SHOUTBOX

RADŮZA & SOČR - Kupředu plout

RADŮZA nestojí na místě. Tentokráte nabídne ucelené dílko o Anitě Garibaldi, živě, s vypravěčem posouvajícím děj a rozhlasovými symfoniky v zádech. Ač nejsem příznivcem mluvených vsuvek, poslechněte už kvůti titulní skladbě a některým symfonickým aranžím.

Darkmoor | před 2 dny

HEATHEN - Empire Of The Blind

Po nepříliš zdařilém comebackovém albu jsou tu US veteráni s teprve čtvrtou řadovkou od svého vzniku (1984). Po vzoru loňských F&J do svého thrash lomození přimíchali kopec melodií a i tady to funguje skvěle. Pro ty, kterým TESTAMENT letos přišli fádní.

Darkmoor | před 4 dny

THE OCEAN - Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic

Po mnohých personálních změnách jsem nad THE OCEAN definitivně zlomil hůl někdy v roce 2010, kdy vydali „Heliocentric“. Postupně si k nim ale hledám opět cestu a z novinky mám pocit, že to „toolovatění“ jim celkem sedne.

RIP | před 4 dny

CLOUDKICKER - Solitude

Dvanácté album ohájského autisty Bena Sharpa se už tradičně nachází na rozcestí post-rock / math-metal / djent. Stále ve mně sílí pocit, že tato poloha mu vyhovuje nejvíce a v propojení zmíněných žánrů není moc lidí, jenž by dosáhli vyššího mistrovství.

RIP | před 4 dny

FISH - Weltschmerzen

Ač už má svůj věk, FISH stařeckou senilitou na novince s německým názvem rozhodně netrpí. Pravda, nikam už se nehoní, a protože není Peter Gabriel, může to pomalé tempo ukolébat a chvílemi i malinko nudit. Skvělé momenty se ale najdou, konečně jako vždy.

Darkmoor | před 4 dny

MACABRE - Carnival Of Killers

Čerstvá dávka murder metalu opět představuje šťavnatý, klasický mix neotřelého výrazu illinoiských legend, jehož účinnost je znásobena devítiletou nahrávací pauzou. Sypat to ob rok, asi už by došlo k přejedení, ale takhle si na tom jeden náramně pochutná.

Louis | před týdnem

TOMBS - Under Sullen Skies

Druhá letošní nahrávka od hvězdiček USBM scény? Jako proč ne, když máš o čem točit. Po EP přichází regulérní řadovka natlakovaná hutným BM soundem s výraznými přesahy do (post)HC teritoria. Pro mne jako pro fanouška DER WEG EINER FREIHEIT značka ideál.

Marigold | Pátek, 20. listopadu 2020

LIGHTMAKER - Lightmaker

Chybí vám také něco ve stylu WINDHAND? Malý tip na brooklynský objev stoner-doomové scény, který kombinuje těžkotonážní extrémně zbustrovaný zvuk kytar level sovětský buldozer a čistý ženský vokál.

RIP | Úterý, 17. listopadu 2020

PYRAMAZE - Epitaph

Všichni víme, že v otázce žen a power metalu se kolega Darkmoor mýlí zřídka. Bude to platit i u této desky? Si kuřte! Někde mezi hořkostí EVERGREY a romantismem KAMELOT servírují PYRAMAZE desku nadupanou hity, emocemi i skvělými riffy. Tak sa hrá power!

Marigold | Sobota, 14. listopadu 2020

SÓLSTAFIR - Endless Twilight of Codependent Love

V podstatě jedinou výhradu mám k názvu alba, který si ani nezkouším zapamatovat. Jinak jde o skvělé navázáni na desku s Ottou Pavlem. Zádumčivé rybaření na pomalu mrznoucí hladině jezera, ve kterém nežijí zlatí úhoři, jen stíny včerejších dní. Zas podzim.

