NOVINKY

THE END MACHINE

je skupina složená převážně z bývalých členů DOKKEN a právě vyšlo jejich druhé album. "Phase2" vychází u Frontiers Records s.r.l. a obsahuje následující skladby:
1. The Rising
2. Blood And Money
3. We Walk Alone
4. Dark Divide
5. Crack The Sky
6. Prison Or Paradise
7. Plastic Heroes
8. Scars
9. Shine Your Light
10. Devils Playground
11. Born Of Fire
12. Destiny


Line-up:
George Lynch - guitar
Jeff Pilson - bass, keyboards and background vocals
Steve Brown - drums and background vocals
Robert Mason - lead and background vocals

[10 hodin]

CASTAWAY

"Skladba „U.N.I.“ je prvým singlom z „pandemického“ EP Castaway s názvom „Everflowing Past“. Kapela nechcela počas uplynulého roka vysedávať so založenými rukami, a tak sa pôvodný nápad vydať singel postupne rozrástol na ideu špeciálneho EP, ktoré s aktuálnym zvukom predstaví Castaway od úplných koreňov až po súčasnosť.

Ako už názov napovedá, EP „Everflowing Past“ je časozbernou kompiláciou, ktorá obsahuje dve čerstvo nahraté piesne: prerobenú verziu skladby „Fait Accompli“, pôvodne pochádzajúcu z obdobia prehistórie Castaway, konkrétne z roku 2001, a spomenutú úplnú novinku „U.N.I.“, ktorá bola vybraná ako prvý singel, napriek tomu (alebo práve preto), že svojím priamočiarejším power metalovým vyznením je pre tvorbu Castaway pomerne netypická. EP dopĺňajú aktuálne remixy troch skladieb reprezentujúcich tri doterajšie albumy kapely.

Platí tak, že čím menej ste toho od Castaway doteraz počuli, tým viac Vám nové EP ponúkne. V každom prípade, pre svojich odvekých fanúšikov prichystala kapela malé prekvapenie skryté na úplnom konci EP.
Dve nové skladby boli nahraté v spolupráci s americkým hudobníkom a producentom Devonom Gravesom (Psychotic Waltz, Dead Soul Tribe), ktorý si na EP aj zaspieval. O mix sa postaral slovenský producent Adam Mičinec, mastering mal na starosti Tony Lindgren zo švédskych Fascination Street Studios. Aranžérsky Castaway na novom EP spolupracovali aj so svetovo uznávaným slovenským skladateľom a dirigentom Adamom Kurucom (Ilyas, Persona Grata). „Everflowing Past“ vychádza na vlastnej značke kapely 30. 4. 2021, netradične najskôr vo fyzickej, neskôr aj v digitálnej podobe.

Tracklist: Castaway:
1. Fait Accompli MMXX (feat. Devon Graves) Mayo Petranin – voc.
2. U.N.I. Peter Bulík – guit.
3. This-Integration (remix) Zoltan Daraban – bass, voc.
4. Counting the Stones (video remix) Janko Kovár - drums
5 Fallen (video remix) (feat. Roland Grapow) Andrej Kutiš – keys, voc."

[před 3 dny]

FLOTSAM AND JETSAM

zveřejnili první ukázku z chystaného nového alba "Blood In The Water" (4. června u AFM Records), skladbu "Burn The Sky":

[před 3 dny]

ROSA NOCTURNA

"Lockdownové" video ke skladbě "Padám" z posledního alba "Andělé a bestie":

[před 3 dny]

ROT

Brazilské grindové legendě ROT vzal COVID 19 zpěváka a baskytaristu Alexe Bucha. Vzpomínáme videem z Obscene Extreme 2019:

 

Více ze stránek kapely:

"I could sing infinite praise about this man, about his role in the extreme music scene, but, at the moment all I can feel is hurt. We lost our bassist, vocalist and lyricist for COVID 19, another victim of this sanitary hazard that terrorizes our poor country.
We’ll never forget you, brother. It pains me to see you go, your legacy shall never be forgotten!!!
Rest in Grind."

[před 4 dny]

CRYPTA

Soubor exčlenek NERVOSA debutuje 11. června u Napalm Records albem "Echoes Of The Soul", níže mrkněte na video ke skladbě "From The Ashes":

[před 4 dny]

MASTERS OF ROCK

Ani letošní edice loňského ročníku vizovického festivalu nevyjde, takže posouváme zase o rok.

[před 5 dny]