NOVINKY

CITRON

vydali v pátek 15. března nové EP s názvem "Valašský věk", jež obsahuje dvě novinkové skladby "Valašský věk" a "Máme ruce nad hlavou". EP je předzvěstí nového chystaného studiového alba, které bude následovníkem desky "Rebelie rebelů" z roku 2016.

Nové EP vznikalo od února do března v ostravském studiu Citron, a to pod producentskou taktovkou Radima Pařízka, Ládi Křížka a Djordje Eriče. Zpěvák Křížek se současně autorsky podepsal pod skladbu Máme ruce nad hlavou. Ta je zároveň prvním rychlým duetem Ládi a zpěvačky Tanji pod hlavičkou Citronu. Titulní píseň Valašský věk složil a otextoval kapelník Radim Pařízek. Tematicky navazuje na tradiční rukopis Citronu, který ctí kulturu a symboliku valašského regionu. „Drazí fanoušci a přátelé rockové hudby, předkládáme vám ochutnávku naší nové muziky jako předzvěst našeho budoucího řadového alba. Jeho vydání vám s předstihem oznámíme. Skladba Valašský věk lehce naznačuje, jakým směrem se naše tvorba bude dál ubírat. Zaposlouchejte se a buďte s námi," vzkazuje aktuálně fanouškům leader kapely Radim Pařízek.

Výslednou zvukovou podobu dal EP Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween) a o grafiku obalu se postaral Vladimír Jaške. EP vychází fyzicky na CD v digipacku, který jako bonus obsahuje live klip Už couvám natočený na Megakoncertu Rádia Čas v roce 2018, a přiložena je také obsáhlá fotogalerie kapely. EP bude dostupné i digitálně na všech tradičních stream službách, jako jsou Spotify, Apple Music nebo Google Play.

Louis

Zveřejněno: Pondělí, 18. března 2019

Poslední novinky související s CITRON

CITRON - Nový klip ke skladbě "Schoulená" omrkněte, je-li libo, zde. ... [21.1.2018]
CITRON - vydává CD reedici raritního debutového alba „Obratník Raka“ z roku 1981 a sice jako kompletní album doplněné o všechny dobové singly první éry CITRONu. ... [28.8.2017]
CITRON - Nový klip "V řetězech spoutaní": ... [24.2.2017]
CITRON - Klip k titulní písni dlouho avizovaného nového alba "Rebelie Rebelů", které vyjde 15. ... [10.11.2016]
CITRON - vyrazil na jarní turné a zároveň vydává i nové EP „Rebelie Vol. ... [1.4.2016]


Vyhledat CITRON na webu Metalopolis