Pátek
23.3.2018
Denní verze
 id
 heslo
FLESHGOD APOCALYPSE
uspořádají 5. května za účelem pořízení DVD záznamu  ... cely text

MOURNFUL CONGREGATION
vydávají po sedmi letech své třetí album. "The Incubus of ... cely text

WAR ON WOMEN
Hardcore sebranka z amerického Baltimoru dává k ochutnání ... cely text

SLAVE TO THE GRIND
je název nového dokumentu o historii grindové scény. Pros ... cely text

WILL HAVEN
Američtí noise-rockeři streamují kompletní album "Muerte" ... cely text

ROYAL HUNT
Dánové mají nové video. Skladbu "Fistful of Misery" najde ... cely text

DISCHARGE
Jarní evropské turné legendárních pankáčů z UK bude mít n ... cely text

EVILE
Skupinu opouští kytarista Piers Donno Fuller. Nijak to však ... cely text

ICED EARTH
Letní evropské turné (bez české štace) bude mít následují ... cely text

HOMEWRECKER
HC banda z amerického Ohia se chlubí novým singlem. Ten b ... cely text

NOCTURNAL GRAVES
Dlouho očekávané album australských smrťáků ponese&n ... cely text

BRUTAL ASSAULT 2018
DANZIG POPRVÉ NA BA! A TAKÉ SEPULTURA, GOBLIN NEBO AURA ... cely text

TOMORROW'S EVE
zveřejnili skladbu z připravovaného alba "Mirror Of Creat ... cely text

Stránka: 1/2 Jste na první stránce
 /2
Následující stránkaPočet záznamů: 39
misho8723 - [26.8.2017 20:41]
Teda som chcel napísať, že ich nový album je čisto progrock a nie prockmetal :) chyba na mojej strane

misho8723 - [26.8.2017 20:40]
Tak ja som Leprous objavil vďaka pesničkám z Bilateral - Forced Entry a Waste of Air.. čo sú fantastické a tvrdé progmetalové pesničky a sa mi zapáčilo ako mixovali tvrdé metalové pasáže s pomalými a popovými melódiami a refrénami.. Coal a The Congregation už ma menej bavili, lebo akási zábavnosť a experimentovanie mi chýbali z Bilateral.. bolo to na mňa až príliš seriózne a sterilné, ale stále išlo o dobré progmetalové albumy.. len tento nový je čisto progmetal a síce vedia napísať chytľavé rockové pesničky, ale to čo ma na nich ako prvé chytilo, to úplne absentuje na novom albume.. aspoň také pesničky ako je Contaminate Me alebo Coal mi chýbajú na novom albume, už keď ide o to ich dospievanie.. pritom ich vystúpenie v Rockefeller Music Hall z minulého roka je super a vidno, že keď chcú, tak stále majú energie na rozdávanie a pri zahraní Forced Entry mali ohromnú zábavu a Contaminate Me mala ešte väčšiu tvrdosť akú má štúdiová verzia

Napríklad taký Haken alebo Disperse tiež na svojich posledných albumoch prešli do viac popových vôd (Haken skôr si odskočili do 80.rokov po inšpiráciu), ale stále si zachovali ako takú tvrdosť a energiu

Malina - [26.8.2017 20:22]
Ja som bol pri Congregation hodne sklamaný, viac progových vytáčiek na mňa posobilo rušivo ,hráčsky skvelé, ale dopočúvať album mi po klenote Coal robilo problém. Príklon k rockovejsiemu vyzneniu na Maline je správny a logický krok. Pojde to hore, vyzerá to kvalitku nabitú emóciami bez zbytočného exhibovania muzikantov.

Trey - [26.8.2017 18:43]
Hádám že kapelám už dochází inspirace k tomu dělat metalová alba, takže svůj žánr trochu transformují.

Nicméně vzhledem k tomu že jsem si Leprous zamiloval právě s albem The Congregation mi tenhle přechod na chytlavější/písničkovější formu sedí. Zatím mám za sebou jeden nesoustředění poslech novinky, ale když jsem byl zrovna v pozoru tak to co jsem slyšel se mi líbilo..myslím že koncertu v listopadu asi neodolám.

misho8723 - [26.8.2017 17:02]
Leprous

Príbeh s Periphery je podľa mňa dosť odlišný.. áno, aj oni začali mať viac pop melódií na albumoch, ale tvrdosť, komplexitu, zmeny tempu, gitarové vychytávky, atď. je stále tam.. skôr refrény majú čoraz viac a viac popové, chytľavé a nakoniec viac klišé.. čo sa u Periphery na poslednom albume zhoršilo je podľa mňa to, že ich nápady prestali tak dobre sedieť medzi sebou ako na predošlých albumoch.. ja som jeden z tých, ktorí majú radšej album Periphery II ako ich debut.. na debute mi príde, že sa často strácali vo svojich "brnkaniach", príliš zamerané na ukázanie svojich hráčskych schopnostiach, pričom sa vytrácal pôvodný nápad a tak napriek tomu, že človek musel uznať, že hrať fakt vedia, tak sa často začal nudiť..

