NOVINKY

SISI: Projdeme se pamětí

Od Intra k Povodí Ohře – Sisi debutuje vzpomínkovou prózou Projdeme se pamětí
Po návratu domů vzniká v rychlém sledu pásmo textů. První najde má mladá, krásná, snědá, poloněmecká přítelkyně.

„Jirko, co to je?“ V rukou svírá papír pohozený na pianu.
„Hit.“
„Tohle? To sotva! Čistím si zuby nehtem, přestože mám doma na polici v koupelně dentální nit.“ S nemalou dávkou cynismu svou recitaci přehrává. „Kdo bude další, to je mi jedno, hlavně, že mně dorostou nehty.“
„Skvěle.“ Tleskám. „Slyšíš to? Hit!… Víno?“
Nejhlouběji se zapsali Esgmeq, o podobný zářez usilují Povodí Ohře, emocionálně nejdál zašel v Esoasisi, ale jeho nová kniha neopomíjí ani humpolácké pokusy v kapelách Intro a Maniak. Jiří „Sisi“ Sochor je známý jako frontman a textař všech zmíněných kapel, teď svou tvůrčí minulost zúročil ve svém literárním debutu.
Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále – od zápisků z kapelní dodávky míří ke geniu loci Chebu i Plzně, z backstagí vyšlapuje do ulic ke všem zapomenutým a inspirujícím existencím.
Knihu, která vychází pod hlavičkou labelu Naše desky, doprovází ilustrace Davida Pilipa i hudební retrospektiva, která se nebojí odhalit primitivní začátky Sisiho tvorby, bez nichž by nebyl jedním z nejvzývavějších textařů dneška. Na webu sisi9320.bandcamp.com je ke stažení za dobrovolný poplatek jedenáct skladeb, které je příhodné aplikovat nejen při četbě knihy. Ta je k dostání tamtéž, o dalších distribučních místech budeme informovat na facebooku a twitteru portálu Aardvark.
Křty knihy proběhnou na těchto dvou večerech v Plzni a Praze.
22. června 2020 – autorské čtení Sisi + Ondřej Štindl @ Kaštan, Praha
event https://www.facebook.com/events/295080178327736/

24. června 2020 – Povodí Ohře @ Hotel Rous, Plzeň
event https://www.facebook.com/events/263124324931419

Jiří „Sisi“ Sochor
Projdeme se pamětí
Naše desky, 2020, 142 stran
https://sisi9320.bandcamp.com/

https://www.the-aardvark.cz/

RIP

Zveřejněno: Čtvrtek, 18. června 2020