NOVINKY

APOCALYPTICA

Finové vydají 10. ledna 2020 deváté studiové album "Cell-0" (Silver Lining Music). Níže první singl "Ashes Of The Modern World":

[2 hodiny]

MAGNUM

Britské legendy vydají 17. ledna 2020 nové album "The Serpent Rings" (Steamhammer/SPV).

 

 

[3 hodiny]

SUICIDE SILENCE

vydají na začátku příštího roku šesté studiové album "Become The Hunter" (Nuclear Blast).

[4 hodiny]

BRING ME THE HORIZON

zveřejnili klip ke skladbě "In The Dark" z aktuálního alba "Amo", ve kterém si zahrál i Forest Whitaker:

[5 hodin]

BRUTAL ASSAULT 2020

UPDATE KAPEL #2 – ŘÍJEN 2019

V říjnu už podruhé přicházíme s novou várkou kapel, a jelikož ta jich obsahuje hned dvacet, začněme tou undergroundovější částí.

Z Ukrajiny se svou sludgeovější verzí black/deathu přijedou váleční poetové 1914. Ani u následující kapely nebudeme výrazně měnit žánr. DRACONIS INFERNUM ze Singapuru s jejich old school black metalem neuvěřitelně nakopávají. A za to dáváme ruku do ohně, protože jsme je už viděli. S primordiálním blackem pracují i SIGH. Jak je ale u Japonců dobrým zvykem, přidávají pořádnou dávku podivnosti. Však v jejich nástrojovém obsazení naleznete třeba saxofon. I OTTONE PESANTE využívají žestě. Svůj zvuk postavili výhradně na trubce a pozounu doprovázených zběsilými bicími. Trio z Itálie do pevnosti vnese nadhled a avantgardu. Nejinak tomu bude u avantgardních blackmetalistů PENSÉES NOCTURNES. Jak jde o extravagantnost, země šansonu je v tomto vždy zárukou velkého zážitku. Nestandardní nářez budou reprezentovat i FRONTIERER, kvintet ze Spojeného království. Očekávejte živelnost The Dillinger Escape Plan, lámání riffů Car Bomb, disonantnost Ion Dissonance a zvuk ocelové pěsti. To deathmetaloví MASS INFECTION se nebojí ani techniky, ani brutality. Berou z americké školy i té evropské, vsází na rychlost, pekelnější melodiku a žár, který do nich pere řecké slunce. Horko vám určitě bude u AUTHOR & PUNISHER. Industrial metal, drone, noise lomoz, prostě ohromná síla a zvuk, co vám podrazí kolena. Zabřednete-li do hovoru o norské avantgardě, nevyhnete se určitě ARCTURUS. Svojský, progresivně laděný blackish metal s hlasem ICS Vortexe a bicími Hellhammera (Mayhem) vidíme vždy s nadšením. Ohromně nadšeni jsme i z oznámení BEYOND CREATION. Přivézt jejich bravurní technický death metal jsme se snažili dlouho a konečně se vše podařilo. O techniku a složité konstrukce nebude nouze ani u deathcorových vetřelců RING OF SATURN, kteří představí právě vycházející desku „Gidim“. Výbušnou core show, avšak zpěvnější a srovnanější, si užijete u WHILE SHE SLEEPS. Metalcore těchto Anglánů patří k vrcholům žánru. To samé se dá říci i amerických thrasherech HAVOK, v jejichž tvorbě dostává prostor nejen old school, ale i moderna. Modernu a futuristické vize v industrialně alternativním metalu dovezou STATIC–X. Jejich obrozené sestavě to po úmrtí zpěváka Waynea hraje výtečně. Více než výtečně to hraje aktuální sestavě CRADLE OF FILTH, kteří zažívají druhý vrchol. A vrchol zažijete i vy, neb přivezou „Cruelty and the Beast“! Další kapelou soupisky jsou deathmetaloví VADER. Je potřeba 35 let prověřené kvality nějak rozebírat? Jen o 5 let méně mají NECROPHOBIC. Snad jediná takhle poctivá melodicky zaměřená blackened death kapela ve Švédsku. Ve Skandinávii zůstáváme i s norskými divochy KVELERTAK. Ti mají rádi vícero žánrů. Black metal, hardcore, punk, heavy… no prostě, jejich nakřáplý rokec bude jízda. A s ostrou thrashovou jízdou a krátkými písněmi na podium vlítnou TOXIC HOLOCAUST. Na závěr jednu českou premiéru. Nergala v naší pevnosti vždy vítáme s otevřenou náručí. Tentokrát však nepřijede s Behemoth, ale dojede v klobouku s melancholickými písněmi ME AND THAT MAN.

https://shop.brutalassault.cz/

Bands: 1914, Arcturus, Author & Punisher, Beyond Creation, Cradle of Filth, DRACONIS INFERNUM, Frontierer, HAVOK, Kvelertak, Mass Infection, Me And That Man, NECROPHOBIC, Ottone Pesante, Pensées Nocturnes, Rings of Saturn, SIGH (official page), Static-X, Toxic Holocaust, Vader a While She Sleeps

[včera]

RAGE

Nové album se bude jmenovat "Wings Of Rage" a vyjde 10. ledna u Steamhammer/SPV. První singl "Let Them Rest In Peace" níže:

[včera]

SODOM

Oficiální lyric video ke skladbě "Down On Your Knees" z chytaného EP "Out Of The Frontline Trench" (22. listopadu u via SPV/Steamhammer):

[včera]