SHOUTBOX

PAČESS

...vydali novou desku "Absolutno" a rozjíždí její živé představení. Krátkou zmínku o včerejším brněnském koncertu (podporu poskytli SLAVES OF PASSION a HEIDEN) najdete na naší facebookové zdi.

Shnoff | před 2 dny

NIGHT VERSES - Every Sound Has A Color In The Valley Of Night: Part One

Tak jak se kalifornští NIGHT VERSES na svém minulém albu podruhé narodili jako čistě instrumentální skupina, tak se s ní můžeme nyní setkat znova. A vrhá se na nás se snad ještě divočejší a především komplikovanější deskou, kterou jako by chtěli obhájit vlastní vizi čisté instrumentace. Parádní.

Noisy | před 3 dny

DYING FETUS - Make Them Beg for Death

Unikátní kapela. Při té tvrdosti, intenzitě, virtuozitě nebo rytmických zlomech jdou skladby pořád po melodii a groovu. Bicí nádherně padají do riffů a občas zní až unisono (vím, je to blbost). To je charakteristika celé tvorby DF. A letos? Zase paráda!

Shnoff | před 3 dny

MAYHEM - Daemonic Rites (Live)

4. živák za posledních 7 let (Wiki), přičemž základ tvoří furt ty samé skladby z 80. a 90. let? KOMU? No dobře, poslechnout se to dá. Tracklist je stejný jako 27.4.2022 na Flédě. Zvuk měl být čistší a mělo to víc řezat, když už. Mediolanum non capta est!

Shnoff | před 6 dny

SHINING - Shining

Definitivní provar. Sebevykrádání, občas i doslovné (riff v první skladbě v čase 04:23 už jsme slyšeli?), přehršel rozvláčné akustiky, Hussova klenutá sóla nefungují, ani La Rocque to ničím zajímavým neobohatil. Řídké jak po šaratici a úplně bez náboje.

Shnoff | před 6 dny

THEDUS - Hypnosis

Bolestné probouzení z hypnotického snu, tak působí drone minimalismus úvodu alba svérázných Italů, kteří z táhlé zvukové plochy propukají v dusivý sludge hukot s doomovou tuhostí. Objevují se paralely i k NEUROSIS. Album se specifickou atmosférou, na které je potřeba mít tu správnou náladu.

Noisy | Čtvrtek, 14. září 2023

FOSSILIZATION - Leprous Daylight

Vysoce očekávaný debut nezklamal. Tlupa neotesaných OS death/doom metalových neandrtálců přizvala do plesnivé jeskyně dalšího dominantního samce. INCANTATION / IGNIVOMOUS / DEAD CONGREGATION. Oproti dva roky starému EP oceňuji větší komplexitu a cit pro detail.

Reaper | Pondělí, 11. září 2023

BLUT AUS NORD - ​Disharmonium - Nahab

Temné jeskynní kvílení je opět zde a úkrok ala "Hallucinogen" se zas nekoná. Neva, tvorba BaN je totiž tak specifická, pohlcující a v dávno odlité formě variabilní, že i kdyby tito (právem) elitářští Francouzi nasrali do sklenky okurek, s chutí to sežeru.

Shnoff | Pátek, 8. září 2023

BETTER LOVERS - God Made Me An Animal (EP)

Greg Puciato (ex-THE DILLINGER ESCAPE PLAN) se snaží svým kolegům, mimo jiné část sestavy EVERY TIME I DIE, vyřvat díru do hlavy. Divoký hardcore s nějakým tím metalcore zjemněním, ale především riffový masakr, co chvílemi řeže jako stará PANTERA.

Noisy | Středa, 6. září 2023

SOEN - Memorial

Rudi je nadšen, Noisy zklamán. Já jsem mezi mlýnskými kameny. Není to zdaleka tak strhující jako "Imperial", ovšem mírně profesorský výkon si SOEN dovolit mohou. K recenzi se asi nikdo nepohrne, tak střelím body rovnou sem. Za MI i přes výhrady asi 8/10.

