DISBELIEF - Navigator

DISBELIEF - Navigator

DISBELIEF - Navigator

DISBELIEF - Navigator

Němečtí DISBELIEF patří k zarputilým a aktivním kapelám vydávajícím s železnou pravidelností nová alba. Že se tak neděje za cenu klesající kvality se nás tahle partička pokouší po dvou letech přesvědčit s novinkovou deskou „Navigator“. Vyobrazení plachetnice z časů minulých jakoby mělo symbolizovat, že skupina nehodlá stát na místě. Na druhou stranu je známo, že DISBELIEF si už dávno našli ten svůj styl a do nějakých větších experimentů se moc pouštět nechtějí.

DISBELIEFTohle přesně platí i o jejich aktuální nahrávce. Kapela je i nadále věrna svému těžkotonážnímu metalu plného pocitů beznaděje a bezútěšnosti. Hutné kytarové hradby, z jejichž útrob se ozývá zoufalý řev Karsten Jägera, je stále typickým a nezaměnitelným znamením německých. Tato zvláštní odnož metalu mající svoje kořeny někde na pomezí death metalu a hardcore má v jejich podání zvláštně přitažlivou příchuť. Příchuť utrpení a bolesti, což jsou asi ty nejvýraznější emoce sdělované prostřednictvím hudby DISBELIEF. Pravda, na „Navigator“ lze v této oblasti pozorovat patrnou transformaci nálad směrem k optimističtějším polohám, ovšem očekávat, že se DISBELIEF nyní vrhnou do světa muziky pro bavení davů jsou i nadále lichá. Krom uvedeného je zde i zřejmá snaha pilovat svůj zvuk a, proč to neříct, vydolovat doslova maximum z minulých nápadů jejich omíláním. Není potřeba podléhat panice. Je totiž skoro až obdivuhodné, jak tato pětice dokáže vydávat takřka totožná alba a přitom působit jako kapela, která nestojí na místě. Snad za to může právě ta zmiňovaná přitažlivost jejich hudby, snad fakt, že dokážou z několika málo jednoduchých součástek (nekomplikované rytmické motivy, těžkotonážní hardcoreové riffy…) sestavit funkční a nezdolný stroj (úderné, agresivní a především zdařilé skladby).

DISBELIEF si prostě jedou dál po své linii a nutno dodat, že prozatím bez výraznějšího zaklopýtnutí. Ovšem i přes vyřčená slova chvály je rozcestí již na dohled. Příště už by totiž chtělo přeci jen trošku zaexperimentovat.

 Přidejte svůj názor

Dalas

Verdikt

Těžktonážní Němci setrvávají ve vytyčené stezce, přičemž se soustředí hlavně na pilování vlastního zvuku a především hudebního rukopisu. Opět kvalitní deska z jejich dílny.

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 46:28

www.disbelief.de

Sestava

Skladby

  1. Navigator
  2. When Silence Is Broken
  3. The One
  4. The Thought Product
  5. Between Red Lines
  6. It Is Simply There
  7. Falling Down
  8. Passenger
  9. Selected
  10. Sacrifice

Diskografie

Navigator (2007)
66Sick (2005)
Spreading The Rage (2003)
Shine (2002)
Worst Enemy (2001)
Infected (1998)
Disbelief (1997)