SHOUTBOX

STRIGOI - Abandon All Faith

Rozpustil VALLENFYRE, aby si je založil pod jiným jménem? Tak trochu. Ten Greg Mackintosh je číslo, ale jakmile se opře do strun a rozpoutá bahnitou BDM vichřici old school laufů a chroptění, není čas ptát se, kdo je kdo. Per to do nás, inťouši.

Marigold | před 3 dny

ČAD - Zabi ma

Převeliká očekávání jsou spojena s novým albem svätojurských, zvláště, když minulý zářez "Bastard" byl vyhlášen albem roku 2017 dle Metalopolis. A podle prvních, brutálních zvuků ze studia Sono to vypadá, že to bude znovu pořádný nářez, móresy, nemóresy.

Louis | Úterý, 19. listopadu 2019

WILDERUN - Veil of Imagination

Předchozí album dalo čuchnout k potenciálu bostonského kvarteta, novinka si už ale servítky nebere. Originální, nezařaditelná, košatá a omamná fúze progu, symfo deathu a folku popadne člověka za vlasy a zatáhne ho do říše čistého rauše.

Marigold | Pátek, 8. listopadu 2019

CRADLE OF FILTH - Cruelty and the Beast - Re-Mistressed

Po viac než dvadsiatich rokoch od vydania sa najlepšiemu materiálu od CoF dostáva zadosťučinenia. V novom zvuku a mixe si konečne môžme v jesenných hmlách nostalgicky vychutnať album zachytávajúci kapelu vo svojej vrcholnej forme.

Arrow | Pondělí, 4. listopadu 2019

MAYHEM - Daemon

Singl prosvištěl a nenadchl. Celá deska bohužel zrovna tak. Rutinní black bez očekávané přidané hodnoty, kterou instituce jako MAYHEM musí nabídnout i na prahu padesátky. Ani Hellhammer netrčí. "Chimera" dekády. Pokud souhlasíte, sdílejte, než to smažou!

Shnoff | Čtvrtek, 31. října 2019

ALTER BRIDGE - Walk The Sky

Nemůže se konat podobné překvapení jako na minulé desce, tudíž je "Walk The Sky" pouze pokračováním již vyřčeného. Skvěle zazpívaný moderní "hevík", který se dobře poslouchá, natož když se povede hitovka typu "Forever Falling". Dosti příjemná věc.

Darkmoor | Čtvrtek, 31. října 2019

KAYO DOT – Blasphemy

Zpět ke kytarám. Potvrzení, že minulá deska byla jen úkrok stranou. Nové album ale rozhodně není sázku na jistotu. I tady se experimentuje a hledají se nové ještě neozkoušení cesty. Jde ji pospat jako kytarovou zasněnou náladovku pro náročné. Na podzim ideální.

RIP | Středa, 30. října 2019

LEPROUS - Pitfalls

Vcelku slušný "pop rock" s tradične pôsobivým vokálom a zaujímavými nápadmi, ale autori by mali porozmýšľať nad jednou zmenou. K takto hudobne jemnému materiálu sa nálepka LEPROUS vôbec nehodí.

Arrow | Středa, 30. října 2019

M:40 - Arvsynd

Švédská crustová první liga má další klenot. Klíčová slova: tlak, melodie hnané punkově přes akordy, severská žánrová tradice, masivní valivost, přímost a nepříliš příkras. Tady není o čem. Ostrý náboj s potřebnou průrazností.

RIP | Pátek, 25. října 2019

BLUT AUS NORD - Hallucinogen

Instrumentální výpravná inkarnace černého kovu, bez jakékoliv syrné špíny. Black metalové kořeny jsou stále ještě silně patrné, ačkoliv tu je velmi poctivá dávka kytarové progové epiky i ambinetní mlhy. Třináctá řadová deska „Hallucinogen“ zastihla normandské okultisty v plné formě.

RIP | Čtvrtek, 24. října 2019

LEPROUS - Pitfalls

Nenásilný přechod v poprockovou kapelu se šíleným bubeníkem pokračuje. Až "Foreigner" trošku víc řeže, a to je předposlední položkou alba. Což ovšem není nutně na chybu, protože některé refrény jsou opravdu výstavní. Uvidíme, kam nás posune další poslech.

Darkmoor | Čtvrtek, 24. října 2019

RAY ALDER - What The Water Wants

Aktuální sólovka zpěváka FATES WARNING si s domovskou kapelou příliš nezadá, je to taková její o fous odlehčenější verze. Některé písně jsou parádní ("Lost", "The Road" třeba), ale výborně se to poslouchá celé. Pro všechny fanoušky FW naprostá povinnost.

Darkmoor | Úterý, 22. října 2019

BAHRATAL – Lágry všem

Black metalová nepříjemnost. Fotr Plenitel a jeho texty. Servítky pod gilotinou. Pár pokusů o něco podobného tu kdys bylo, ale asi nikdy ne v tak lezavé a rezavé formě. Domácí podzemí má svoji sklepní hnilobnou černou hvězdu.

RIP | Pondělí, 21. října 2019

BLUT AUS NORD - Hallucinogen

Čistý zvuk, už se nehraje v zamlžené jeskyni, čitelné heavymetalové riffy a sóla, uragán spuštěn výjimečně. Feeling BAN však přetrvává a v kombinaci s popsanými atributy tu máme nesmírně půvabnou desku. Skoro šokující přesto logický úkrok stranou. Paráda!

Shnoff | Úterý, 15. října 2019

VANDEN PLAS - The Ghost Xperiment-Awakening

Němci dál razí svůj progresivní metal, který kdysi skumprdum obšlehli od DREAM THEATER. Pokud se vám však stýská po klasických DT, můžete být na správné adrese. A je pravda, že třeba "The Phantoms..." nebo "Three Ghosts" se ve zmíněné šabloně povedly...

Darkmoor | Úterý, 15. října 2019

BORKNAGAR – True North

Začátek podzimu oblažilo scénu novými leč nevýraznými počiny vícero známých jmen. BORKNAGAR se se svým přelouhovaným čajem přidali. Jediným osvěžením je zasněná „Voices“, jinak bída a slabota. Občas to rve uši jako herecký projev Jaromíra Soukupa.

Shnoff | Čtvrtek, 10. října 2019

TOMB MOLD - Planetary Clairvoyance

Jedna z nejlepších death metalových plesnivostí z poslední doby. Oldschool přístup a řádně hnilobný vokál. Kanada. Potřebujete vědět víc?

RIP | Středa, 9. října 2019

OPETH - In Cauda Venenum

Åkerfeldt pěje jak o život, aranžmá opulentní, brutální atak na prog-rockový trůn... Pár pasáží skvělých, ale jako celek se to poslouchat nedá. Nuda se dostavuje velmi záhy. Dvojí verze desky smrdí samožerstvím a lartpourlartismem. Zklamání dekády.

Shnoff | Úterý, 8. října 2019

COILGUNS – Watchwinders

I na novém materiálu přesvědčují, že jsou tím nejlepším, co za poslední dobu vzešlo z THE OCEAN. Chaotická hardcorová špína i mrazivé náladovky. Vše uvěřitelnější a ryzejší. Tohle dítě definitivně přerostlo shrbeného otce.

RIP | Pondělí, 7. října 2019

OPETH - In Cauda Venenum

Až po „Charlatan“ vcelku slušné, ďalej už nejako dochádza energia a album sa mení skôr na filmový soundtrack, aby v závere vytiahol zopár intenzívnych momentov. OPETH v každom prípade zase testujú hranice, čo ešte od nich znesiem.

Arrow | Pondělí, 7. října 2019