U Periphery II sa mi páčilo, že pesničky navzájom sa fakt odlišovali a zamerali sa nielen na ukázanie svojho talentu na gitarách, ale že fakt vedia napísať chytľavé ale napriek tomu komplexné progmetalové pesničky.. ale osobne sa mi najviac vidí z ich tvorby Omega časť ich dvojalbumu Alpha/Omega.. je tam chytľavosť, komplexnosť a tvrdosť presne v tej miere a v pomere v akom ich hudba najlepšie funguje.. teda aspoň pre mňa.. Hell Below je jedna z najlepších a súčasne najtvrdších pesničiek vôbec čo sa týka djentu..

Periphery III otvárajú album jedni z ich tvorby vôbec najtvrdších a najpriamočiarejších vypaľovačiek, ale podľa mňa až tak dobre nefungujú.. sú príliš zamerané na tvrdosť bez toho, aby mali dobré melódie a dávali zmysel.. je veľký rozdiel medzi dobrou vypaľovačkou a zlou vypaľovačkou.. komplexnosť a tvrdosť je stále tam (môji osobný favoriti z albumu Habitual Line-Stepper a Prayer Position), je tam chytľavosť (The Way The News Goes, Flatline), problém je v tom, že ich nápady medzi sebou už tak dobre na tomto albume nesedia, melódie nie sú tak silné ako v minulosti, niektoré prvky ich hudby, ktoré v minulosti boli otravné len občas, sú na tomto albume až príliš časté a v popredí, texty, ktoré boli na prvom albume podľa mňa najlepšie a ktoré boli viac metaforické a ovplyvnené minulosťou, tak od ďalších albumov boli horšie a horšie, tak ich jednoduchosť a niekedy nezmyselnosť je najviac patrná na PIII.. problém podľa mňa bol asi aj v tom, že PIII vyšiel len rok po ich dvojalbume a keby si dali viac záležať a viac času tomu albumu dali, tak verím tomu, že aspoň polovica pesničiek by sa nedostala na konečný album..

Problém u mňa pri Leprous je o niečom inom - tvrdosť sa vytratila celkom, prešli z metalu do rocku, skoro žiadne zmeny tempu u pesničiek, gitarové vychytávky sú vďaka odchodu ich hlavného gitaristu tiež preč a taktiež energia celej kapely.. Ja neviem prečo, ale skoro všetky moje obľúbené progmetalové kapely prešli na ich poslednom(posledných) albumoch od metalu do rocku.. či už teraz Leprous, ale aj Haken, Riverside, Klone, Mastodon, Between the Buried and Me, Disperse, Tesseract, Chaos Divine , atď...

Carloss - [26.8.2017 08:27]
Jo dobré to je,ale je to slabší něž předchozí desky.

Rudi - [25.8.2017 21:11]
Na prvé počutie úplne super. Mám z nich radosť, chlapcov v Hrone vykúpaných. :)

leprous - [25.8.2017 21:09]
Stejný priběh jako periphery

subeer - misho8723 - [16.8.2017 20:39] [25.8.2017 08:25]
Ano souhlasísm s tebou... bohužel LEPROUS dopluli k nudným vodám... opravdu tomu chybí drajf, žádná svěží Malinovka to tedy není... je to škoda...hodně škoda.. kapele jsem dostal fandil.. snad se hnou zase tam, kde se mi budou opět líbit... ale to musí přestat s podobnými plochými recitály

misho8723 - [16.8.2017 20:39]
Nový album dobrý, ale pre mňa je to ich najslabší.. už v podstate nejde o progmetalovú/rockovú kapelu ale čisto o progrock/pop.. žiadne drsné vokály, žiadne metalové sekcie (Mirage má ľahké djentové gitary ale to je tak všetko), žiadne výbušné momenty, atď.. celkovo mi prídu inštrumenty len ako doprovod pre speváka, žiadne gitarové sóla alebo nejaké fakt "wow" experimentovanie sa nekoná.. čím viac sa snažia byť "umelecký", "dospelý", tým sú pre mňa nudnejší.. už pri The Congregation mi to prišlo, ale stále tam bolo dosť aj ľahkých blackmetalových sekcií a celkovo ešte išlo o metalový album, ale tento nový fakt nie.. celkovo by som novému albumu dal okolo 6, možno 7 z 10 bodov..
Dobrý progrockový album, ale na Leprous až príliš fádny a nudný.. asi fakt vidno na nich, že im odišiel hlavný gitarista, ktorý na predchádzajúcich albumoch hral fakt fantasticky a mal krásne neobvyklé nápady a hlavne to drtil na tej gitare :)

