EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO - Tree Of Tongues

EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO - Tree Of Tongues

EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO - Tree Of Tongues

EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO - Tree Of Tongues

Pravda, není to novinka, ale vzhledem k tomu, že se k této desce i po mnoha měsících stále vracím, bych ji tímto rád představil těm, kteří ještě neznají rodinnou firmu lehce šílených bratrů Carrů nazvanou EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO. Ti pod lehce obskurní hlavičkou umně kombinující mathcore, progresivní rock i posthardcoreové nebo shoegazové prvky. Jejich předchozí album bylo opravdu přelomové v tom, s jakou přirozeností tato banda dokázala kombinovat naprosto rozdílné hudební elementy. Tento moment překvapení tu nyní není, nicméně rozhodně nelze říci, že EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO usnuli na vavřínech. To, v čem byla deska „I Have Made My Bed In Darkness“ výborná, na tomto materiálu ještě dobrušují k dokonalosti.

Je to zkrátka pestrá směs, nepůsobící nijak násilně, ačkoliv chvilku posloucháte britskou melancholickou kytarovku, za moment neoprogové rockové výstřelky a mezitím nepravidelné sekanice á la THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Jsou místa, kdy to všechno splývá, vy posloucháte všechny tyto žánry dohromady a přece to nezní jako účelový slepenec. Naopak, vše dává smysl a ještě tu mnohé skladby mají okamžiky, které si prostě zamilujete a budete se na ně vždy těšit.

Pánové z EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO jsou skutečnými mistry v tom, jak si pohrát s dynamikou skladeb. Dokáží během několika sekund poslat malebnou poklidnou kytarovou plochu do vroucího jádra sopky, aniž by se na vašich uších dopustili jakéhokoliv hudebního násilí. Současně musím podtrhnout fakt, že tu vedle řvaní najdete i četné melodické vokály, které nemají cukrkandlové podtóny a lepivost cukrové vaty. Bratrské duo Carrů, které je hlavní tvůrčí silou, prostě dokáže naprosto přesně vyvážit jednotlivé přísady, ze kterých se jejich tvorba skládá. V mnohých ohledech mi trio z Indiany připomíná dnes bohužel již neexistující mladíky z THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU, kteří jednotlivé styly mísili se stejnou bravurou. EXOTIC ANIMAL PETTING ZOO znovu dokázali vytvořit pestré a nabušené album, které se mi nedokázalo oposlouchat ani za dva roky.

 1

RIP
RIP

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 46:36

www.facebook.com/eapzmusic

Diskografie

Tree Of Tongues (2012)
I Have Made My Bed In Darkness (2008)