NOVINKY

ICED EARTH

Podle servereu The Republic se Jon Schaffer začal skrývat před spravedlností, která by jej měla "ocenit" za jeho účast na násilném vniknutí do Kapitolu v lednu 2021.

[dnes]

STRATOVARIUS

Zbrusu nové video ke skladbě "Broken" ze stejně zbrusu nového alba "Survive":

[dnes]

LIONHEART, TERROR, GET THE SHOT, DYING WISH

Do Prahy se vrací mlátička LIONHEART, a aby poctivého hardcoru ze slunné Kalifornie už tak nebylo málo, přidávají se k nim TERROR jako jedna z žánru nejvěrnějších a nejpopulárnějších kapel! Soupisku doplňují ještě GET THE SHOT a DYING WISH, takže dostanete čtyři odpovědi na otázku, jak má znít nekompromisní a nabušený hardcore. Na tuhle sestavu se vyplatilo počkat!

Nekorunovaní vládci kalifornského new school hardcoru LIONHEART už za 18 let své existence prokázali víc než dostatečně, že si svoje místo na výsluní scény opravdu zaslouží. I když jsou Kaliforňané kvůli svému tvrdému metalickému zvuku často připodobňováni k Hatebreed, jejich hardcore-metal zní jinak. Určitě v jejich tvorbě lze stopovat až někam k punku, ale ke slovu se dostaává hlavně drtivý beatdown. Ten v jejich podání chytil po reunionu druhý dech, což na nekompromisních 24 minutách dokazuje i zatím poslední deska „Valley of Death“ (vyšla roku 2019 na Concrete Music Inc.), na níž v prosinci bude navazovat novinka „Welcome To The West Coast III“ s již novým singlem „Death Comes in 3‘s“.
LIONHEART jsou cesta bez zákrut, cesta disponující drtící silou vyvěrající průniky z vnitřní agrese. LIONHEART jsou prostě parní válec, který projde i „údolím smrti“.

‚Lví srdce‘ z Oaklandu v pražském klubu změří síly se svými služebně téměř stejně starými kolegy z Los Angeles - legendárními TERROR. Tihle veteráni v čele s frontmanem Scottem Vogelem, kteří jsou už za ty roky v Praze téměř jako doma, se letos v květnu vytasili s novinkou „Pain into Power“ a v MeetFactory se v jejich podání můžeme jako vždy těšit na pořádnou nálož poctivého kalifornského HC s jasným poselstvím, které si nebere žádné servítky.

Ale protože tohle turné je ‚liga‘, sestavu doplňuje dobře známá energická hardcore/punk sebranka GET THE SHOT z kanadského Quebecu, jejichž ultra divoké koncerty si už domácí publikum stihlo za poslední roky zapamatovat a oblíbit, a noise hardcoroví DYING WISH z Portlandu, kde vás do latě srovná jediná žena turné, charismatická zpěvačka Emma Booster.

 16. 10. 2022 - Praha, MeetFactory
FB event: https://fb.me/e/6d2hrK8bo

E-ticket: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/401

LIONHEART
https://youtu.be/TR5tNmfI-1U

https://youtu.be/n-YycDggStQ

https://youtu.be/j_IRDMRjFhQ

https://youtu.be/o-yYbEpBUqc

https://youtu.be/Ild6uEyf1Dg

TERROR
https://youtu.be/niD-F1z9O5o

https://youtu.be/c1SYP8qtD0I

https://youtu.be/eAa4ZYjHoQU

https://youtu.be/5fQNxfTltDQ

https://youtu.be/WU1sznFX1e4

GET THE SHOT
https://youtu.be/mvXb2vaEZGQ

https://youtu.be/AuoLqJsEk5E

https://youtu.be/QTLgXIvDqwE

https://youtu.be/bQRjTgLm6Ro

https://youtu.be/AvuAKXgh6jA

DYING WISH
https://youtu.be/VapyYgnYizE

https://youtu.be/-Rzlbq4B0Ow

https://youtu.be/MIfQMOSpqtE

https://youtu.be/RjUyvLGPRKs

Předprodej dále v síti Ticketmaster.

