NOVINKY

MASTODON

vydají 29. října také nové album, jež se bude jmenovat "Hushed And Grim". Video níže je ke skladbě "Pushing The Tides":

[9 hodin]

HYPOCRISY

vydají 26. listopadu nové album "Worship" (Nuclear Blast). Níže video ke skladbě "Chemical Whore":

 

[10 hodin]

UNLEASHED

vydají 12. listopadu nové album "No Sign Of Life" (Napalm Records). Níže z něj oficiální lyric video ke skladbě "The King Lost His Crown:

[10 hodin]

CATASTROFY

nachystali na letošní prosinec nové album "Taký je život", na němž se objeví osm nových skladeb a čtyři bonusy ze splitka z roku 2016. Do konce září probíhají předobjednávky, video k titulní skladbě níže:

[11 hodin]

TORTHARRY

"Tortharry představí novou desku v pražském Black Psu

Stálice domácí death metalové scény Tortharry přichází s desátou řadovou deskou Altars of Ignorance a zároveň slaví 30 let fungování kapely!
"Na "Altars of Ignorance" se tvorbě Tortharry dostalo modernějšího ale současně syrovějšího zvuku, a dále pak pomalejšího tempa a výraznějších riffů. I tak ale deska nadále ctí všechny zásady kapelní tvorby, což znamená, že posluchač se dočká poctivého, technického death metalu nejvyšší jakosti."
Tortharry přijedou novinku představit 2.10.2021 do klánovického klubu Black Pes, který po letech úspěšně obnovil činnost. Dále vystoupí deathcore Wictims z Chomutova a pražská brutal-death parta Congenital Anomalies.

Více informací na facebook.com/BlackPesOriginal

tortharry.cz"

 

[včera]

EPILOG

"EPILOG vydávají singl a lyric video „Providence Asylum“
Úvodní kapitola knihy prozřetelnosti je otevřena. Powermetalová fúze nadějné české kapely a švédského divocha za mikrofonem odtajňuje první ochutnávku ze stejnojmenné desky. Svět se sice zbláznil, ale stále lze najít cestičky k opojným měchům metalové mízy díky kapelám jako EPILOG.

Album „Providence Asylum“ je třetí nahrávkou, na které mladoboleslavská formace brousí svůj melodický břit k dokonalému obrazu svému společně se zahraničním hlasem. Nepřehlédnutelný copatý vokalista Rob Lundgren, jenž současně působí ve španělské heavy/power formaci REVEAL, je tím pravým drahým kamením, které prozařuje pootevřená dvířka pokladnice EPILOG. „Spolupráce s Robem funguje na jedničku čili si v podstatě plním sny. Dobrá produkce a jeho skvělý vokál písničky posunují na další úroveň. Takže jsem momentálně jak dítě v cukrárně,“ tetelí se blahem kytarista Michal Zeman, který je pachatelem většiny hudebního materiálu, jež prorostl zbrusu nové album „Providence Asylum“.
EPILOG dlouhodobě čerpají ze starých klasiků žánru, a to jak v hudebním ranku, tak z lyrického hlediska. „Už jako čtenáře juniora mě uchvacovaly příběhy a svět H. P. Lovecrafta a několik skladeb na desce je inspirováno právě nimi. Jsou věci, které ve vás prostě zanechají otisk, který v hloubi vyčkává a v pravý čas vyplave na povrch,“ svěřuje se Zeman, který přiznává, že nesmrtelný autor, jenž inspiroval mnoho metalových kapel po celém světě, mu úspěšně kříží cestu dlouhodobě. Jeho odkaz tak obsahují i předchozí desky „Whispers in the Darkness“ (2017) a „Ancient Ritual“ (2019).
Nejnovější album „Providence Asylum“ vychází 24. září 2021 pod hlavičkou Smile Music Records. Titulní singl však můžete okusit již teď včetně spektakulárního lyric videa, díky kterému je EPILOG připraven otevřít svou náruč všem heavy/speed/power maniakům, a s ní i svůj fantazijní svět.

