SHOUTBOX

PANOPTIKO - Poslední tango

Partička schovaná pod maskami a jakože cirkusové image, to už tu bylo mockrát. A i když to vypadá, že produkce PANOPTIKO by mohla se všemi těmi citacemi klasik být celkem laciná, mám z opakovaného poslechu jejich debutu vlastně docela opačné pocity.

Louis | 32 minut

GRAND CADAVER - Into The Maw Of Death

To, co EP "Madness Comes" jen naznačilo, regulérní řadová deska naplňuje. "Into The Maw Of Death" je velmi kompaktní album střižené dle přísných švédských OSDM receptů, vyloženě nebezpečně kope, na zemi pak posluchači hrozí nejrůznějšími submisemi. A také disponuje hitovkou "Manifest Insanity".

Reaper | včera

DAN BÁRTA & ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA - I Killed This Song At Karaoke Tonight

Překvapující fenomenální deska jazzových coverů domácích i zahraničních hitů. SUCHÝ-ŠLITR vedle EURYTHMICS. Jedna z nejzábavnějších coverových desek, jakou jsem kdy slyšel!

RIP | včera

UNANIMATED - Victory In Blood

Pro každého vyznavače švédského true black/death metalu musí být UNANIMATED naprostým kultem. Jakožto pamětník a zcela oddaný sluha tohoto žánru nemohu jinak než plesat radostí. Tím spíše, že otcové zakladatelé přišli i po 32 letech existence s velmi přesvědčivým materiálem.

Reaper | před 2 dny

MAYBESHEWILL - No Feeling is Final

Po šesti letech přichází Angličané s deskou, která postrockový základ nabaluje bohaté orchestrální aranže, na nichž stojí většina melodických oblouků a dělají to skvěle! Jen málokterá deska roku 2021 má silnější a epičtější storytelling beze slov.

RIP | před 2 dny

IN MOURNING - The Bleeding Veil

Vyplatí se dát na rady/tipy starších a moudřejších kolegů, v tomto případě Dalase. Ultramelodický technický darkmetal mixnutý s náladotvornými kytarovkami, to si rozhodně nechám líbit.

Milda | před 2 dny

REPLICANT - Malignant Reality

Sofistikovaný tech-death metal s atmosférickým důrazem jasně odkazující někam ke GORGUTS, AD NAUSEAM a lehce i k zapomenutým CONCEALMENT. Pusťte si "Caverns Of Insipid Reflection" a hned vám bude jasné, že REPLICANT mají potenciál míchat žánrovými kartami. Tohle určitě není druhá liga.

Reaper | před 3 dny

GRISLY - Salting The Earth

Připomenutí zlatých časů, kdy ve Švédsku rezonoval death metal v každém provinčním květinářství, či obchodě s kosmetikou. Ze skříně vypadl notně olysalý kostlivec, pohybuje se svižně a chrastí statečně jako jeho kolegové z půlky devadesátek. Pokud po mě chcete přirovnání, tak dím: DISMEMBER.

Reaper | před 4 dny

KING CRIMSON - Music Is Our Friend (Live)

Súčasní KING CRIMSON sú najeklektickejší v histórii: traja bubeníci, stálica Tony Levin, ale aj Mel Collins, ktorý sa v kapele mihol už pred 40 rokmi. Playlist je eklektický tiež: od debutu cez 70s, 80s, modernú éru až po zabudnuté klenoty. Chce to album!

Thorn | před 4 dny

HAMMERFALL - Hammer Of Dawn

Proč to dělat složitě, když to kurňa jde jednoduše! Jak naznačuje video k titulce nového alba, pro heavymetalovou invenci není třeba chodit vůbec daleko. A kdo jiný by si to měl uvědomit, než právě HAMMERFALL. Přejme si, aby nové album bylo celé takové.