[včera]

HEIDEN

Domácí post/blackeři zaslali tiskovku v angličtině a tak zveřejňujeme v původním znění bez titulků: 


"Progressive post/black metal outfit HEIDEN are now releasing a brand new video for the track 'Musím ti tolik říct' (english: I have so much to tell you), which is taken from the band's upcoming album Andzjel that will come on 11.11.2022 via Magick Disk Musick.

HEIDEN comments: „Today we release another single "Musím ti tolik říct" from the upcoming album Andzjel. For this purpose, we make by ourselves a gloomy visual mood video, which we shot in a blizzard on the hilltops of the Vysočina region early this year. The song is about the very essence of the entire album, about magic, inhospitable landscape, solitude and local legends.“

The album could be pre-ordered at band’s store: https://eshop.heidenhorde.com/ or band’s Bandcamp https://heiden.bandcamp.com/album/andzjel

HEIDEN are available for interview at info@heidenhorde.com

album artwork by kverd and Luděk Řezáč could be found below with the tracklist.


Tracklist

1. Nevěřím těm očím (I don't trust those eyes) LISTEN

2. V hodině vlka (In the hour of the wolf)

3. Musím ti tolik říct (I have so much to tell you)

4. Září (September)

5. Sviť, měsíčku, jasno (Shine, moon, clear)

6. Běsů se nezbavíš (You won't get rid of rages)

7. Patřím sem (I belong here)

Release date: 11.11.2022 via Magick Disk Musick

HEIDEN from Brno, Czech republic, after all that post-rock dreaming, promises spikes on the new record "Andzjel" and fulfilled their promises with the first single "Neveřím tem očím". Progblack raid is like a thorny journey back in time. Percussion volleys, cutting poetry strongly inspired by the region of the White Carpathians and a typically melancholic interlude to make the scars just right. HEIDEN returns fully to its second creative chapter, in which they serve sophisticated black and with a perfect mix & master by Karel Daniel Lidén (CRAFT, KATATONIA, IN MOURNING, BLOODBATH).

The rural and severed feel of the old huts is essential for our upcoming record. A connection with nature that is irresistable and unobtrusive. We dealt with the atmosphere on the new album from many points of view. It’s about the indefinite fear from the outside. It describes the feeling when the world around us has changed overnight and we weren't there. Extirpation and doubts. HEIDEN are connecting places and sounds, resonating with their hearts.

WE ARE HEIDEN.

Recording Studio: SHAARK Studio

Sound engineer: Pavel Hlavica

Mix/Master: Karl Daniel Lidén (Tri-Lamb Studios)

 

Cover artwork: kverd and Luděk Řezáč

 

Booking contact:

booking@heidenhorde.com

 

Shop: https://eshop.heidenhorde.com/

Bandcamp: https://heiden.bandcamp.com/

 

Formats:

CD Super Jewel Case

LP 12” Black Vinyl

Digital"

[včera]

IONS

"Kapela IONS chystá na budúci rok svoj druhý album. Jeho predzvesťou je nový singel s názvom “A Terrible Mistake”, ku ktorému vznikol aj videoklip a už o pár dní vyrazí aj na česko-slovenské mini turné.


IONS bol pôvodne sólový projekt gitaristu Jakuba Tirča, na ktorého prvom EP Introspection hosťoval spevák Shorty Lago. Ich spolupráca však neskončila a v roku 2019 vydali debutový eponymný album IONS. “Môj plán s Introspection bol taký, že to bude iba jednorázová spolupráca s hosťami. Keď sme sa ale znovu spojili a v januári 2019 v rovnakej zostave chceli vydať album, bolo jasné, že už to nie je sólový projekt, ale kapela,” spomína na túto prirodzenú zmenu Jakub Tirčo.


Čiastočne aj vplyvom pandémie nebola kapela doposiaľ schopná koncertovať, čo sa už čoskoro zmení. Kapela práve vydáva nový singel "A Terrible Mistake" a už o pár dní sa chystá aj na svoje prvé jesenné mini tour po Česku a Slovensku, kde predstaví aj nové skladby. Na budúci rok plánuje vydať niekoľko ďalších singlov a koncom roka 2023 by mal byť vonku aj ich druhý album.


