SLOW TENSION - Inner Fragments

SLOW TENSION - Inner Fragments

SLOW TENSION - Inner Fragments

SLOW TENSION - Inner Fragments

Pokud se v dnešní době kapela profiluje jako čistě instrumentální a rocková, začínám šilhat buďto k postrockovému vlnění nebo matematickému řádění modelu DYSRHYTHMIA nebo BEHOLD... THE ARCTOPUS. SLOW TENSION však nejsou ani takoví ani makoví. Svoji vizí instrumentální kytarovky jsou věrni klasickému progresivnímu rocku s notnou dávnou atmosféry, o kterou se starají hlavně klávesové nástroje. Oproti minulosti v albu „Exit“ ztrácí ve skladbách kytara své dominantní postavení a pozornost se poměrně rovnoměrně rozmělňuje mezi všechny hrající. Pokud jsem v minulosti u této kapely žehral na nevýraznou rytmiku, musím nyní jen uznale pokyvovat hlavou. Nové posily jsou znát a posunují ji o hodný kousek kupředu. Zvláště basové party jsou aranžovány s velkou dávkou citu a zkušenosti, přičemž basa naprosto famózně proklouzává mezi polohou, kdy na sebe přebírá většinu pozornosti a kdy funkčně mizí do kopáků.

SLOW TENSION

Aranžérská práce zůstává stále uzamčená v prostorách, které SLOW TENSION mají nejraději. Mnoho nápadů, poctivá rocková řemeslnost, odmítání trendů. Poněkud staromilské, ale ve výsledném kontextu sympatické a důvěryhodné. Tomu je uzpůsoben i zvuk, který spadá spíše do lepšího průměru, než aby něčím překvapil nebo vynikal. Pokud by se celkový sound trochu víc našťavil a odstranil se poněkud sterilní igelitový přehoz, který nahrávku obepíná, bylo by lépe. Vedle syntezátorových plachet a klavíru mi chybí více reálných, ať už hostujících nebo samplovaných nástrojů, což by albu dodalo mnohem větší jiskru.

Ovlivnění lídry artrockové scény DREAM THEATER kapela nezapře, stejně jako odkojení giganty klasického rocku a metalu. Nově SLOW TENSION nabírají i jazzrockovou příchuť a kéž by jí bylo více, neboť tato uvolněnější míza kapele neuvěřitelně sluší. Pokud mám srovnávat s albem „Exit“, které bylo předchůdcem tohoto kotouče, rozhodně musím říci, že „Inner Fragments“ zaujalo jako celek více, a to i přestože jsem přesvědčen, že „Exit“ mělo více malebnějších melodických míst a hitového potenciálu. Novinka je složitější na poslech, ale musím současně i dodat, že noví SLOW TENSION jsou materiálem trvanlivějším. V příštím období budu kapele držet palce, ať se jí vydaří i lepší zvukové balení.

 15

RIP
RIP

Verdikt

Instrumentální progresivní rocková náladovka z Novojičínska.

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-
Čtenáři
8,2 / 10

Další informace

Stopáž: 44:00

Produkce: SLOW TENSION
Studio: studio Unart-Slavičín

bandzone.cz/slowtension

Sestava

Skladby

  1. Solarscape
  2. Artificial Sun
  3. Delta Noise
  4. Flowers of Speech
  5. Balsa
  6. Mécanique
  7. Ecliptic
  8. Forgotten
  9. The Last Fraction

Diskografie

Inner Fragments (2009)
Exit (2006)