Louis | před 5 dny

RUNNING WILD - Blood On Blood

Stále víc a víc nerozumím tomu, proč člověk, který v roce 2021 napíše takovou totální heavymetalovou hymnu, jako je "The Iron Times (1618-1648)", není schopen jí doprovodit pořádným zbytkem alba a stejně tak pořádným zvukem. Proč, Rolfe Kasparku, proč?

Louis | před 5 dny

KING BUFFALO - Acheron

Druhý album v tomto roku, opäť veľká radosť a krása. Hudobná hypnóza! Power trio a ako keby RUSH chceli hrať ako TOOL; veľkí frajeri!

Rudi | před 5 dny

ČAD - Medvede

Celé roky hovorím, že najlepšia je od nich Súkromná vojna a potom vždy ten najnovší album. Tuším prišiel čas na zmenu názoru. Táto zrážka zvukovej sofistikovanosti Bastarda a brutálnej energie Súkromnej vojny valcuje všetko, čo jej stojí v ceste. Ako taký Buldozér. Nech žijú Medvede!

Rudi | před 5 dny

EYE OF PURGATORY - The Lighthouse

Tady někdo prošel kurzem od Dana Swanö. Vyučovaly se basic principy fungování EDGE OF SANITY. Slušně odsýpající švédský death metal se spoustou catchy melodií a jednoduššími, místy otravnými klávesami. Jinak deska krásně drží při sobě a disponuje celou paletou zapamatovatelných motivů.

Reaper | před týdnem

HYPOCRISY - Worship

Je to jako když ze sklepa vytáhnete sedmičku luxusního ročníku 1999 a naředíte ji vodou. Na patře jen výjimečně ulpí tóny jižních svahů Stockholmu, po aromatu černých barikových sudů již není památky. A co vyprávění vinařovo? Ach.. hovoří z cesty jako ti, jenž blouzní jati ve skleněné kukani.

Reaper | Pondělí, 29. listopadu 2021

DER WEG EINER FREIHEIT - Noktvrn

Ze všech BM kapel mám tuhle nejraději, protože MGLA smrdí. Jak se vydařila očekávaná novinka? Skvěle. Je pestřejší, ne tak kompaktní jako předchozí desky, nemá tu divokou intenzitu starších fošen, ale temné emoce z ní tryskají.

Marigold | Pondělí, 29. listopadu 2021

OBSCURA - A Valediction

Technická nálož ve formě snadno stravitelného, swedeathem načichlého hobluňku? No perte to do mě, Němčouři. Tohle album kurevsky hněte, přitom pod chytlavými riffy a činelovými kvapíky furt cítit virtuózní instrumentální dotek. OBSCURA pro masy a skvěle.

Marigold | Pondělí, 29. listopadu 2021

AEON - God Ends Here

Švédové v rouchu posetém hvězdami a pruhy. Klasický old school USDM, trochu jako DEICIDE, trochu jako CANNIBAL CORPSE. "God Ends Here" mašíruje ve stále stejných kolejích a posluchače trápí na stále stejném mučícím nástroji. Skoro 50 minut slušně zahraného, leč jednotvárného materiálu.

Reaper | Neděle, 28. listopadu 2021

HATE - Rugia

HATE jsou spolehliví jako ležák na Baště. Kvalita jejich produkce nikdy nepoklesla pod vysoký standard. Skladba "The Wolf Queen" má dvě a půl minuty, přesto stačí být epická, divoká i chytlavá zároveň. A abych nezapomněl - Adam Buszko je prostě zcela výjimečný vokalista. Dokonalý blackened DM.

Reaper | Pátek, 26. listopadu 2021

ANTI - Anti

Patnáct let trvalo, než se ANTI zmohli na pokračovatele "The Insignificance Of Life". Žánrově se Němci hlásí k BM, jenž se většinou rozlévá v melancholičtějších až DSBM rovinách. Osobně však necítím jasný pokyn dojít si do Bauhausu a ihned tam zakoupit konopné lano a vratkou stoličku v akci.

Reaper | Pátek, 26. listopadu 2021