“Vždy je zložité vybrať prvý singel, ktorý by najuniverzálnejšie vystihoval dané kreatívne obdobie kapely. Nahrali sme prvých päť úplne odlišných skladieb, ktoré plánujeme postupne vydávať, a jednohlasne sme sa zhodli na A Terrible Mistake.” dodáva Jakub.


Shorty hovorí o texte skladby: "Chyby robíme všetci, ale tou najväčšou chybou (A Terrible Mistake) je keď sme presvedčení, že sa nás nejaký problém alebo chyba netýka. Vtedy sa z neho nedokážeme poučiť a chybu zbytočne opakujeme. Kľúčové je nevyčleniť sa zo situácie. Ak sa deje neprávo niekomu cudziemu, musí nás to zaujímať a mali by sme sa viac angažovať."

IONS si od svojho prvého albumu prešli niekoľkými personálnymi zmenami, no zostava, ktorú uvidíme na koncertoch už o menej ako týždeň je Shorty Lago (spev, klávesy), Jakub Tirčo (gitara), Milan Zolota (gitara), Jiří Horák (basa) a Martin Pisko (bicie).

Ku skladbe A Terrible Mistake kapela natočila videoklip, ktorý v spolupráci s Petrom Rončíkom vznikol v prešovskom klube Stromoradie, do ktorého sa vrátia už 29. októbra. Celý zoznam koncertov si môžete prečítať nižšie:


6.10.2022 – Trnava, Zelený kríček (Besna, IONS, Holotropic)

7.10.2022 – Bratislava, Randal Club (Morna, IONS, Holotropic)

20.10.2022 – Brno, Artbar (Morna, IONS, Obligod)

21.10.2022 – Praha, Chapeau Rouge (Morna, IONS, Eight Minutes of Daylight)

22.10.2022 – Valašské Meziříčí, Bar Lira (Morna, IONS)

29.10.2022 – Prešov, Stromoradie (Etterna, IONS, Ybliss)

5.11.2022 – Přerov, Restaurace Pivovar (Morna, IONS, Cruel Company)


- - - - - - - - -

"A Terrible Mistake" videoklip: https://youtu.be/RC-g2cC0PqA

Smartlink: http://linktr.ee/ionsband"

[včera]

Festival Magická noc trubadúrů

"Legenda punku a gotiky Petr Štěpán (XIII. století & Hrdinové Nové Fronty) oslaví na festivalu Magická noc trubadúrů v Kralupech nad Vltavou 22. 10. 2022 své šedesátiny. Festival s podtitulem Musica, Theatrum, Magia se vrací po šesti letech do Kralup nad Vltavou.
Na 5. ročníku festivalu se představí tito účinkující: XIII. století (gothic rock); Undertheskin (post-punk, Polsko); Bratrstvo Luny (LunArt Music / postgothic), Carpatia Castle (gothic rock), Taneční skupina Naděje, Pavel Kohn (hraje a zpívá Karla Kryla i vlastní tvorbu, křest CD), Urbex team Kralupy (výstava fotografií), Manon Black (extravagantní módní salon), Kateřina Krejčová (modelka), Václav Cílek (spisovatel) a Petr Korál (moderátor večera). Veškeré informace spojené s festivalem jsou k dispozici na webových stránkách www.magickanoc.cz. Předplatitelé si mohou rezervovat (do naplnění kapacity) místo na premiéře filmu o Petrovi Štěpánovi (Kino Vltava) či besedě se spisovatelem Václavem Cílkem – Co se děje se světem? (Divadelní klub Scéna).
V rámci České republiky se jedná o nevšedně pojatou kulturní akci, na které je v rámci jednoho odpoledne a večera propojena – hudební, taneční, divadelní, výtvarná a další umělecká produkce. Magická noc trubadúrů s touto dramaturgií úspěšně pracovala již na čtyřech ročnících. Neodmyslitelnou součástí akce jsou noviny se starobylou aurou TRUBADÚR, které jsou jejím programovým manifestem. Hlavním pořadatelem festivalu je Kralupan Jindřich Kohm přezdívaný R.X.Thámo z domácí kapely Bratrstvo Luny. „Každý ročník Magické noci trubadúrů měl nějaké specifikum. Letošní programová skladba je zcela výjimečná. Propojí se zde rocková muzika, písně Karla Kryla v podání jeho nejlepšího českého interpreta Pavla Kohna, extravagantní módní přehlídka gotických krasavic, výstava fotografií, speciální taneční vystoupení i moudrost spisovatele Václava Cílka, který nad celým magicko-divadlením podnikem převzal patronát,“ konstatuje hlavní pořadatel R.X.Thámo.
„Pro mne osobně noc vskutku Magická – plná hudby, uměleckých událostí a příjemných setkání s ostatními muzikanty a spisovateli. Atmosféra, jakou zažijete jen málokde. Vnímavé publikum, které si svátek gotiky opravdu užívá.“ Petr Štěpán (XIII. STOLETÍ & HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY)

