ACTION - Silence Is The Enemy

ACTION - Silence Is The Enemy

ACTION - Silence Is The Enemy

ACTION - Silence Is The Enemy

Pokud se minulou deskou teplicko-mostečtí ACTION prodrali do metalcorové elity v naší zemi a snad i na chvilku usedli na domácí žánrový trůn, novinka předznamenává jejich sestup. Ačkoliv je „Silence Is The Enemy“ technicky mnohem dále, má lepší zvuk, více odštěpků z tvrdších žánrů jakými jsou thrash nebo death metal a minimálně o dva levely lepší výkon bubeníka, tak postrádá to, co dělá dobrou hudbu dobrou hudbou. Tedy silné a nosné nápady. Já v podstatě marně hledám důvod, proč si tu desku pouštět zas a znovu, žádná skladba krom posledního experimentu s elektronikou, který připomíná dobu raných PRODIGY, mě k tomu nenutí. Tam, kde v minulosti byla alespoň zajímavá melodika, jsou nyní sterilní sekačky, které patří bez výjimky do kategorie nejprůměrnějších. Ptám se sám sebe, co se to s těmi ACTION stalo?

Jako by kapela chtěla zůstat v kontaktu se světovým děním na scéně, ale hledání své nové „současné“ tváře prostě nedokázala správně uchopit. Pokusy o breakdowny působí ploše, integrace deathcorových prvků nemastně neslaně. Celé to vyznívá tak, že se chce skupina sama násilným aktem dostat někam, kde to zkrátka neumí. Z velmi slušného poctivého metalcorového korunního prince se stal průměrný death metal/corový parchant, který ani zdaleka nestačí na tuzemské lídry tohoto žánru. Celé to nevytrhne ani Ozzy z X-CORE coby host ve skladbě „When All Hope Is Lost“, ani angažované texty, kterým se však vyhýbá potřebná dávka slovesné obratnosti.

ACTION

Nejlépe se mi opravdu poslouchá poslední libůstka, kterou je remix třetí skladby „Days Of Affliction“, jež nakopávají samply, čiší z ní určitá dávka čerstvosti a dynamiky, tedy přesněji řečeno v porovnání se zbytkem motivů. Není to rozhodně remix, ze kterého si sednete na zadek, ale „alespoň něco“ v tomto oceánu metalcorové průměrnosti a to je ale zoufale málo. Pokud se zaměřím na formální stránku věci, je vše v naprostém pořádku. Zvuk z Hostivaře, nové metalovější logo, instrumentální výkony, to vše mi dává naději, že bych ACTION neměl odepisovat, ale spíše posečkat na reparát této nepovedené zkoušky.

 3

RIP
RIP

Verdikt

Druhá albovka mostecko-teplických ACTION je tvrdší, přísnější, modernější, ale bohužel ne lepší než pět let staré „Weeping Of Angels“.

Hodnocení

Autor
4,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 37:45

Produkce: ACTION
Studio: Hostivař

bandzone.cz/action

Sestava

Skladby

  1. Intro
  2. Fuck You Forever
  3. Days Of Affliction
  4. Lost Tomorrow
  5. When All Hope Is Lost
  6. Silence Is The Enemy
  7. Things Getting Hard But We Still Grinding Up
  8. Armed With Vengeance
  9. Cheap Coat
  10. Days Of Affliction (Pölü remix)

Diskografie

Silence Is The Enemy (2010)
Weeping Of Angels (2005)
Assassins of Oblivion (split s CROWLEYS PASSION) (2004)
Can Evil Be Beautiful (2002)
tphc (demo) (2000)