SHOUTBOX

BETWEEN THE BURIED AND ME – Colors II

Recenze rozepsaná, ale furt na to nemám pevný názor. Zvyknout si na ty pekelné rejstříky u kláves bude ještě šichta. Proč mi to jen dělaj?

RIP | 2 hodiny

FLOWERS FOR WHORES – False Flag World

Událost roku na domácí metalcore scéně? Rozhodně. Trpké album s českými texty, které odsoudilo trosky české metalcorové scény do role přihlížejících statistů. Vyjde v žánru tento rok něco lepšího? Říkám ne.

RIP | před 2 dny

MORNING DWELL - The Power Will Go On

Pokud milujete milionkrát ohraný speed metal s pištivou vokální ozdobou, jste u Švédů na té správné adrese. Jinak vás čeká jen kopřivka, pláč a skřípění zubů, pokud byste se pokoušeli něco takového doposlouchat až do úplného konce.

Darkmoor | před 6 dny

ETERNAL VALLEY - Kingdom of Misery

Ne to není vítěz soutěže o nejvíc klišé název pro atmometal (nebo je?), ale v pořadí již sedmá řadová deska one-man projektu z Portlandu. V mixu éterického postrocku s uhánivou black metalovou rytmikou a skřehotákem jsem už dlouho neslyšel nic neplšího.

RIP | Úterý, 7. září 2021

ALEXIS MARSHALL – House of Lull. House of When

Sólovka zpěváka z DAUGHTERS. Důkaz, že jeho hlas prostě nestačí. Pokud je mu partnerem jen přehlídka jalových industriálních pazvuků, tak jeho repetitivní řvaní vyznívá do prázdna.

RIP | Úterý, 7. září 2021

IRON MAIDEN - Senjitsu

Je to velké. Velké a rozmanité třeba jako obraz "Pobití Sasíků pod Hrubou skálou" od Mikoláše Alše. Je proto nesmírně složité do toho proniknout, protože se musíte věnovat všem detailům zblízka, ale i celku z větší dálky. Takže recenze bude. Ale vydržte.

Louis | Pondělí, 6. září 2021

SLAŤ – Demo

Pro temný bažinatý stoner není lepší název. Upoutávka na to, že existuje pohrobek po kapele NIKANDER trpí jen zvukem ze zkušebny, který by zasloužil mnohem více plnosti a hlomoznosti. Ale držím palce do budoucna.

RIP | Pondělí, 6. září 2021

TITANIC - ON

Když se vám stane, že si po prvním poslechu libovolného nového alba musíte hnedle znovu pustit konkrétní skladbu, je to neomylné znamení, že je to kus s velkým "K". A přesně to se mi dnes stalo u osmé položky "Ahoj lidi" žhavé novinky brněnské legendy.

Louis | Pátek, 3. září 2021

GLORYHAMMER

Angus McFife se ocitl na dlažbě a po smršti fanouškovských reakcí se začíná prát špinavé kapelní prádlo, v případě basisty Jamese Cartwrighta možná i pěkně odporné. A nejvíc to odnese ten posluchač, který věřil v ryzost kapelního humoru... vážně smutné.

Louis | Čtvrtek, 2. září 2021

TACOMA NARROWS BRIDGE DISASTER – The World Inside

Zajímavá britská instrumentálka, která je rozkročena někde mezi postrock a metalovou progresi. Plejáda náležitě prokreslených a vypointovaných nápadů s nezbytnou atmosférickou výpravou.

RIP | Čtvrtek, 2. září 2021

TURNSTILE – Glow On

Baltimorská omladina svými koncerty bourá Ameriku. Ačkoliv nová, v pořadí třetí deska výrazně měkne a citelně se stahuje z hardcorových pozic, tak energie, kterou sálá, dokáže způsobit takovou divočinu, jenž nevykazují ani ty nejživelnější kapely na Obscene Extereme. Dejte si na YT nějaký živák.

RIP | Středa, 1. září 2021

MCCARTNEY 3, 2, 1

Minisériu od Hulu si pozrite bez ohľadu na vzťah k THE BEATLES či názor na Ricka Rubina. Šesť čiernobielych epizód je o tom, ako dvaja hudobní "nerdi" univerzálnym jazykom hudby debatujú o jednej z najdôležitejší ér v histórii rocku. 100% vášeň + 0% ego.

Thorn | Úterý, 31. srpna 2021

LEPROUS - Aphelion

Ááá...áááá...ááááá. Je tam toho míň, ale Einar zase dominuje a kapela mu dělá ušlápnutou stafáž. LEPROUS mají úžasný potenciál, ale takhle si nechat tu muziku kurvit vokalistou, to je až trestuhodné. Ostatně soudím, že Solberg by měl být konečně vyhozen.

Shnoff | Pondělí, 30. srpna 2021

DJ MUGGS THE BLACK GOAT - Dies Occidendum

Soubor mrazivých zvuků od Lawrence Muggeruda ze CYPRESS HILL. Atmosféra sychravé podzimní noci v patologické laboratoři. Nejtemnější věc, jakou jsem za posledních pár měsíců slyšel.

RIP | Pondělí, 30. srpna 2021

UNIVERSALLY ESTRANGED - Reared Up in Spectral Predation

Nová death metalová naděje z Texasu pod křídly stáje Blood Harvest, která navazuje na úspěch BLOOD INCANTATION a to nejen hudebně ale i tematicky. Pokud se vám stýskalo po vesmírném death metalu s kanálním vokálem, kde se plíseň kříží s toxickou chemií, tak tady jeden je.

RIP | Čtvrtek, 26. srpna 2021

PANOPTICON - ...And Again Into The Light

Extrémne nadupaný blackmetal synergicky pretkaný akustickými a depresívnymi náladami je pre mňa tohtoročným prekvapením. WOLVES IN THE THRONE ROOM, RUINS OF BEVERAST aj DEAFHEAVEN so svojimi novinkami dostávajú ťažkú konkurenciu.

Arrow | Středa, 18. srpna 2021

BRUCE DICKINSON - Co dělá tenhle knoflík?

Parádní čtení na letní dovolenou, jež by v příručním zavazadle nemělo chybět žádnému pořádnému metalistovi. A že byl Bruce vždy tak trochu svůj? O to zajímavější řádky se jedná, to je zřejmé už z prvních stránek osobité procházky jeho pamětí.

Louis | Středa, 11. srpna 2021

WIZARDTHRONE - Hypercube Necrodimensions

Nakonec to asi nebude taková sláva a legrace, jak se z prvního singlu "Frozen Winds of Thyraxia" mohlo zdát. Úspěch námětu spřízněných GLORYHAMMER zřejmě všechny zúčastněné zaslepil natolik, až si nevšimli, že ten hymnický black musí také umět procítit.

Louis | Pondělí, 9. srpna 2021

YNGWIE MALMSTEEN - Parabellum

Vynálezce kytarového honičství přichází s novinkou, která je úplně očekávatelná a nepřináší ani jednu neotřelejší notičku. Takže největší odvahou zůstává přijít se zvukovým kabátem, který dají opravdu jen ti nejstaromilštější z Yngwieho příznivců.

Darkmoor | Pondělí, 9. srpna 2021

LANTLOS - Wildhund

Ale toto je krásna letná hudba! Markus Siegenhort zasnívaný, melancholický, ale rovnako tak ostrý, drsný a ťaživý. Krásne pestrá, nádherne plynúca hudba. Post-metal? Post-rock? Všetko a ešte oveľa viac.

Rudi | Pátek, 30. července 2021