NOVINKY

DIRTY SHIRT a CRUADALACH

Nejdivočejší a nejzábavnější Folk´N´Rockový Majáles roku začíná v Košicích a končí v Praze.

Skvělé rytmy, nabroušené riffy, zábava pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství či hudebního stylu – takový bude tento majálesový večer v podání rumunských upírú Dirty Shirt a jejich doprovodného česko – slovenského supportu, který proběhne ve dvou slovenských a dvou českých hudebních klubech v rámci jejich evropského turné European Letcho Drom Tour 2019, které navazuje na jejich čerstvé studiové album Letchology. Do Prahy a Zlína přijede kapela dokonce se speciální show, kterou si pamatují někteří z loňského koncertu na open airu Horehronské MeCheChe v Helpě, kde Dirty Shirt vystoupili posíleni o folkloristy z Transylvanian FolkCore Orchestra.

Slovenská a česká tour proběhne v těchto klubech (odkazy na fb eventy):
01.05.2019 Košice Collosseum Club
02.05.2019 Bratislava Majestic Music Club
03.05.2019 Zlín Masters of Rock Cafe
04.05.2019 Praha Rock café

DIRTY SHIRT je “TOP” rumunská crossover folkcore metalová kapela, která vyhrála druhé místo na mezinárodním finále Wacken Metal Battle 2014 a několik ocenění v Metalhead a Maximum Rock Awards. Unikátní styl kapely tkví v mixu těžkého zvuku moderního rock-metalu se slavnostní atmosférou východoevropské tradiční hudby, eklektizmu světové hudby (country, reggae a kmenové rytmy), elektro zvuku industriální hudby, energie hardcore a groove funku.
https://www.youtube.com/watch?v=oCVkSUzmafg
CRUADALACH je české osmičlenné folkmetalové těleso s houslemi, flétnami a šalmajemi v koncertním obsazení. Pro kapelu jsou charakteristická velmi živelná vystoupení vedená energickým frontmanem. Repertoár Cruadalach byl v počátcích ovlivněn především středověkými a irskými motivy, kapela ale později nachází vlastní identitu a styl, v němž se protíná více metalových žánrů. Texty písní, psané zejména v angličtině (dříve i v češtině), reflektují lidské zkušenosti i hodnoty a obecně spiritualitu lidského bytí.
https://www.youtube.com/watch?v=BguGuE-7SWE
FILIP JÁNOŠÍK & HOTOVÍ UMELCI hrají zbojnický rock´n´roll, v němž kytarová sóla nahradil cimbál a moderní elektroniku ještě modernější harmonika. Podle zpěváka Filipa to mělo znít jako “Lúčnica pokúrovaná Svobodnou Evropou”.
https://www.youtube.com/watch?v=2wa84zhgfYg

Předprodej probíhá zde:
PREDPREDAJ.SK: https://bit.ly/2UclUR5

TICKETPORTAL.SK: https://bit.ly/2sIb49M

PŘEDPRODEJ.CZ: https://bit.ly/2AZZhIE

 

RIP

Zveřejněno: Pondělí, 15. dubna 2019