SHOUTBOX

RAMMSTEIN - Rammstein

Deset let čekání na studiové album jistě vyvolalo mnohá očekávání, která se pár dní po zážehu zdají být občas i nenaplněná. Anebo to chce vydržet, neboť bezejmenná novinka nakonec své poklady vydá? Prožívat tenhle proces je každopádně velmi inspirující.

Louis | včera

KLADIVO NA PÝCHU - rocková opera

Další projekt vstupující do žánru rockových oper, pod kterým jsou tentokráte podepsáni tvůrci klatovského ASMODEA (skladatel M.Bešta a textař J.Petričko). Samozřejmě styčné body najdeme jak v hudbě, tak v libretu. Uvidíme, zda překročí hranice regionu?

Darkmoor | včera

PAUL GILBERT - Behold Electric Guitar

Paul je bezesporu geniální kytarista. Pokud máte rádi jeho sólové výstupy, budete zřejmě spokojeni i s novinkou, na které nejčastěji nabíjí bluesrockovou munici. Osobně ho mám ale mnohem raději ve střelecké poloze "ticha následovaného ohlušujícím řevem".

Darkmoor | před 6 dny

ELUVEITIE - Ategnatos

Švýcaři se, zdá se, už nadobro zacyklili v univerzálním niněrově - folkovém výrazu a momentálně z něj nedokážou vytěžit víc než jedno hodinové monotónní album, ze kterého vám toho v paměti ulpí jen pramálo. Zlaté časy minulé dekády jsou definitivně pryč.

Louis | před týdnem

ARCH / MATHEOS - Winter Ethereal

Ne, pořád to nejde a pořád nechápu, proč Jim Matheos zabíjí svoje nápady (nevhodné pro FATES WARNING?) hlasem Johna Archa, když ten většinu času zvláštně vlaje kolem tónů i rytmu. Nic sice není vyloženě špatně, ale poslouchat se to dlouho nedá.

Darkmoor | před týdnem

ČERNOBYL

Tak to vypadá, že seriálovou událostí letošního roku nebude grand finále fantastické ságy, ale pětidílná minisérie popisující havárii jaderné elektrárny. Už dlouho jsem neviděl nic tak temného a s každou vteřinou víc a víc návykového. Doufejme, že ten trend vydrží další tři díly.

RIP | před týdnem

MARTYRDÖD - Hexhammaren

Očucháváme se sice prvních pár dní, ale zatím si hodně voníme. MARTYRDÖD už dávno není kapela jen pro pravověrné příznivce d-beatu a crustu. Novinka má parádní melodie, kytarový sóla, potřebný tlak, atmosféru i tah na branku. Vše opět v dospělejších odstínech.

RIP | před týdnem

PORT NOIR - The New Routine

Ač třetí řadovka nedávných švédských předskokanů PAIN OF SALVATION vychází pod hlavičkou InsideOut, jde spíše o rockovou záležitost. Každopádně od dob ukňouraného debutu skupina kus cesty urazila. A pro změnu se chystá předskakovat LEPROUS.

Darkmoor | před týdnem

POSSESSED - Revelations Of Oblivion

Ačkoliv z původní sestavy praotců death metalu zbyl jen dnes bohužel paralyzovaný zpěvák Jeff Becerra, zní třetí řadové album kapely, které vyšlo třiatřicet let po tom druhém, náramně. Sedm kostelů zase hoří a za jejich branami se otvírají oči hrůzy!

Louis | Úterý, 14. května 2019

TANAGRA - Meridiem

Škoda drobet plachého zvuku, ale jinak je tenhle překvapivě melancholický US hevík opravdu pohlazení pro ucho. TANAGRA nerada tlačí na pilu, mnohem radši si pohrává s akustikou, klavírem a orchestrálními aranžemi. Výsledek velmi podmanivý, ač introvertní.

Marigold | Pondělí, 13. května 2019

KREYSON MEMORIAL - Strážci plamenů

Pomineme-li handrkování kolem názvu a jakoukoliv návaznost, nese se album s vlastní tvorbou v tradici klasického tancovačkového metalu podpořeného midi klávesami, s mizernými texty. A ten chlapácký cover "Lásko, voníš deštěm" s příšerným natahovaním...BR!

Darkmoor | Pondělí, 13. května 2019

MYRATH - Shehili

Tuniská pouštní kráska je zpět a s ní i ten nejzpěvnější orientální power metal pod žhnoucím sluncem. Intenzita a brilance "Legacy" je tentokrát až příliš vysoká laťka. Ale i tenhle posluchačsky vstřícný přístup funguje velmi dobře.

Marigold | Pátek, 10. května 2019

AMERICAN GODS - Američtí bohové

Druhá série zachovala pěkný vizuál. Jinak však děj téměř neposunula a nebýt linky Leprikona, byla by i úplně zbytečná. Jak si opatřit zbraně do války a tajemství o Stínovi, které všichni minimálně tušili - zápletka max na dva díly, roztažená do osmi.

Darkmoor | Pátek, 10. května 2019

DAYS GONE

Krajina Oregonu nádherná, počasí funguje. Atmosféra zombie post-apo netradičně zasazená do lesů a samot, namísto měst. Dojem kazí opakující se úkoly a příběh, co se rozjíždí až v druhé polovině. Škoda. Stačilo jen o trochu více péče, aby byl výsledek mnohem zábavnější.

RIP | Úterý, 7. května 2019

AMON AMARTH - Berserker

Vlastně se u nové desky Švédů poprvé od "Twilight Of The Thunder God" zase docela bavím. Ani tehdy to sice nebylo nic převratného, ale alespoň se albu nedala upřít nenásilnost a sem tam i celkem povedené chvíle. A to samé lze vpodstatě říct i o novince.

Louis | Úterý, 7. května 2019

NAV - Smrtci

Jihočeské překvapení na poli black metalu. Protřelí veteráni vtrhli na scénu s tím nejsurovějším black metalem a v mém deníčku za rok 2019 představují zatím největší překvapení domácí scény.

RIP | Pátek, 3. května 2019

MYRATH - Shehili

MYRATH mají venku nové album. Po přelomové trojce a parádní čtyřce je znát zjednodušení, ubrání na tempu a sázka na ještě větší bubínkové etno-orgie. Čekání na hitové refrény sice není vždycky úspěšné, s definitivními soudy ovšem počkejme až na recenzi.

Darkmoor | Pátek, 3. května 2019

SAWCE - Bedtime Stories

Můj soukromý objev na poli upidlikaného math-rocku. Technická hravá náladovka ve stylu CHON z New Jersey, která vypouští californskou prosluněnost a nahrazují jí melancholií.

RIP | Čtvrtek, 2. května 2019

IRREVERSIBLE MECHANISM - Immersion

Před nedávnem jsem tu zmínil FALLUJAH a jejich nové směřování. Mladí Bělorusové jakoby se trochu ohlídli za jejich předchozí tvorbou, přidali ještě víc ambientně pojatých ploch a melo vokálů, které narušují ostré tech-death metalové hrany. Zpětně jedna z nejzajímavějších desek minulého roku.

RIP | Úterý, 30. dubna 2019

ENFORCER - Zenith

Ačkoliv ENFORCER nejsou žádnou zásadní hvězdou heavymetalového nebe, novinkové album krom naznačení, že hoši nejsou za zenitem (i když...), potěší příjemným retro materiálem, ve kterém se nostalgicky zrcadlí melodické osmdesátky se vší svojí pompou.

Louis | Úterý, 30. dubna 2019