Marigold | Úterý, 10. listopadu 2020

FATES WARNING - Long Day Good Night

Úvodní singl "Now Comes The Rain" nebyl nic moc. Celé nové album naštěstí obsahuje i povedenější kousky, ovšem slušelo by mu zkrácení. A po pár prvních posleších je jasné, že skvělosti svého předchůdce nedosáhne ani omylem.

Darkmoor | Pondělí, 9. listopadu 2020

SYSTEM OF A DOWN

Singl "Protect The Land/Genocidal Humanoidz", jenž dnes šokoval metalový svět, svědčí o jediném: kdyby to tihle chlápci už konečně dali dohromady VE STUDIU, byl by to VELKÝ zážitek. Jen ale aby se kvůli tomu v Náh. Karabachu nemuselo blbnout ještě víc.

Louis | Pátek, 6. listopadu 2020

WOBBLER - Dwellers Of The Deep

Je libo prapůvodní progresivní rock sedmdesátých let? Zkuste Nory WOBBLER, kteří se tomuto retru věnují se vším potřebným umem a instrumentálním zápalem. Něco pro příznivce YES, ELP, GENTLE GIANT nebo třeba slovenských COLLEGIUM MUSICUM.

Darkmoor | Čtvrtek, 5. listopadu 2020

PYRAMAZE - Epitaph

Dánskou kapelou už prošly hlasy L.Kinga, M.Barlowa nebo U.Breeda. Současný zpěvák T.Haroy sice nemá až takovou pilu, ale kapela s ním jede na power metalové vlně á la EVERGREY, a takhle chytlavou a povedenou nahrávku jsem v rámci stylu už dlouho neslyšel.

Darkmoor | Středa, 4. listopadu 2020

CRIPPLED BLACK PHOENIX – Ellengast

Britům se opět podařilo nahrát skvostné album s několika skvělými hosty. Osudovost z něj sálá na všechny strany a kdykoliv ho poslouchám, rozbuší se mi srdce, jakoby se právě dělo něco opravdu závažného. To moc desek neumí.

RIP | Středa, 4. listopadu 2020

WANG WEN - 100.000 Whys

Jedna z mála čínských postrockových kapel, která jezdí koncertovat do světa, vydala novinku a já z ní cítím určité zklamání. Posouvají se na ní ke generické nudné části žánru, využívají omšelých zvukových rejstříků i nápadů. Tudy cesta nevede.

RIP | Úterý, 3. listopadu 2020

THE FLOWER KINGS - Islands

Jsou kapely, které svojí tvorbou sice nepřekvapí, na druhou stranu si zachovávají potřebnou kvalitu. Novinka letitých švédských progrockerů je tak skvěle zahraná a vyprodukovaná, slabší nátury ale může odradit mamutí stopáží a "uměním". Volba je na vás...

Darkmoor | Pondělí, 2. listopadu 2020

TOUCHÉ AMORÉ - Lament

Rozervaná zvukomalba z Los Angeles za přispění trýznivého řvaní a skvělých melodií hraných mimo jiné i na steel guitar. Atmosféra i intenzita v jednom balení. I šesté album je trefou do černého.

RIP | Čtvrtek, 29. října 2020

MÖRK GRYNING - Hinsides Vrede

Švédští talenti vstávají z hrobu a na usmířenou nesou meloblackovou křupku, která možná úplně nesedne milovníkům agresivních začátků kapely, nicméně pokud máte rádi severskou melancholii s nádechem zla, určitě vás tohle příjemně plynoucí album neurazí!

Marigold | Čtvrtek, 29. října 2020

BON JOVI - 2020

Ještě v roce 2020 jsou tady s námi i BON JOVI. Dva hitíky, jeden tradiční oplodňovák, nějaká ta vata, všechno ale zbytečné, když výsledný dojem spolehlivě zabíjí unavený, vyhořelý a nízko krákorající Jon. Tohle si v konci kariéry dělat neměl...

Darkmoor | Úterý, 27. října 2020