NOVINKY

PAIN OF SALVATION v ČR

Ve čtvrtek 20. října přijede do pražské Retro Music Hall v rámci turné k nové desce Road Salt Two legendární švédská progresivně rocková formace PAIN OF SALVATION.

PAIN OF SALVATION vznikli v hlavě multiinstrumentalisty a zpěváka Daniela Gildenlöwa. Stalo se tak v roce 1984, kdy mu bylo pouhých jedenáct let! Nějakou dobu vše ještě krystalizovalo pod jménem Reality, aby se od počátku devadesátých let změnilo jméno na Pain Of Salvation a posléze začalo s natáčením demosnímků. Vše vyvrcholilo prvním albem Entropia (1997), které vlastně nastartovalo sérii tematicky ucelených opusů, jež se v budoucnu dotýkaly války a jejího vlivu na rodinu a lidstvo, otázek životního prostředí versus jaderné elektrárny apod.

Do dnešních dnů vydali PAIN OF SALVATION osm řadových alb, dvě živé desky, dvě DVD a dva singly. Aktuální koncept Road Salt Two vyjde 26. září a je pokračováním loňské kolekce Road Salt One. Kapela si vůbec libuje v koncepčních tématech. U desky BE (2004) šlo o povahu a podstatu Boha a jeho vztahu k lidstvu a jeho vývoji. Album Scarsick (2007) odráží nesouhlasný postoj skupiny s kroky Bushovy administrativy a kritiku americké společnosti obecně. Skupina dokonce po nějaký čas odmítala vystupovat v USA.

Frontman Daniel v mezičase spolupracoval s The Flower Kings, Transatlantic, Ayreon a také s králi progresivního rocku Dream Theater.
www.alfedusmusic.cz  www.alfedus.cz  www.painofsalvation.com  www.doubleheadpro.com

RIP

Zveřejněno: Čtvrtek, 25. srpna 2011