SHOUTBOX

HIGH COMMAND - Eclipse Of The Dual Moons

Čelní srážka “Kill ’Em All” a “South Of Heaven” na setkání milovníků Dračáku. Energií bublající thrash metalová řež s báječnou rytmikou, řezavými riffy a chytlavými texty. Deska, která si fantasy epiku dělá po svém a valí se jak hordy Orků. Bijte je!

Marigold | 2 hodiny

U.D.O. - The Legacy

Šťavnatých 2,5 hodiny toho nejlepšího ze strýčka Uda je nejreprezentativnější kolekcí z 35 let existence jeho kapely a s 33 skladbami, mezi nimiž jsou zástupci všech 18 studiových alb a 4 raritní bonusy, znamená také příjemný poslechový maratón.

Louis | před 6 dny

CANDLEMASS - Sweet Evil Sun

CANDLEMASS, zdá se, došla studiová šťáva už někdy v roce 2018. A nedodal jí ani návrat původního zpěváka Johana Längquista před třemi léty, neboť aktuální (a již druhá novodobá) nahrávka s ním je, podobně jako "The Door To Doom", mdlá a nepřesvědčivá.

Louis | před týdnem

DARKTHRONE - Astral Forces

Natočit nejlepší album DARKTHRONE za posledních 15 roků by se podařilo snad i FLUSSORům...kdyby se jim chtělo. Co, chlapi? Jistě to tu čtete, tak se ukažte! A nedělajte, že nejste!

Shnoff | Pondělí, 21. listopadu 2022

THRESHOLD - Dividing Lines

THRESHOLD a totální progový kvlt, nedělitelné spojení. Novinka možná nepřináší žádný nový závan přes práh, ale kdo ho potřebuje, když nadýchané refrény nadnáší ke hvězdám a kapela šlape jako dobře promazaný stroj na hitovou progresi? Já teda ne. Repete!

Marigold | Pondělí, 21. listopadu 2022

DARKTHRONE - Astral Fortress

Fenriz "Infidel Castro" Gylve a Nocturno Culto z ničoho nič vystrili najlepší album DARKTHRONE za posledných 15 rokov. Kolekciu v pravom slova zmysle hitov (ktoré bavia od prvého do posledného, na kosť ohlodaného tracku) punktuje dokonale ironický obal.

Thorn | Pátek, 18. listopadu 2022

THEOTOXIN - Fragment: Totenruhe

Nejlepší album BEHEMOTH letos vydali THEOTOXIN, co se dá dělat. Krásně načechraný melodický námrd s nekompromisním vokálním recitálem Ragnara brnká na správné temné struny. Má to drive, má to grandeur, Satan se spokojeně usmívá, Bible doutnají!

Marigold | Pátek, 11. listopadu 2022

DISILLUSION - Ayam

Na album jsou tihle Němci celkem skoupí, ale když už nějaké vydají… tak se sakra počítá. Novinka je vlastně odrazem nestárnoucího debutu ve svém jedinečném plynutí a střídání agrese a něhy. Riffy jsou killer, melodie přivírají oči a top 10 je věcí jistou.

Marigold | Pátek, 11. listopadu 2022

AVANTASIA - A Paranormal Evening With The Moonflower Society

Novinka projektu páně Sammeta připomíná čaj vylouhovaný z cca 3 jeho předchozích desek, jež se navíc od téhle lišily tím, že na nich byl vždy alespoň 1 nebo 2 pořádné hity. Tady není zhola nic, asi že použitý čajový sáček už byl zjevně louhován opakovaně.

Louis | Pondělí, 7. listopadu 2022

THE MANTRA DISCORD - Relapse Into Silence

Svěží deska z Jižní Californie pohybující se na poli moderního progrocku ve formě, kterou reprezentují například takoví ANIMALS AS LEADERS. Vzdušná, po okraj naplněná technicky orientovanými vyhrávkami a instrumentální hravostí a pozitivním feelingem.

