Pátek
20.7.2018
Noční verze
 id
 heslo
GLORYHAMMER, CIVIL WAR, DENDERA - Zlín, Masters Of Rock Café, 7. ledna 2018


ALESTORM
Captain Morgan´s Revenge (2008)
Black Sails At Midnight (2009)
Back Through Time (2011)
Sunset On The Golden Age (2014)

BEYOND TWILIGHT
The Devil`s Hall Of Fame (2001)
Section X (2005)
For The Love Of Art And The Making (2006)

CIVIL WAR
Civil War (EP) (2012)
The Killer Angels (2013)

GLORYHAMMER
Tales from the Kingdom of Fife (2013)
Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards (2015)

NEVERMORE
Nevermore (1995)
Politics Of Ecstasy (1996)
In Memory (EP) (1996)
Dreaming Neon Black (1999)
Dead Heart In A Dead World (2000)
Enemies Of Reality (2003)
This Godless Endeavor (2005)
The Year Of The Voyager (2008)
The Obsidian Conspiracy (2010)

RHAPSODY
Land of Immortals (demo) (1994)
Eternal Glory (demo) (1995)
Legendary Tales (1997)
Emerald Sword (singl) (1998)
Symphony of Enchanted Lands (1998)
Holy Thunderforce (singl) (2000)
Dawn of Victory (2000)
Rain of A Thousand Flames (EP) (2001)
Power Of The Dragonflame (2002)
The Dark Secret (2004)
Symphony Of Enchanted Lands II - The Dark Secret (2004)
Live In Canada 2005 - The Dark Secret (2006)

RHAPSODY OF FIRE
Legendary Tales (1997)
Emerald Sword (singl) (1998)
Symphony Of Enchanted Lands (1998)
Holy Thunderforce (singl) (2000)
Dawn Of Victory (2000)
Rain Of A Thousand Flames (EP) (2001)
Power Of The Dragonflame (2002)
The Dark Secret (2004)
Symphony Of Enchanted Lands II - The Dark Secret (2004)
The Magic of the Wizard's Dream (EP) (2005)
Live In Canada 2005 – The Dark Secret (2006)
Triumph Or Agony (2006)
The Frozen Tears Of Angels (2010)
The Cold Embrace Of Fear – A Dark Romantic Symphony (EP) (2010)
From Chaos To Eternity (2011)
Dark Wings of Steel (2013)

SABATON
Fist For Fight (2001)
Primo Victoria (2005)
Attero Dominatus (2006)
Metalizer (2007)
The Art Of War (2008)
Coat Of Arms (2010)
World War Live: Battle Of The Baltic Sea (2011)
Carolus Rex (2012)
Heroes (2014)

GLORYHAMMER - Angus McFife na hrad!

Rytíři řádu metalových Strážců galaxie (© Marigold) v rámci lednového „Tour Of The Chaos Wizards“ mezipřistáli ve Zlíně, aby zde, v nehostinné a promrzlé moravské pustině, osobně přijímali podobojí všechny své pravověrné příznivce. Na koncert byli vpuštěni jen ti, kdož měli kápi, meč anebo alespoň pořádné kladivo, a tak, vesmíržel, nebylo vyprodáno, byť k této hranici určitě nechybělo mnoho. Přesto však nálada dosáhla pověstného bodu varu, neboť servírované kovové menu mělo skutečně sváteční příchuť.

Role prvních předskokanů se ujali Angličané DENDERA, pro mě osobně celkem neznámá pětice borců, kteří mají na svém kontě již dvě řadová alba a dvě ípíčka. Své role na pódiu se ovšem hoši zhostili naprosto přesvědčivě, když s výborným zvukem v zádech jednoduše hrábli do strun a vytáhli tamodtud svěže znějící heavy metal polohou někde mezi NEVERMORE a IRON MAIDEN a přihodili k němu libozvučné a značně schopné hrdlo zpěváka Ashleyho Edisona. Těch pár písní, které společně vysekli, znělo opravdu dobře, přičemž bylo vidět, že si pánové dávají práci se stavbou skladeb a samozřejmě se snaží být alespoň trochu zajímaví a svojští.