Klip: https://www.youtube.com/watch?v=h3jP1ojgur8

Seznam skladeb:
1. Providence Asylum
2. Elder Gods
3. Sanctuary
4. Horror Show
5. Into the Unknown
6. Forest and the City
7. Colour out of Space
8. Rising
9. Melancholy
10. Theater of Sins

Sestava:
Rob Lundgren – zpěv
Michal Zeman – kytara, klávesy
Radek Ciprys – baskytara
Karel Fejtl – sólová kytara
Martin Nohava – bicí

https://www.facebook.com/epilogrock

https://bandzone.cz/epilogue"

 

[včera]

Vinyla

"Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla: koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy
Nejen nominace umělců a vyhlášení vítězů během slavnostního večera patří k hudebním cenám Vinyla, které loni oslavily deset let. Od září do prosince v rámci „Průběžného festivalu Vinyla“ proběhne celkem osm přednáškových a koncertních večerů a nově se pod hlavičkou cen uskuteční také tři bloky workshopů Vinyla Academy. O své zkušenosti se podělí hudební publicisté Pavel Turek a Miloš Hroch, hudebník a provozovatel bookingové agentury Prokop Holoubek nebo zvukař a producent Michal „Amák“ Šťastný.
Průběžný festival Vinyla v brněnském Kabinetu múz odstartuje v úterý 14. září přednáška laureátů Ceny Jany „Apačky“ Grygarové Anety Martínkové a Radima Lisy, spojená s koncerty současných nadějných mladých umělců Yasminy Melliti, Čaby Lacigy a Najxlise. Následovat 23. září na tomtéž místě bude křest knihy Všechny kočky jsou šedé od publicistů Karla Veselého a Miloše Hrocha, které doplní koncerty Ursuly Sereghy a Talk = Trouble. V říjnu jsou v plánu koncerty Billow a Severního nástupiště a dvojkoncert Martina Kyšperského a Davida Pomahače, na listopad se chystá speciální večer labelu Divnosti, jenž loni získal ocenění Počin roku. Dále na festivalu vystoupí také loni Deskou roku oceněná kapela Tábor, která zahraje společně s Kalle, nebo skupiny Tamara, Bibione, Vole a Bahratal.
„Hudební ceny Vinyla nejsou jednorázovou událostí spojenou pouze se slavnostním večerem v Praze. Ceny Vinyla chápeme jako celoroční platformu na podporu autorské hudby. Letos jsme spustili Vinyla Academy, sérii workshopů, na nichž hudebníkům/cím, hudebním manažerům/kám a publicitům/kám zprostředkujeme setkání s inspirativními osobnostmi české (nezávislé) scény,“ říká jeden z koordinátorů Vinyly Pavel Uretšlégr.
Všechny workshopy se uskuteční v Praze. První z workshopů vedený lektory Prokopem Holoubkem a Zdeňkem Neusarem je zaměřený na booking, management a PR a proběhne 16. října v prostorách Pracovny na pražském Žižkově. S různými přístupy ke psaní o kultuře zájemce v tomtéž prostoru 6. listopadu seznámí hudební publicisté Pavel Turek a Miloš Hroch. Na třetí z workshopů zaměřený na produkci a natáčení hudebního alba zve 21. listopadu do prostor studia Golden Hive respektovaný zvukař a producent Michal „Amák“ Šťastný. Workshopy jsou zdarma, mají však omezenou kapacitu. Přihlášky posílejte na e-mail tomas@vinyla.cz.
Jedním z hlavních cílů organizátorů Vinyly je zařazování hudby do širšího společenského kontextu, poukázání na kvalitní hudební produkci a stírání hranic mezi mainstreamovou a alternativní hudbou. Umělci nominovaní za rok 2021 budou ohlášeni v první polovině prosince. Už na začátku listopadu ale bude možné nominovat nejzajímavější (nejpřínosnější) publicistické počiny autorů a autorek do 27 let v rámci Ceny Jany „Apačky“ Grygarové, která loni doplnila hlavní kategorie Deska, Objev a Počin roku.
„Cena pro mladé publicisty a publicistky se v loňském prvním ročníku setkala s velkým ohlasem, a proto se stává pevnou součástí aktivit Vinyly. Jelikož vyzýváme k hlasování ty hudební novináře a novinářky, kteří dokáží psát o hudbě s přesahem, připadá nám důležité zároveň ukázat, co se rozumí kvalitní publicistikou, a tu v nejmladší generaci reprezentují právě laureáti/ky Ceny Jany „Apačky“ Grygarové. Zasvěcená a empatická reflexe je nezbytná především pro samotné tvůrce hudby, aby se mohli posouvat dál,” uzavírá za organizátory cen Tomáš Grombíř.


