COLUMNS - Please Explode

COLUMNS - Please Explode

COLUMNS - Please Explode

COLUMNS - Please Explode

„Buchni, prosím ťa, buchni...“ spievajú COLUMNS zo Severnej Karolíny. Existujú od roku 2003, na konte majú 2 EP z rokov 2006 a 2008, to ešte bola celá vec veľmi hlboké podzemie, a potom EP-ky „Just Another Species“ (7 flákot rok 2010) a „Please Explode“ (4 flákoty, rok 2013). Práve táto nahrávka zrejme oslovila Relapse až tak, že COLUMNS dali ponuku, aká sa neodmieta, od augusta minulého roku tu teda máme debutový album, figliarsky pomenovaný rovnako ako predošlý kraťas.

Jake Wade (basgitara), Jason Skipper (bicie), Adam Cody (vokály) a Mike Lehmann (gitary, hrával aj s podzemným gore kultom HEMDALE) tu prevažne z predošlých nahrávok poskladali šestnásťskladbový extrémny zvukový vír. COLUMNS hrajú grind core bez nejakých väčších prímesí iných žánrov. Ak sa v tom chcete veľmi rýpať, nájdete nejaké stopy death metalu, HC, sludge a industrialu. Celkovo je tu ale grind vychádzajúci zo starých BRUTAL TRUTH, trochu Európy v štýle NASUM a v pokrútenejších momentoch, prípadne melodickejších pasážach, možno aj CONVERGE.

Nejde však o nejaký prekombinovaný tech-grind á la MARUTA a spol., v podstate skôr nadupaná priamočiara záležitosť s hutným zvukom. Zvlášť basa je niekde výborný buldozér, inde zase zazvoní, skladby zaujmú chytľavými riffmi, zdravou dávkou disharmónie, dobrými medvedími, revanými i vrieskanými vokálmi, a celkovo to znie ako vydarená drvička pre 21. storočie.

 Přidejte svůj názor

Martin Lukáč

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 34:43

www.columnsmusic.com

Diskografie

Please Explode (2014)
Please Explode (EP) (2013)
Just Another Species (EP) (2010)