MoRt8 - Nová věc. [30.6.2017 08:06]
https://www.youtube.com/watch?v=FZSlX1zXnfM

Draconian - [27.10.2015 22:39]
Já byl a musím říct, že to byl neskutečný nářez! Parádní koncert.

tomimmortal - [27.10.2015 19:20]
K mé smůle jsem si je musel u nás nechat poprvé ujít, doufám že kdo byl na Chmelnici, tak si je také užil (na novém aparátu). Byl někdo "zdejší"?

Jakub - [27.10.2015 08:56]
Sobotňajší koncert v Majesticu bol vynikajúci !

Demonick - [4.6.2015 17:05]
Po famóznych plackach "Bilateral" a "Coal" trochu sklamanie...minimum záchytných bodov aj po niekoľkonásobnom vypočutí...

Meresz - [3.6.2015 19:31]
Ja som dal šancu úvodnej skladbe ku ktorej je klip. Bizarná hudba :)

MageZ - [3.6.2015 01:47]
no dal som tomu sancu...mrdka cista...

wenny - -> Shnoff [2.6.2015 19:46]
...co s tebou ha**le? Ale hlavně k**va kam? ...na ušní? ...do Dobřan?

Jakub - Albumy [1.6.2015 10:54]
Tomimmortal- ďakujem za tipy, Khors a Dynfari som ani nepoznal. Vidím, že máš rád black metal, mňa v ňom naposledy oslovil Thantifaxath, na ktorý tu upozornil RIP.

tomimmortal - [31.5.2015 15:15]
Tak těžko už nyní hovořit o nějakých top albech. Zatím tedy snad by se mohlo jednat o některé z alb níže, ale samozřejmě je to každýho subjektivní názor: Khors, Arcturus, Marduk, Moonspell, Dynfari a podle mne hlavně Dodheimsgard (ale ta deska je hodně náročná). Ale jak už jsem zmínil, pro mne je velmi brzy, nestíhám se tak rychle dostat ke všemu (což vlastně ani nejde), co vychází.

Jakub - Leprous [30.5.2015 21:18]
Vidím, že viacerí z vás túto kapelu skôr zavrhuje, ale je to aj tak si myslím len otázka vkusu a to či na koncerte vystúpia v smokingu alebo vo warpaintoch je už ich vec. U mňa je tento album spolu so Stevenom Wilsnom zatiaľ tohtoročný top, môžte dať vaše tipy čo je u vás teraz horúci tip, keď toto vám absolútne nereže ....
( Fill-Kill , Arcane som počúval, znie to dobre )

fiLL-kiLL - [27.5.2015 20:11]
Z podobného soudku jako Leprous létos vyšla zajímavější a metalovější nahrávka: Arcane - Known/Learned. Hlavně část Known je velká paráda.

Carloss - [26.5.2015 19:36]
Jo mně se ta přiteplená muzika těch buzen prostě líbí :) i když méně toho áááááá by neuškodilo o tom žádná.

wenny - vike [26.5.2015 19:19]
" ptiteplene..."??? ... no, ty kokuótik jarjabííí, ... do plynu!

. - [26.5.2015 11:22]
A heavy metal je pro gaye v zapření. To si nev.ybereš

lumin - [26.5.2015 09:52]
hudba pro gaye bych se styděl to sem dávat to je tak do rock a pop časáku hnus

MageZ - [26.5.2015 00:23]
na BA to bola mrdka mrdiek :)

jenage - [25.5.2015 21:35]
vike - [25.5.2015 19:54]

*tlesk, tlesk*

vike - [25.5.2015 19:54]
To je tak synteticke nahypovane prehravane ufnukane usoplene ptiteplene... a nezminujte/neurazejte prosim A-HA.

Stray - [25.5.2015 18:34]
Rudi: Na BA dostaneš na budku kvůli přízni k temhle buznam. Zdravím z Pece pod Sněžkou,šest čárek Starobrna, paradoxně.

Stránka: 1/2 Jste na první stránce
 /2
Následující stránkaPočet záznamů: 39
Rychlá navigace:

POWER TRIP - Nightmare Logic
tichondrius [23.3.2018 15:51]

MORBID ANGEL - Kingdoms Disdained
fathertime [23.3.2018 13:02]

HALLATAR - No Stars Upon The Bridge
fathertime [22.3.2018 14:41]

KEEP OF KALESSIN - Armada
endyamon [22.3.2018 11:16]

JUDAS PRIEST - Firepower
fathertime [22.3.2018 09:52]Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page