Aktuálně plánované akce Vinyly
Přednášky a koncerty v brněnském Kabinetu Múz:
14. 9. Přednáška Anety Martínkové a Radima Lisy, Yasmina Melliti, Čaba Laciga, Najxlis
23. 9. Křest knihy Všechny kočky jsou šedé + Ursula Sereghy a Talk = Trouble
7. 10. Billow, Severní nástupiště
21. 10. Kyšperský, Pomahač
2. 11. Divnosti label večer (Pris, Něco Něco, Parta vynikajících lidí)
18. 11. Tábor, Kalle
24.11. Tamara, Bibione
21. 12. Vole, Bahratal
Workshopy Vinyla Academy v Praze:
16. 10. Booking, management a PR (Prokop Holoubek a Zdeněk Neusar, Pracovna, Praha-Žižkov)
Máte skvělou kapelu, ale novináři a fanoušci se o vás nezajímají, přestože jste přesvědčení, že vaší muzice nic nechybí? Pojďte se společně zamyslet, jestli něco neděláte špatně. Probereme, jak vám k růstu pomůže booking agent/ka či dobře nastavené PR.
6. 11. Hudební (kulturní) publicistika (Pavel Turek a Miloš Hroch, Pracovna, Praha-Žižkov)
Kritizovat umí každý. Recenze, kritika, komentář, profil rozhovor plus další žánry a postupy z ranku psaní o hudbě a tančení o architektuře představí dva etablovaní publicisté. Účastníci se seznámí s různými přístupy ke psaní o kultuře a také si vše prakticky vyzkouší.
21. 11. Produkce & natáčení alba (Michal „Amák“ Šťastný, Golden Hive Studio)
Jak natočit originální desku? Desku lze dnes nahrát a vydat doma. Proč ale pracovat se zkušeným producentem? Jak probíhá hledání osobitého zvuku? Jak se připravit na vzájemnou spolupráci? Co dokáže dobrý producent poznat z demo nahrávky?


O Vinyle
Cenu inicioval a produkčně zajišťuje spolek Vinyla, zastoupený Pavlem Uretšlégrem a Tomášem Grombířem. V posledním ročníku 2020 za Desku roku kritici zvolili aktuální album Liebe kvarteta Tábor, Objevem roku bylo rapové trio 58G Tomáše Kučery alias TK27, Počinem roku jsou aktivity labelu Divnosti. A poprvé byli loni oceněni také mladí hudební publicisté/ky do 27 let. Cenu Cenu Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku získali hned dva autoři: Aneta Martínková a Radim Lisa. Součástí cen Vinyla je také Průběžný festival Vinyla a od roku 2021 také vzdělávací workshopy Vinyla Academy.
Partneři
Hlavním partnerem hudebních cen Vinyla je společnost GZ Digital Media. Projekt hudebních cen Vinyla podporuje Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, statutární město Brno, Magistrát hl. města Prahy. Hlavními mediální partnery Vinyly jsou Česká televize, Právo, Deník N, Radio Wave, Radio 1, Full Moon a Frontman.cz.
Bližší informace o hudebních cenách Vinyla včetně podrobného způsobu hlasování apod. naleznete na www.vinyla.cz"

[před 2 dny]