THE CHARIOT - Wars And Rumors Of Wars

THE CHARIOT - Wars And Rumors Of Wars

THE CHARIOT - Wars And Rumors Of Wars

THE CHARIOT - Wars And Rumors Of Wars

THE CHARIOT jsou kapela bývalého zpěváka NORMA JEAN Joshe Scogina, která vám nabízí alternativní vývojovou větev, jakou by se uvedení mathcore zakladatelé mohli vydat, kdyby (ehm...) nevyměkli. THE CHARIOT mají jasno a to se v hudbě cení. Hned od prvních taktů do vás hustí brutálně nekompromisní hardcore a dávají jasně na vědomí, o co jim jde.

THE CHARIOTA o co jde? THE CHARIOT hudbu používají pouze jako výrazový prostředek k průchodu svých emocí a zobrazení svých nálad, hrají jí přesně tolik, kolik potřebují. Jejich hudební terapie nemá ani notu navíc, než je nezbytně nutné. V žádném případě nečekejte ohromující klenuté kompozice, tady se jedná o emotional hardcore, verze uragán 4.0, vyhrocený do extrému. Již od první vteřiny „Wars And Rumors Of Wars“ začínají řvát vazbící kytary a smyslů zbavený Scogin. Pro zachování autenticity a dravosti jsou ponechány i drobné chybky či disharmonie.

THE CHARIOT pracují s agresivitou zajímavým způsobem. Jednotlivé výbuchy vzteku jsou proložené minimalisticky jednoduchými vsuvkami. Buď dlouhý hvizd zpětné vazby, nebo jednoduché vybrnkávání na kytaru oddělují v nepravidelných intervalech noise běsnění, které tím lépe vyniká. Za pozornost stojí bicí, poslechněte pozorně, co hrají v „Teach“, „Never I“, či v závěrečném chaosu “Mrs.Montgomery Alabama“, je to úlet. Texty jsou typicky HCčkářsky angažované, THE CHARIOT se vymezují proti násilí, jsou kritičtí ke konzumní společnosti a vybízí k ostražitosti před systémem.

Důležitou součástí této hudby je mohutný, prasácky přeřvaný, ale právě proto dokonalý zvuk. Tato dnes již samozřejmost, která tolik chyběla v osmdesátých letech otcům zakladatelům YOUTH OF TODAY nebo GORILLA BISCUITS, je velmi důležitá. Pokud se v tomto stylu podaří podobný zvuk, jako mají THE CHARIOT, tak vás to rozseká a převálcuje a to je to, o co tady jde.

THE CHARIOT se dostali na limit, jejich projev nabízí asociaci s kladivem do hlavy a výsledný dojem osciluje mezi termíny šílenost, genialita, chaos, nebo originalita, ale každopádně nelze zůstat k této desce chladným. Můžete namítnout, že THE CHARIOT jsou pozéři. Asi ano, ale nelze několikrát nahlas poslechnout tuto desku a pak se tvářit, jako by se nic nestalo. Přistupujte prosím opatrně.

 12

Verdikt

Agresivní noise hardcore.

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 30:18

Produkce: Matt Goldman
Studio: Glow In The Dark Studio, Atlanta (USA)

www.myspace.com/thechariot

Sestava

Skladby

  1. Teach:
  2. Evovle:
  3. Nees:
  4. Impress.
  5. Never I
  6. Giveth
  7. Abandon:
  8. Daggers
  9. Oversea
  10. Mrs. Montgomery Alabama III.

Diskografie

Long Live (2010)
Wars And Rumors Of Wars (2009)
The Fiancée (2007)
Unsung (EP) (2005)
Everything Is Alive, Everything Is Breathing, Nothing Is Dead, And Nothing Is Bleeding (2004)