CIVIL WAR

Sázkou na jistotu byli poté CIVIL WAR, kapela, která si s sebou stále nese značku svého původu v SABATON, byť samozřejmě ubíhající čas na tom leccos obrušuje – tedy pokud zrovna neslyšíte typické bojůvkové klávesové rejstříky, jež si prostě nelze splést. V řadách kapely registrujeme nového pěvce Kellyho Sundown Carpentera (např. ex – BEYOND TWILIGHT), který nahradil odejivšího Nilse Patrika Johanssona, a který živě jistě připomene leccos právě z výrazu svého předchůdce. S tím jsem nicméně osobně neměl problém, obzvlášť když během přidělené třičtvrtěhodinky zazněl průřez dosavadní trojicí řadových alb skupiny a v něm zejména taháky typu „I Will Rule The Universe“, „Rome Is Falling“ či „Gettysburg“, které mám za zásadní důkaz o tom, že nejlépe se těmhle Švédům prozatím povedl debut „The Killer Angels“. Kdyby i obě pozdější alba byla vyzbrojena podobně účinným heavy/power metalovým arzenálem, věřím, že už by CIVIL WAR nemuseli nikomu předskakovat.

GLORYHAMMER

Jako třeba GLORYHAMMER, kteří to na samostatné evropské „headline“ tour dotáhli dokonce po pouhých dvou albech s visačkou jakéhosi původně ne úplně vážně myšleného bočního projektu. A věřte nebo ne, v okamžicích, kdy pod pohrůžkou rány kladivem od samotného Anguse McFifea píšu tyhle řádky, je už sedm z celkových čtyřiadvaceti koncertů tohoto turné vyprodáno! Jestli je to kvalitou, nacházející se v drážkách obou zmíněných nahrávek, či prostě jen faktem, že dnes, v době ekonomické progrese, už lidé přijdou úplně na všechno, netuším, ale osobně bych vsadil na variantu první. Tedy alespoň já jsem kvůli ní vážil onu předlouhou intergalaktickou cestu až do zlínského Maters Of Rock Café.

GLORYHAMMER

Odměnou mi ovšem byl naprosto mimořádný koncert, nesoucí se ve znamení motivu celého turné, totiž že GLORYHAMMER hrají kompletní album „Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards“ plus největší pecky z „Tales From The Kingdom Of Fife“. Maličko, ale opravdu jen maličko jej kazilo, že pod kápí zlovolného Zargothraxe u kláves se neskrýval duchovní otec celého projektu Christopher Bowes, který si tou dobou plnil povinnosti u mateřských ALESTORM daleko za oceánem, ovšem když v tradiční zelené oblečený zpěvák Thomas Winkler zamával nad hlavami všech přítomných Astrálním kladivem, dalo se s tím smířit. Následovala divoká a magická show, v níž došlo jak na pořádný melodický metal, tak také na meče, kladiva a jednorožce, mrtvé i nemrtvé, pochopitelně. Pořadí skladeb pečlivě sledovalo hrací pořadí zmíněného alba, takže – jak si jistě pravý hootsman dokáže představit – pecka stíhala pecku a na pódiu proto nebyl čas na nic jiného než jen posílání fanoušků pro pivo k baru, sem tam nějaký ten hořký mok na ex či hodně drsné mluvené intro. Zpočátku poněkud rozpačitý zvuk (jakoby dokonce i jej překvapila úroveň produkce kapely) došel časem do ideálního bodu, z něhož už se šlo odpíchnout jen dál, výš a dál a výš, až na samotný konec kovového všehomíru, kde končí duha a začíná hudební extáze.

Hodinka a půl ve společnosti veselé pětky z království McFife tak uběhla jako voda, a když jí symbolicky uzavřel tahák z největších „Angus McFife“, bylo jasné, že GLORYHAMMER mají před sebou světlou budoucnost, budou-li tedy stále tak vtipní a poutaví, jak se jim to dařilo doposud. Při pohledu na v tomto směru poněkud nešťastný vývoj u ALESTORM z toho mám sice trochu obavu, ale na druhou stranu si říkám, že tohle jsou přece jen docela jiní borci. May The Hoots Be With Them!

GLORYHAMMER

Setlist:

Infernus Ad Astra (Intro), Rise of the Chaos Wizards, Legend of the Astral Hammer, Goblin King of the Darkstorm Galaxy, The Hollywood Hootsman, Victorious Eagle Warfare, Questlords of Inverness, Ride to the Galactic Fortress!, Universe on Fire, Heroes (Of Dundee), Apocalypse 1992, Anstruther's Dark Prophecy (Intro), The Unicorn Invasion of Dundee, Quest for the Hammer of Glory, Magic Dragon, Angus McFife


Louis

Zveřejněno: 12.1.2018s kapelou GLORYHAMMER:

s kapelou CIVIL WAR:

s kapelou ALESTORM:

s filmem Strážci galaxie:

s kapelou RHAPSODY:

s kapelou RHAPSODY OF FIRE:

s kapelou BEYOND TWILIGHT:

s kapelou NEVERMORE:

s kapelou SABATON:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page