NOVINKY

GOSPEL OF THE FUTURE

Moravská kapela Gospel of the Future patřila okolo roku 2010 k tomu vůbec nejlepšímu, co zdejší scéna tvrdých kytar nabízela. Jejich nekompromisní sludgový hukot nabízel naprosté hlukové opojení jak naživo, tak z desek. Ty kapela vydala dvě, ale záhy po vzniku té druhé, The Eclipse, se na prahu roku 2011 rozpadla. A zůstala po nich nezacelená rána. Nyní se Gospel of the Future vrací, aby vám do ní nasypali popel z vyhořelých rašelinišť.
Zakládající členy Aleše Medunu (bicí) a Jiřího „Ultrazvuka“ Spurného (kytara, zpěv) v sestavě doplňují již dříve hostující baskytarista Jiří Kos (basa) a zbrusu nový kytarista Lukáš Benešovský. K vidění budou na dvou comebackových koncertech, nejprve v brněnském Kabinetu múz a následně na pražském festivalu Eternal Noise Misery. Tím to ale nekončí, (o) Gospel of the Future bude v roce 2019 rozhodně slyšet.
Gospel of the Future omezují svou digitální stopu a na sociálních sítích je nenajdete, v pátek 29. března si ale můžete v devět večer naladit Radio Wave, kde budou Aleš s Ultrazvukem hovořit o zacelených ranách i plánech do budoucna.
Gospel of the Future + Sheeva Yoga + Tummo + Kovadlina
30. března 2019 | Brno – Kabinet múz
https://www.facebook.com/events/740802142973431/

Eternal Noise Misery Fest feat. Gospel of the Future + Undergang + Lycanthrophy
27. dubna 2019 | Praha – Eternia
https://www.facebook.com/events/717443745276142/


Radio Wave
https://wave.rozhlas.cz/echo-viktora-palaka-5183328

[před 2 dny]

DUSTBORN

Českobudějovická symphonic death metalová kapela DUSTBORN nedávno na svých stránkách ohlásila nástup do brněnského studia SONIDOS, kde v loňském roce vzniklo jejich první EP. Nástupce tohoto debutu se bude jmenovat „Dethroned“ bude obsahovat 8 zbrusu nových skladeb, které budou rozděleny do tří krátších koncepčních dystopických příběhů.Pro bližší informace sledujte Facebookový profil kapely:

https://www.facebook.com/DUSTBORNofficial/

V loňském roce DUSTBORN natočili čtyř písňové EP nazvané "MMXVIII", které původně vyšlo pouze digitálně, nedávno však kapela oznámila vydání na fyzickém nosiči. Minulý měsíc byl vypuštěn videoklip ke skladbě „Depths“ z právě zmíněného EP.

https://www.youtube.com/watch?v=Y970CJTrJkU

[před 2 dny]

THERAPIST

"THERAPIST je spojenie žánrov doom a sludge s noiseovymi prvkami. EP Lettered Soul obsahuje atmosférické, miestami zdrvujúce časti spolu so zúfalým väzbením bordelovych gitár a čistým vokálom. Buď sa v tomto naučíš plávať alebo sa utopíš.

https://therapistdoom.bandcamp.com/releases

FFO: Primitive Man, Windhand, Bongripper"

[před 5 dny]

EVERGREY

"All I Have", nové video Švédů ke skladbě z aktuálního alba "The Atlantic":

[před 5 dny]

AMON AMARTH

Klip k prvnímu singlu z "Berserkera" - "Raven´s Flight":

[před 6 dny]

GUNS N' ROSES

Baskytarista kapely Duff McKagan vydá 31. května sólové album "Tenderness", z nějž můžete níže ochutnat lyric video k titulní skladbě:

[před 6 dny]

ENTHRONED

Belgičané vydají 7. června nové album "Cold Black Suns" (Season Of Mist). Níže si můžete pustit první singl "Silent Redemption".

[před 6 dny]