C.AARMÉ - C.Aarmé

C.AARMÉ - C.Aarmé

C.AARMÉ - C.Aarmé

C.AARMÉ - C.Aarmé

Představte si pošmourné březnové odpoledne, když se pomalu vracíte ze zaměstnání, které Vás už delší dobu příliš nebaví a dozvuky z běžných pracovních situací Vám ještě teď protékají v myšlenkách. Potřebovali byste si pořádně pročistit hlavu něčím hodně syrovým, hlasitým, energickým. Jdete dál, míjíte centrum města, park, stadión i nádraží. Procházíte kolem lunaparku, kde zní různé bláznivé melodie, cinkrlátka, klaksony a šlágry pro starší a pokročilé. Je vám z toho všeho pestrého balastu fakt na blití, tak se prostě snažíte tohle místo co nejrychleji projít a zase pokračujete dál. C.AARMÉA nakonec na předměstí mezi řadami šedivých domů to konečně uslyšíte. Z jedné malé garáže, kde právě zkouší místní kapela, se ozývá naturální kytarový zvuk v tom nejpřirozenějším slova smyslu a Vy bez vyzvání vcházíte dovnitř. To co Vás tam čeká je půlhodinová bouřlivá rock´n´rollová smršť, během které zhubnete o 5 kilo, ale při opouštění tohoto místa se cítíte podstatně lépe, sice propocený až na kost, ale zbavený všech negativních splínů. Jako hudební fanoušek budete vědět, že ta kapela nenabídla co do stylu a objevnosti nic tak závratného, ba naopak byla celkem průměrná, její energie, čistota a přirozenost, s jakou hrála svoje krátké skladby, Vám však pomohla nastartovat se do dalších životních situací a Vy si odnesete jedno zjištění. A sice, ať se cokoliv i sebe obyčejnějšího dělá s nadšením a pořádně, nikdy to nebude pro Vás špatné. Jde o to si jenom trochu věřit a udělat tím správným směrem krok k sobě samému.

Skupina C.AARMÉ je mladou akvizicí severské stáje Burning Heart a na svém debutu nenabízí co se do objevnosti a stylové originality týče nic závratného. Je však plná energie a nespoutanosti. Tyto Švédy bych stylově přiřadil někam mezi stoner rock amerických KYUSS a garážový punk THE HIVES. Zkrátka jde o brutálně podlazené, rozbordelařené, dvou minutové skladby, převážně v rychlém tempu, kterých je do Vás během necelé půl hodiny nasypáno patnáct. Nic závratného nečekejte, jen čistou energii, hukot rezavých větráků a syrové maso ze zastaralých skladišť. No Past, No Future...Live Now!!!

 1

Stray

Verdikt

Neznám jinou rockovou kapelu, která by předávala svůj repertoár s méně příkrasami než C.AARME. Špinavý stoner/punk ze zasmrádlé garáže od chlápků, kterým kromě jejich hudby záleží jen na délce jejich kotlet. Hovada!

Hodnocení

Autor
5,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 28:00

Produkce: C.AARMÉ
Studio: Don Piérre Studios

c.aarme.lofi.org

Sestava

Skladby

 1. Gasmask
 2. Tu Puta Mi Casa
 3. Visions
 4. O´Neill Oh No
 5. What´s The Problem
 6. Mussolini
 7. Aimless
 8. High Tech
 9. Moron
 10. It Must Hurt Now
 11. No Gracias
 12. Baise Moi
 13. The Gag
 14. Worst Part
 15. Total Trash
 16. I Am A Princess

Diskografie

C.Aarmé (2004)