SHOUTBOX

AYREON - Talk Of The Town

Co nám aktuální EP říká o kondici Arjena v roce 2020? Upřímně, žádný zázrak to nebude, ani jedna ze 4 skladeb totiž naprosto ničím nepřekvapí a něčeho svěžejšího aby jeden pohledal (hezký středověký motivek v titulce budiž výjimkou). Tohle by nestačilo...

Darkmoor | před 2 dny

NAV - ARCIZLO

Domácí black metalová scéna bude mít v letošních žebříčcích mnoho horkých želízek v ohni. Jižní hvozdy do boje posílají trojici zakuklenců, jenž loni rozčeřili vody debutovou kazetou „Smrtci“ a dle prvních poslechů novinky si jsem jist, že půjde o jednoho z favoritů turnaje.

RIP | před 4 dny

ULVER - Flowers of Evil

Synthpopová podoba by ULVER nadále svědčila, pokud by nabídli více tenze. Je to jako celek moc hodné, uhlazené, uspávající. Nejde se do toho ponořit jak Brutův nůž do Caesara. Garm je bůh, melodie jímavé, aranže jalové. Spíše zklamání. I pop má mít koule.

Shnoff | před 6 dny

IHSAHN - Pharos

Na aktuální IHSAHNovo EP je třeba pohlížet optikou sladkého hitíku "Manhattan Skyline" (s hostujícím Solbergem u mikrofonu), který předcházel. Zbytek sice nemíří tolik na první signální, každopádně 5 písní jasně cílí na příznivce čistě zpívajícího mistra.

Darkmoor | Pátek, 11. září 2020

METALLICA - S&M 2

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, řekla si METALLICA a vydala znovu hrátky se symfonickým doprovodem. Pravda playlist byl do značné míry obměněn (klasiky samozřejmě zůstaly), ovšem dojem je tentýž. Svého kupce a fanouška si však pokračování určitě najde.

Darkmoor | Čtvrtek, 10. září 2020

DUNA

Tak o nejočekávanějším sci-fi 2020 mám po včerejším traileru jasno. Doufejme, že bude i úměrná stopáž a věci si dají na čas. Předloha si to zaslouží. Vizuál a casting bere dech a Villeneuve žánru rozumí. Hlavně to neposrat.

RIP | Čtvrtek, 10. září 2020

NEAL MORSE - Sola Gratia

Celý NEAL jak ho známe už roky. Překvapí možná skladbou "Building A Wall", kde zní jako BON JOVI, jinak předkládá svoje tradiční kousky s opěvováním božské božskosti. Pokud vám to nevadí, není důvod, proč nedat aktuálnímu kázání šanci.

Darkmoor | Středa, 9. září 2020

CRACK CLOUD - Pain Olympics

Deska co mě irituje svoji drzostí. Sbírka canadských mladých uřvaných fakanů, kteří perverzně ohýbají post-punk a krautrock. A určitě taky berou drogy! A mě se nedaří to přestat poslouchat!

RIP | Úterý, 8. září 2020

SPIRIT POSSESSION - Spirit Possession

Portlandská dvojka pekelníků se dokázala atmosférou, zvukem i hudebními nápady přiblížit skandinávským devadesátkám. Dřevní retro černého kovu, které je poklonám všem velkým jménům žánru.

RIP | Pondělí, 7. září 2020

NAPALM DEATH - Throes of Joy in the Jaws of Defeatism

Čeká nás už za jedenáct dní zřejmě překvapivá deska. Před třemi dny zveřejněný klip „A Bellyful of Salt and Spleen“ se nese v industriálním pochodovém tempu a vůbec nezní jako NAPALM DEATH, ačkoliv intenzita a násilnost králů grindcore si stále nese.

RIP | Pondělí, 7. září 2020

OCEANS OF SLUMBER - Oceans of Slumber

Inu, po skvělém singlu jsem od vycházejících hvězd žánru kráska a zvíře čekal lásku na první poslech, ale popravdě je to zatím spíš zápas. Jo, pořád jsou netuctové a Cammie zpívá famózně, ale album se trochu rozpadá pod rukama v množství temp a nálad.

Marigold | Pátek, 4. září 2020

PANZERFAUST - Suns of Perdition: Chapter II

Skupino A k zemi! Kanada právě detonovala svou první atomovku. Pro všechny, kterým vadí, že polská Mlha je dohněda, přichází více než důstojný dodavatel beznaděje a nihilismu. Natlakovaný kotel BM, doomu a melodiky by neměl minout ani fandy BEHEMOTH.

Marigold | Čtvrtek, 3. září 2020

AXXIS - Virus Of A Modern Time (EP)

Po dvaatřiceti létech existence a nějakých patnácti studiových albech, to vše vedeno přísně v duchu univerzálního melodicko-metalového výrazu, nemají Němci ani na nejnovějším minialbu proč něco měnit. A je to tradičně na fanouškovi: vezme nebo nechá být.

Louis | Čtvrtek, 3. září 2020

PAIN OF SALVATION - Panther

V redakčních kruzích jsem fixoval znepokojení, k němuž se nakonec taktéž připojuji. S postupující stopáží se deska i přes silné momenty rozpadá do samoúčelých exhibicí, o kterých jsem byl přesvědčen, že je má Gildenlöw úspěšně za sebou. Holt nemá.

Shnoff | Středa, 2. září 2020

SOMNIATE - The Meyrinkian Slumber

Plzeňský objev black metalové scény, který rozhodně stojí za pozornost, sdružuje členy BRUTALLY DECASED, MALLEPHYR, FEEBLE MINDED, HEAVING EARTH a ET MORIEMUR. Zkušenosti, talent, hráčské schopnosti i nápady hrají materiálu do karet.

RIP | Středa, 2. září 2020

IGORRR - Spirituality and Distortion

Ani můj desátý pokus proniknout do této desky nebyl korunován úspěchem. To, co živě s teatrální pódiovkou fungovalo se čistě hudebně rozpadá na nesouvisející změť nápadů stylů, co mi nedávají smysl.

RIP | Středa, 2. září 2020

EXOCRINE - Maelstrom

Poctivá prog/death rubanice moderního střihu z francouzského Bordeaux. Dobrý poměr mezi melodikou, hráčskými výkony a brutálem. Dokonce i ojedinělé ženské čistý vokály dokážu unést.

RIP | Úterý, 1. září 2020

XIBALBA - Anos En Infierno

Masivní californská death metalová hydra na nové desce vydané pod Southern Lord neslevuje z umolousaného hnilobného riffového stylu, který je pro ně signifikantním trademarkem. Na pomezí dřevního death/doom tu v roce 2020 nebylo moc srovnatelně dobrých desek.

RIP | Pondělí, 31. srpna 2020

PROTOMARTYR - Ultimate Success Today

Náladotvůrcům z Detroitu se do aktuální desky opět podařilo dostat melancholii ve formě, v jaké to nikdo jiný neumí. Není moc jiných rockových kapel, jenž dokáží tak ležérně a elegantně prezentovat trudnomyslnost.

RIP | Čtvrtek, 27. srpna 2020

KONČINY - Demo MMXX

Riffová zatvrzelost a blackmetalová rez obrůstající skladby pojmenované po balkánských fašistech. První domácí plesnivý war metal? Možná. Domácí demo, které rozhodně stojí za pozornost. Sound by Dödsmord studio, master by Šaman.

RIP | Čtvrtek, 27. srpna 2020