SHOUTBOX

CHALÍFÁT

Po prvních dvou dílech za mě zatím nejzajímavější seriál roku 2020. Zajímalo mě, kdo téma islámského extremismu v seriálu zvedne jako první a Švédsko se toho ujalo stylem, se kterým jím vytyčenou laťku ještě dlouho nikdo nepřeskočí.

RIP | včera

MY DYING BRIDE - The Ghost Of Orion

Opäť sa zhodneme so Shnoffom. Novinka od MDB plynie vcelku príjemne, lež mdlo a bez výraznejších momentov alebo prekvapení. Jednoducho ďalšia radovka v diskografii, ktorá určite nedosahuje kvalít niektorých jej klenotov.

Arrow | včera

MY DYING BRIDE - The Ghost Of Orion

Unavené 21. století pokračuje. Mizérie vynikne o to víc v přímém srovnání s obsahem loni vydané opulentní pětidiskové kompilace "A Harvest Of Dread", ze které prýští elektrizující feeling a náboj imanentní tvorbě MDB z devadesátek. Letos zas nic necítím.

Shnoff | před 2 dny

IGORRR - Spirituality and Distortion

Již tak dost unikátní hudební mix a specifický sound je vyšperkován úchvatným videoklipem a Corpsegrinderovou hostovačkou. Těžké, po chvíli chytlavé a ve finále očistné! True art v tom nejlepším a pro někoho asi i v tom horším slova smyslu. Who is who?

Shnoff | před 5 dny

BEGOTTEN - If All You Have Known Is Winter

Druhá deska BEGOTTEN slušně reprezentuje DSBM strkající hlavu do oprátky někde mezi důraznějšími polohami VELDES a AUTUMN’S DAWN, starými WOODS OF DESOLATION a BONJOUR TRISTESSE. Příjemně plynoucí a už při prvním poslechu hodně návykový materiál.

Reaper | Úterý, 24. března 2020

TESTAMENT - Titans Of Creation

Kreativní tohle album není ani trochu. Nejthrashovější thrash, který si od TESTAMENT lze představit, což tedy naznačila už první ukázka "Night Of The Witch", celek ovšem od zvoleného mustru neuhne ani o píď. Asi nemá proč, skalním to bude stačit...

Darkmoor | Pátek, 20. března 2020

WESTWORLD - 3. řada

Dolores zhubla a se zkráceným účesem je Terminátorem v sukních. Očekávaná změna žánru, moderní svět budoucnosti, známé i nové tváře, parky, sledování... Po první epizodě slušný rozjezd a velká očekávání. Snad budou i naplněna.

Darkmoor | Čtvrtek, 19. března 2020

KALLE - Songs with the Acousic Band

Tento týden je konečně fyzicky na vinylu deska, která bude v žebříčcích za rok 2020 zcela jistě okupovat první místa. KALLE poprvé v plnohodnotnou kapelou v pozadí. Hloubka, čistota, jednoduchost v opojném hudebním balení. Domácí klenot.

RIP | Úterý, 17. března 2020

BARONESS - Gold & Grey

Oč se Baizley snaží víc a líp zpívat, tím je to horší. Díky vokálu a náhodně vyluzovaným notám, což se týká i muziky, jsou pro mě BARONESS po výborném "Yellow & Green" (hlavně tedy "Yellow") až na nějaké fragmenty v současné formě nestravitelní.

Shnoff | Neděle, 15. března 2020

KLADIVO NA PÝCHU

Stalo se, jak jsem doufal - páteční druhé představení rockové opery na domácí scéně v Klatovech (po stejně vyprodané premiéře o den dříve) navzdory jistým obavám z "provinčnosti" zážitek z předobrazu na vloni vydaném 2CD povýšilo ještě o další stupínek.

Louis | Pondělí, 9. března 2020

MY DYING BRIDE - The Ghost Of Orion

Po těžkých ranách osudu a personálních změnách se doomové legendy vrací s dost možná nejvzdušnějším a nejpřístupnějším albem příjemně svíravých tryzen, které korunuje nádherný, krystalicky průzračný a dynamický sound. Zatím bez výhrad.

Marigold | Pondělí, 9. března 2020

INTRONAUT - Fluid Existential Inversions

V životě by to chtělo víc jistot, jako je tahle kalifornská úderka. Postmetal není úplně moje krevní skupina, ale je pár kapel, které mě dostanou po pár vteřinách. INTRONAUT jsou jednou z nich. Famózní hutná nálož progrese.

Marigold | Čtvrtek, 5. března 2020

JORDABLOD - The Cabinet Of Numinous Song

Black co nezní, jak když právě sjel ze Satanovy výrobní linky, lehce zauzený klasickým rock'n'rollem, marinovaný psychedelií a přelitý jemnou country omáčkou. Plnotučná basička, super atmosféra hravého zla. Spiritualita slizu, strašení bez masek.

Marigold | Pondělí, 2. března 2020

DEMONS & WIZARDS - III

ICED GUARDIAN nebo BLIND EARTH? Již potřetí přichází společně dvojice Schaffer/Kürsch a spojení prospívá oběma. Ten první je méně zatvrzelý, hlas toho druhého uslyšíte i bez hradby sborů. Materiálem zdá se prospívají, takže až překvapivě příjemný poslech.

Darkmoor | Čtvrtek, 27. února 2020

PSYCHOTIC WALTZ - The God-shaped Void

Albový návrat kalifornských progresivistů po 26 létech voní krásnými melodiemi a fajnšmekrovskými zážitky stejně jako současný únor typicky jarním počasím. Ozvěny NEVERMORE či FATES WARNING, i neznalec původní tvorby by si tu měl to své najít.

Louis | Úterý, 18. února 2020

VIKINGOVÉ - Prvních 10 dílů šesté série...

VIKINGOVÉ ztrácí diváky a popravdě se ani není moc co divit. Čím dál roztahanější děj, kdy se sledující namísto těšení na další zápletky spíše už nemůže dočkat definitivního ukončení seriálu. A nepomohou ani "otevřené" konce s možnými ztrátami hrdinů.

Darkmoor | Pondělí, 17. února 2020

SYLOSIS - Cycle of Suffering

Josh Middleton se vrací se SYLOSIS po tříleté pauze. Po prvních posleších lze říci, že kapela neuhnula ani o píď z nastolené ho směru a svoji kvalitu si stále drží. Kombinace death metalu a thrashe v té nejvyšší jakosti.

RIP | Středa, 12. února 2020

SEPULTURA - Quadra

Přetáčím stále dokola vychvalovanou novinku Brazilců a nějak si nejsem jist, jestli jsem naladěn na té správné poslechové vlně. Není to špatné, jistě, ale rozdíly oproti minulému albu "Machine Messiah", které také jen "nebylo špatné", slyším minimální.

Louis | Středa, 12. února 2020

DEATHWHITE - Grave Image

Únor, už by to chtělo nějakou katatonickou vzpomínku... Loni velmi dobří SERMON, letos tihle tajemní Amíci se svou druhou řadovou. Příjemný závan tlení, melancholické vokály, unikavé riffy, robustní rytmika. To by šlo!

Marigold | Čtvrtek, 6. února 2020

殞煞 Vengeful Spectre

Tenhle black metalový virus z Číny tvrdě zacloumal mojí ocelovou imunitou. Parta, která se zformovala před rokem vypustila do světa 36 minut naprosto návykového folk BM se zcela božskými party lidových nástrojů. Proti tomuhle nepomůžou ani plynové masky.

Marigold | Čtvrtek, 6. února 2020