NAV - Smrtci

NAV - Smrtci

NAV - Smrtci

NAV - Smrtci

Tohle nikdo nečekal. Pro mě je to blesk z čistého nebe. Bez přechozího varování ze špinavé stáje Noise Assault Agency Budweis vybíhá jejich černý kůň. Z nozder mu šlehaj plameny a jeho stopy halí neprodyšná mlha. Už dlouho si nevzpomínám na domácí kapelu, která by mě svým vznikem tak překvapila. Tím míň z žánrových kolbišť, ve kterých se NAV pohybují.

Z temných hvozdů kolem Třeboňska vystupují tři postavy a chápají se black metalu v jihočeském špína stylu. Znesvěcení? Zcela jistě! Vždyť někteří z těch lidí hrají i v té nejromantičtější kapele dneška. To se přece nedělá! A členové? Vlastně nevím, jak moc to je tajemství a jak moc není, protože sestava je pro mnohé stále trochu rébus, ale ty tři stínové figury spojují kapely jako KALLE, NOD NOD, FIVE SECONDS TO LEAVE a DÆRRWIN. NAV je jejich jednoznačně nejtvrdší a nejsyrovější hudební poloha. Jeden si zákonitě musí pokládat otázku, kde se to v nich bere? Žánrově odkazují na černý kov v jeho nejsyrovější tváři v základní tříčlenné sestavě. Jen Kytara, bicí, basa a vokální zlo.

NAV

Krom jednoduchých kovočerných riffů tu ale prosakuje i mnohé z výše zmíněných kapel. Nahrávka je zvukově plná, postupně se z ní vyplavují zvuky typické například pro ranou tvorbu FIVE SECONDS TO LEAVE. Stejně tak je to i s atmosférou, která od kvapných začátků tone v rašelinových slatích.

Rukopis Low Relotiion studia smrdí i přes silnou vrstvu sazí z pekla. Zdánlivě primitivní black metalové bouře se lámou ve všeobepínající mazlavou hmotu, koketující s dronovou špínou, která vás smrtelně přitahuje gravitací černých děr. Až si v prosinci budu zase vyplňovat anketu o objevech roku, tady nezaváhám. Vlastně jsem si tam tři písmena několikrát obtáhnul už teď.

NAV

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Verdikt

Domácí black metalové překvapení roku 2019.

Hodnocení

Autor
7,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Sestava

Skladby

  1. Eternal Surreal
  2. Corpse of Time
  3. Night Bies
  4. Funeral of god
  5. Sigil of Sulfur
  6. Repentance
  7. Celestial Doom