MEKONG DELTA - In A Mirror Darkly

MEKONG DELTA - In A Mirror Darkly

MEKONG DELTA - In A Mirror Darkly

MEKONG DELTA - In A Mirror Darkly

Dva roky po kompilaci „Intersection“ přichází němečtí technothrashoví psi MEKONG DELTA s novinkovým kompletem, téměř v totožné sestavě, která svůj podpis zanechala pod doposud poslední řadovkou „Wanderer On The Edge Of Time“ (jen kytarista Benedikt Zimniak si v loňském roce sbalil fidlátka).

A naštěstí udrželi i formu, kterou čtyři roky stará kolekce oplývala. Co udrželi, snad i překonali. Jistě, dnešní djentové produkce pohlíží na technickou i kompoziční stránku věci z krapánek jiného úhlu, MEKONG DELTA však při zachování typických poznávacích znaků (rytmické kouzlení, pokřivené melodie, časté vpády akustické kytary) rozhodně nezní jako nostalgicky oživlá zombie z osmdesátých let minulého století (stále ještě nová krev v sestavě dělá jistě své).

MEKONG DELTA

Lví podíl na tom rozhodně má jistý hlas Martina LeMara, ale už vzhledem k faktu hnedle tří instrumentálek z celkového počtu osmi skladeb na albu obsažených je zřejmé, že to nejdůležitější kapela rozhodně nespatřuje v exhibici frontmana. A při poslechu výtečných mnohovrstevných skladeb typu válce „The Armageddon Machine“, halucinogenní balady „The Silver In Gods Eye“,  riffovačky „Janus“ nebo svižné dvojice „Hindsight Bias“/„Mutant Messiah“ nutno jejich snaze pouze uznale zatleskat.

Mimochodem, ještě k těm nezpívaným kouskům. Pod pojmem instrumentální skladby kapely s thrashovými kořeny si většina lidí představí sáhodlouhé omílání pustého riffu v nikdy nekončícím kolečku, ovšem s tímhle u MEKONG DELTY nepochodíte. Přes úvodní akustickou brnkačku zalamuje tóny v „Overtuře“, vypouští prsty z otěží v „Inside The Outside Of The Inside“, ale rozhodně ani chvilku nenudí. Nezbývá, než smeknout před svěžestí, kterou si soubor uchovává i v roce 2014.

„In A Mirror Darkly“ v sobě slučuje to nejlepší z minulosti (pár fousatějších riffů sice může posluchačovo ucho postřehnout, ale protože jde jinak o výstavní kousky, rádo je odpustí) a přidává i tolik potřebnou reflexi aktuálního dění. Možná by si všichni dnešní kytaristé-programátoři měli povinně poslechnout, jak být i po téměř třiceti letech na scéně zajímavější než naprostá většina nových jmen. Hodně povedená záležitost.

 3

Darkmoor

Verdikt

Není důvod žehrat na čas. I po třiceti letech na scéně jsou jména, která svou laťku umí udržet slušně vysoko na stojanech...

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-
Čtenáři
7,9 / 10

Další informace

Stopáž: 44:55

www.mekongdelta.eu