VSTUPENKY / PODROBNÉ INFORMACE O PROGRAMU / FESTIVALOVÝ SERVIS /
KDE SEŽENETE PÁTÉ VYDÁNÍ NOVIN TRUBADÚR ? / VŠE NAJDETE NA www.magickanoc.cz

O zářijovém úplňku vyšlo páté číslo novin s kramériovskou aurou TRUBADÚR. Na šestnácti stranách formátu A3 si přečtěte o všech vystupujících. Obsahu novin dominuje narozeninový speciál věnovaný Petru Štěpánovi, frontmanovi kapel XIII. století & H.N.F. Patron festivalu spisovatel Václav Cílek je prezentován prostřednictvím rozhovoru a reportáže z putování za menhiry. Noviny jsou zdarma (platí se pouze poštovné): kde je seženete? Distribuční místa najdete na www.magickanoc.cz"

[včera]

TAEDIFER

"Nová kapela známých tváří, pánů z kapel jako Ingrowing, Gutalax, Locomotive, Dark Angels, Bone Orchard, The Old Four či Bohemyst. Tihle ostřílení mazáci hrají poctivý death metal staré školy! Debutové album prosycené hnilobou a záhrobními melodiemi je na spadnutí, materiál se nese v duchu klasického HM2 death metalu švédského střihu.

Petr “Pepe” Ouško (*1977) kytara
Jeden ze základních kamenů jihočeské doom metalové legendy Bone Orchard. Na konci 90. let založil crossoverovou formaci Sedative a následuje několikaleté působení v stoner/thrash kapele The Old Four. S nerozlučným souputníkem Markem Vernerem zakládají původně pouze studiový projekt Taedifer.

Robert Kubík (*1981) kytara
Na začátku své kytarové pouti prošel kapelami jako Sunset Waltz, October the 4th nebo
legendárními Siax. Během třináctiletého působení v těžkotonážních Locomotive založil
Antistar Co. a rovněž vstoupil do Ingrowing, kde mimo Taedifer působí dodnes.

Radek Popel (*1982) vokály
V r. 1997 spoluzaložil heavymetalovou kapelu Trais ze které se později stali Rites of Pain
a následně melodic deathmetaloví Dievision. Paralelně s Dievision také pěl v legendární české hard and heavy kapele Motorband. V roce 2012 zaplňuje post zpěváka v dark/doom/gothic kapele Dark Angels a v mezičase se podílel na 5 albech doom/black projektu After Rain. Od roku 2017
je členem Avenger a následně i jejich pohrobka Bohemyst.

Pavel “Kebab” Troup (*1989) basa
Tlusté struny drtil v Křemežském výběru a následně ve Fobos. Ovšem zásádním milníkem v jeho hudební kariéře se stává nástup do světově proslulé hovnivé legendy Gutalax, kde rytmicky
proplachuje záchody dodnes.

Marek Verner (*1977) bicí
Nerozlučný bubenický parťák Pepeho, s nímž formoval zvuk Bone Orchard, Sedative
a The Old Four. Také rytmizoval v rockovém bandu Diaryba, ale volání smrdutých bažin
death metalu opět spojilo tradiční duo v základní tandem Taedifer."

[včera]