RANDY - Randy The Band

RANDY - Randy The Band

RANDY - Randy The Band

RANDY - Randy The Band

Dlouholetá úderka ze země „tří korunek“ RANDY na sklonku loňského roku vypustila další nekompromisní řadovku. Skupina patří mezi nejstarší kapely vydávající svá alba u labelu Burning Heart z Örebro a reprezentuje klasický britský vzorek punkové školy, tedy „punk model 1977“. Ten dokáže zajímavě obohatit o garáž-rockový feeling, který je dnes tolik v kurzu. Novinka „Randy The Band“ je stejně jako předcházející  album „Welfare Problems“ povedeným reprezentantem tohoto de facto neměnného stylu.

RANDYKapely jako RANDY jsou zárukou toho, že člověk přesně ví, co od nového alba má očekávat a to také dostane. Tedy něco na způsob metalovějších velkokapel, jako jsou MOTORHEAD a AC/DC. Půlhodinový intenzivní zásah znamenitě se hodící jako soundtrack k noční procházce prázdnými ulicemi města s řetězem v ruce, či k popíjení a demolování všeho, co bude po ruce v nedalekém autovrakovišti. Čtveřice oplácaných fotříků RANDY, kteří spolu s MILLENCOLIN reprezentují to nejlepší ze švédské punkové školy, skutečně znovu nezklamala, jejich skladby nepostrádají potřebný tah na branku, vtip ani zajímavé melodie, kterým vévodí úderné refrény. Kdybych měl nějakou skladbu vyzdvihnout, šlo by to hodně těžko, protože kolekce působí velmi kompaktně a vyváženě a je na ní z čeho vybírat.

Strhující punkové album od zkušených chlápků s jednoznačným názorem na to, co je v hudbě dobrý a co špatný, a řekl bych, když tak jejich novinku poslouchám, že je málo platný jim to vymlouvat, protože je i přes fakt, že zde virtuozitu nenajdete, velmi přesvědčivá. Pro fanoušky punk rocku jde o povinnost.

 Přidejte svůj názor

Stray

Verdikt

Dokonalá formace pro loosery na podpoře, ale ne pro frustrované ustrašence, nýbrž pro loosery, kteří jsou hrdí na to, že jimi jsou. Pokud máte rádi punk rock v jeho nejčistší formě, musíte si RANDY prostě a jednoduše zamilovat. RANDY mají moje sympatie.

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 31:40

Produkce: RANDY
Studio: Decibel Studio

www.randy.com

Sestava

Skladby

 1. Punk Rock High
 2. Razorblade
 3. Better Than Art
 4. Evil
 5. Bannhof ZOO
 6. Nothing On Me
 7. I Raise My Fist
 8. Red Banner Rockers
 9. The Pretender
 10. Going Out With The Dead
 11. Teenage Tiger
 12. Rich Boy
 13. Losing My Mind
 14. Promise
 15. The World Is Getting Bored

Diskografie

Randy The Band (2005)
Welfare Problems (2003)
The Human Atom Bombs (2000)
You Can´t Keep A Good Band Down (1998)
The Rest Is Silence (1996)
There´s No Way We´re Gonna Fit In (1994)
Ska (EP) (1994)
No Carrots For The Rehabilitated (1993)