Shnoff | Středa, 6. září 2023

MARDUK - Memento Mori

Posledních (spíše více) let už byli zcela mimo moje zorné pole, abych se nějakou souhrou okolností dostal k právě vyšlé desce a uznal, že tato je teda slušně naloženou sbírkou nasraných rychlých skladeb. Odsýpá to v nelítostném tempu a má to fakt šťávu!

Dalas | Pondělí, 4. září 2023

CALLIGRAM – Position | Momentum

Black metal bez kompromisů, hluboký a temný s dostatečně dusivou atmosférou. To už ukázali i předchozí alba, ale dílo roku 2023 jako by bylo ještě pekelnější a současně i propracovanější, včetně pomalejších valivých pasáží, které přes určitou dávku atmosféričnosti zůstávají hodně temné.

Noisy | Sobota, 2. září 2023

GRAND CADAVER - Deities Of Deathlike Sleep

Chrastit kostmi jako v Sunlightu na začátku devadesátek se dnes pokouší kdekdo. Málokdo to ovšem dělá tak dobře jako GRAND CADAVER, kteří nejenže zvládají na jedničku veškeré potřebné žánrové atributy, ale dokážou k tomu přihodit i ono pověstné "něco navíc". Když chrastit, tak stylově!

Reaper | Pondělí, 28. srpna 2023

FALAISE - After All This Time

Atmosférický post-black metal / shoegaze ve své intimní a melancholické podobě. Italské duo vyrukovalo s nejkřehčí a skladatelsky jasně nejdotaženější sbírkou kariéry. Příznivci žánru od AMESOEURS počínaje a KLIMT 1918 konče musí okamžitě nastoupit k poslechu. Podmanivá záležitost.

Reaper | Pondělí, 28. srpna 2023

INCANTATION - Unholy Deification

Smířen s faktem, že od INCANTATION se už žádných velkých věcí nedočkám, nemám s letošní novinkou nejmenší problém. Věrnost death metalové tradici až za hrob, chorobné riffy a doomem načichlé zatěžkané momenty zůstávají poznávacími znaky jejich tvorby.

Dalas | Pondělí, 28. srpna 2023

KK´S PRIEST - The Sinner Rides Again

Z druhého alba dle byznys plánu K. K. Downinga jsem ještě neslyšel ani notu a přece se musím už teď od srdce smát. Nový obal, na němž jakýsi démon sedlá stejně démonického, vzpínajícího se koně a mává přitom mečem, je vážně z kategorie "děláte si p****?".

Louis | Pondělí, 28. srpna 2023

EVILE - The Unknown

Britové EVILE snad až příliš vykrádají zlaté thrashové časy a samotnou METALLICU. Podávají to sice se šikovností, ale snažit se v dnešní době natočit variaci na legendární "černou" desku, no nevím...

Noisy | Neděle, 27. srpna 2023

RANNOCH - Conflagrations

Těm, kterým se vloni líbila pestrost a propracovanost alba "Woe" Švédů AN ABSTRACT ILLUSION, těm doporučím Brity RANNOCH. Aktuální album je dílo vskutku mnohotvárné a velmi povedené. Brutální i ladný metal s progresí a dostatkem vzdušnosti.

Noisy | Středa, 23. srpna 2023

NONE - Inevitable

Poměrně působivý atmosférický DSBM s křehkými ambientními plochami. S poslechem však raději ještě počkejte, na plovárně by to nebylo ono. Za pár týdnů se ochladí, přijdou podzimní mlhy, pod nohama vám začne křupat jinovatka a světlo bude již brzy odpoledne slábnout. To přijde čas NONE.

Reaper | Pondělí, 21. srpna 2023

HAIL THE SUN - Divine Inner Tension

Kalifornská parta ani na svém šestém albu neuhnula od vize progresivního post hardcoru a opět se na nás vrhají s divoce křepčící i emotivně rozechvělou produkcí vyšperkovanou bolestně ječícím hlasem Donovana Melero. Zamrzí ale až přílišná stylizace do novodobých THE MARS VOLTA.

Noisy | Sobota, 19. srpna 2023