RIP | Neděle, 6. listopadu 2022

SATYRICON - Satyricon & Munch

Jako pocta významnému výtvarníkovi asi obstojí. Jako standardní řadovka, jak ji kapela prezentuje, v žádném případě. Najdou se tam zajímavé fragmenty, hodinu pozorného poslechu však Munch neutáhne. Výkřik do tmy. Radši zkuste sami, pro MI tohle není.

Shnoff | Sobota, 5. listopadu 2022

FRAYLE - Skin & Sorrow

Doom metalová čarodějná diva z Ohia je tu s novým lbem, které v sobě snoubí pomalé riffy a zamlženou éterickou atmosféru, která skvěle ladí se spadaným podzimním listím. Pro fandy MYRKUS, IDES OF GEMINI nebo BLACK MATH HORSEMAN parádní náladovka.

RIP | Pátek, 4. listopadu 2022

CHAT PILE - God's Country

DAUGHTERS z Lídlu. Více bahna a řevu, méně sexy. Vlastně to ale tolik nevadí. Kdo má rád podobnou hudbu a nevadí mu, že místo deště jenom kape, tak bude spokojen.

RIP | Pátek, 4. listopadu 2022

TANKARD - Pavlov´s Dawgs

Osmnácté řadové album německých pivařů je... prostě řadové. Nenápadně zařazené v řadě řadových thrashových nahrávek kapely, jež rozhodně nejsou určeny k slavnostnímu vyřazení, ovšem zařadit si jej (na chvíli) do přehrávače vás také nemusí... zaříznout.

Louis | Úterý, 1. listopadu 2022

HOLY FAWN - Dimensional Bleed

Někde na pomezí melancholického postpunku a rezonujícího atmosférického blackgaze, který ojediněle dokáže vycenit poměrně ostré zuby. Čtvrté album arizonského kvarteta je zamlženou podzimní náladovkou jak z učebnice.

RIP | Neděle, 30. října 2022

LORMIER BURST - Voyager

Jedno z mých oblíbených instrumentálních alb posledních dní složila trojice hudebníků z Dolního Saska, konkrétně Hanoveru. Aktuální album sází na dějový progresivní postrock, který nestaví na pouhé hypnotické gradaci a repetici, ale pouští se i do mnohem košatějších instrumentálních kompozic.

RIP | Neděle, 30. října 2022

CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre

Nějak se do téhle předlouhé desky nedokážu vposlouchat. Zde prezentované melancholičtejší variace na jakési doom rockové postupy mi ke CRIPPLED BLACK PHOENIX příliš nesedí a ve výsledku je to příliš rozvláčné a uspávací klišé.

Noisy | Sobota, 29. října 2022

THE HALO EFFECT - Days Of The Lost

Po čase jsem se vrátil k debutu all star projektu THE HALO EFFECT. Ano, hezky se to poslouchá, je to extrémně chytlavé, nicméně zároveň i lehce sterilní a hlavně hodně, hodně učesané. Škoda, že se pánové neodhodlali zajít mnohem hlouběji do devadesátek, až někam k samotným gothenburgským kořenům.

Reaper | Pátek, 21. října 2022

AARA - Phthonos

Príjemná 12 minútová jednohubka nadupaného priamočiareho blackmetalu neoklasického strihu, vybočuje z línie posledných albumov ideálnym spôsobom. Niekedy stačí zobrať veci od podlahy, dať tomu poriadny zvuk, čiernu razanciu a kvalitné EP je na svete.

Arrow | Čtvrtek, 20. října 2022

SCORN

Přímá srážka H. R. Gigera a Zdzisława Beksińskiho. Jedna z nejponuřejších her, které jsem kdy viděl. Nedá vám nic zadarmo. Nic nevysvětluje. Nechá vás ale utopit se ve světě jaký nemá obdoby. Vlastně to není ani kdovíjak zábavné a možná ani nemá být…

RIP | Čtvrtek, 20. října 2022