AUGUST BURNS RED - August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill

AUGUST BURNS RED - August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill

AUGUST BURNS RED - August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill

AUGUST BURNS RED - August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill

Najlepšiu vianočnú skladbu tohto roka a s najväčšou pravdepodobnosťou i na veľa rokov dopredu nahrali ČAD. Ich „Horiaca obloha“ ako mocný výkrik hrdého kresťana pôsobí neuveriteľne osviežujúco v dobe, keď je blasfémia zábavkou stredného prúdu a každý nagelovaný Jožko z Hornej Dolnej je veľký satanista. Veď posúďte sami.

Ak vám jeden dobrý song nestačí a omrzela vás už aj štyri roky stará kultová výberovka „We Wish You A Metal Xmas And A Headbaning New Year“, skúste siahnuť po novom albume sympaťákov z Pennsylvánie, ktorí sú vďaka svojej enormnej koncertnej aktivite veľmi dobre známi aj slovenským či českým fanúšikom.

„August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill“ je veľmi vydarenou zbierkou notoricky či menej známych vianočných popevkov a melódií. Chlapci veľmi šalamúnsky zvolili inštrumentálne prevedenie jednotlivých skladieb – až na moju obľúbenú vypaľovačku „Rudolph The Red Nosed Reindeer“ sú všetky vianočné kúsky v ich podaní bez vokálov.

AUGUST BURNS RED

S pomerne náročnou výzvou sa skupina okolo gitaristu J.B. Brubakera popasovala naozaj úspešne. V kvalitne zvládnutej prevzatej skladbe funguje ťažko popísateľné napätie medzi dobre známou pôvodnou verziou a novou pečaťou interpreta, ktorý dielo pretvára vo svoj obraz. Otrocké kopírovanie originálu nemá význam, úplné odtrhnutie z reťazí má zmysel iba v momente, keď Tori Amos spieva „Raining Blood“. Z tohto pohľadu je „Sleddin´ Hill“ podareným dielkom.

Vkusný melodický metalcore v podaní AUGUST BURNS RED vytvára v kombinácii so známymi vianočnými tónmi viackrát veľmi vtipné situácie. Zbesilé riffovačky, galop decentne zvýraznených bicích, precízne sóla, miestami priam džezové klavírne vsuvky – kapela sa naozaj postarala, aby sa poslucháč ani na chvíľu nenudil.

Vianoce sú najmenej metalový sviatok v roku, v tom mali AUGUST BURNS RED v rozhovore pre anglický Metal Hammer pravdu. Je sympatické, že nám ho budú s nahrávkou (ktorá vyšla mimochodom už v októbri) spríjemňovať ešte ďalších pár rokov. Tak teda šťastné a veselé a metalové!

 3

Rudi

Verdikt

Vianočný metalcore. Vkusne zaranžovaná a kvalitne odohraná sviatočná veselica.

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-
Čtenáři
5 / 10

Další informace

Stopáž: 41:59

Produkce: Carson Slovak

www.augustburnsred.com/

Sestava

Skladby

 1. Flurries
 2. Frosty The Snowman
 3. Sleigh Ride
 4. God Rest Ye Merry Gentlemen
 5. Jingle Bells
 6. Oh Holy Night
 7. Rudolph The Red Nosed Reindeer
 8. Sleddin´ Hill
 9. Little Drummer Boy
 10. Winter Wonderland
 11. O Come, O Come, Emmanuel
 12. Carol Of The Bells
 13. We Wish You A Merry Christmas

Diskografie

August Burns Red Presents: Sleddin´ Hill (2012)
Leveler (2011)
Home (Live) (2010)
Constellations (2009)
Messenger (2007)
Thrill Seeker (2005)
Looks Fragile After All (EP) (2004)