOMBIE a MELVINS. Odvtedy som už len vyhľadával muziku, ktorá bola tvrdšia a rýchlejšia.

Predpokladám, že nepočúvaš len HC skupiny, tak skús spomenúť pár tvojich favoritov a veci, ktoré by nás mohli zaujímať...

Samozrejme, počúvam tiež veľa metalu a okrem skutočne tvrdej hudby mám rád veľa klasického rocku ako DEEP PURPLE, LYNYRD SKYNYRD spolu s nejakým tým country.

Nemyslím si, že sa dajú zarobiť peniaze hudbou akú hráte, alebo žeby toto bolo dôvodom pre vašu existenciu. Aké sú teda vaše zamestnania?

Za toho tri a pol roka, čo sme v tejto kapele, nikto z nás nezarobil ani halier, takže áno, každý z nás pracuje. Ja som stolár, Kevin robí grafika a tlačiara, Luke je zvukárom.

SINCE THE FLOODPovedz nám niečo o tvojich očakávaniach do budúcnosti. Čo by si chcel dosiahnuť so SINCE THE FLOOD?

Jedným z mojich cieľov, keď sme začinali, bolo cestovať. Toto sa nám rozhodne splnilo. Prešli sme niekoľko krát celé Štáty a dostali sme sa tiež do Mexika a Kanady. V budúcnosti by som chcel hrať pred stále viac a viac ľudí.

Je nejaké miesto a prípadne kapela s ktorou by si tam chcel hrať?

Chcel by som niekedy hrať v Japonsku, zatiaľ som o tom počul len samé skvelé veci. Jedna z kapiel, s ktorými sme ešte nehrali a radi by sme, sú HATEBREED.

Tak, to je nateraz všetko. Veľa štastia s „Valor And Vengeance“ v Európe a vďaka za tvoj čas a trpezlivosť. Máš posledné slovo, takže na záver môžeš povedať čo chceš:

Príďte sa na nás pozrieť s MADBALL a SWORN ENEMY. NESKLAMEME VÁS. Vďaka, Chuck.

 3

Radicalcut

Další informace

Sestava