Neděle
22.7.2018
Noční verze
 id
 heslo


AT THE GATES
Gardens Of Grief (demo) (1991)
The Red In The Sky Is Ours (1992)
With Fear I Kiss The Burning Darkness (1993)
Terminal Spirit Disease (1994)
Gardens Of Grief (EP) (1994)
Slaughter Of The Soul (1995)
Split w. CATHEDRAL (1995)
Suicidal Final Art (kompilace) (2001)
Gardens Of Grief / In The Embrace Of Evil (split) (2001)
The Flames Of The End (box set) (2010)
Purgatory Unleashed - Live At Wacken (2010)
Ultimate Collector’s Box Set (2010)
Live In Krakow (2010)
Purgatory Unleashed - Live At Wacken 2008 (DVD) (2011)
AT THE GATES / DECAPITATED (split) (2014)
At War With Reality (2014)
AT THE GATES / VOIVOD (split) (2015)
To Drink From The Night Itself (2018)

cannibal corpse
Eaten Back To Life (1990)
Butchered At Birth (1991)
Tomb Of The Mutilated (1992)
Hammer Smashed Face (MCD) (1993)
The Bleeding (1994)
Vile (1996)
Gallery Of Suicide (1998)
Bloodthirst (1999)
Live Cannibalism (live) (2000)
Gore Obsessed (2002)
Worm Infested (MCD) (2002)
The Wretched Spawn (2004)
Kill (2006)
Evisceration Plague (2009)
Torture (2012)
Dead Human Collection: 25 Years Of Death Metal (2013)
Make Them Suffer (Live) (SP) (2013)
Torturing And Eviscerating Live (2013)
A Skeletal Domain (2014)
Red Before Black (2017)

DEICIDE
Deicide (1990)
Legion (1992)
Amon: Feasting The Beast (1993)
Once Upon The Cross (1995)
Serpents Of The Light (1997)
When Satan Lives (1998)
Insineratehymn (2000)
In Torment In Hell (2001)
The Best Of Deicide (2003)
Scars Of The Crucifix (2004)
The Stench Of Redemption (2006)
Doomsday L.A. (2007)
Till Death Do Us Part (2008)
To Hell With God (2011)
The Complete Roadrunner Collection 1990-2001 (2013)
In The Minds Of Evil (2013)

PATHS OF POSSESSION
Legacy In Ashes (2000)
The Crypts Of Madness (split EP) (2003)
Promises In Blood (2005)

SIX FEET UNDER
Haunted (1995)
Alive And Dead (EP) (1996)
Warpath (1997)
Maximum Violence (1999)
Graveyard Classics (2000)
True Carnage (2001)
Bringer Of Blood (2003)
Graveyard Classics II (2004)
13 (2005)
Commandment (2007)
Death Rituals (2008)
Graveyard Classics III (2010)
Undead (2012)
Unborn (2013)
PATHS OF POSSESSION - Kristus bol druhotriedny čarodejník!

Američania PATHS OF POSSESSION sa svojím albumom "Promises In Blood" postarali o príjemnú jeseň každému fanúšikovi kvalitného death metalu starej školy ošľahnutého škandinávskymi víchricami. So svojimi aktuálnymi pocitmi sa Metalopolisu zdôveril optimisticky naladený gitarista Jack Goodwin.

PATHS OF POSSESSIONAko by si opísal rozdiely medzi PATHS OF POSSESSION bez Corpsegrindera (album „Legacy In Ashes“) a teraz s ním za mikrofónom? Vieš si vôbec predstaviť tvoju kapelu bez Georgea?

Povedal by som, že hlavný rozdiel je v Georgeovom vokálnom štýle, ktorý je naozaj odlišný, oveľa brutálnejší. Pôvodne som si myslel, že Randy odviedol na doske „Legacy“ skvelú prácu, no to, čo predviedol George, je naozaj jedinečný spôsob interpretácie skladieb. Používa viac výšok, presne ako to robil svojho času u MONSTROSITY, no na „Promises In Blood“ nezabúda ani svoj tradičný „kanibalský“ štýl. Jeho spôsob spevu našej kapele perfektne sedí, naozaj si nemyslím, že by sme mohli fungovať aj bez neho.

Neobávate sa neprestajného porovnávania s CANNIBAL CORPSE? Mimochodom, aký je tvoj názor na túto kapelu, o ktorej sa dá bezpochýb hovoriť ako o jednej z najväčších deathmetalových nielen v Amerike?

Porovnávanie mi rozhodne nevadí. Vychádzame spolu naozaj vynikajúco, s niektorými chalanmi z CANNIBAL CORPSE si dokonca občas zájdeme na pivo. Som veľkým fanúšikom tejto legendárnej kapely, jej hudba v mnohom inšpirovala aj mňa samotného pri skladaní mojich vlastných vecí. Dalo by sa teda povedať, že ide do určitej miery o splnenie môjho sna, že môžem robiť hudbu spolu s Georgeom a zároveň spoznať chlapcov z CANNIBAL CORPSE.

PATHS OF POSSESSIONKeď sme už načrtli problematiku okolo vášho frontmana a vlastne aj spevu vo všeobecnosti, nedá mi nespýtať sa na hostí, ktorých ste mali pri nahrávaní novinky „Promises In Blood“. V skladbe „A Heart For A Heart“, presne v polovici druhej minúty totiž akoby zaznel growling Johna Tardyho z OBITUARY!

Nie, to určite nie. Nemali sme žiadnych hostí. Všetky sprievodné vokály nahrával Randy. John Tardy bol pre neho vždy veľkým vzorom, takže možno práve tu treba hľadať príčinu tej podobnosti. Keby však Tardy mal záujem o hosťovanie, nikto z nás by sa tomu rozhodne nebránil. Možno to urobíme na ďalšom albume.

Páči sa mi tá neprehliadnuteľná pečať starej školy death metalu vo vašej muzike. Rovnako tak akýsi európsky, zvlášť severský prístup. Ako by si ty sám charakterizoval hudbu PATHS OF POSSESION?

My vlastne tú hudbu skladáme bez toho, aby sme nad tým nejako zvlášť premýšľali. Jasné, že chápem snahy niektorých ľudí dávať nám rôzne švédske „nálepky“, nám však naozaj nejde o to, aby sme našu muziku akýmkoľvek spôsobom škatuľkovali. Áno, európsky metal nás vo veľkej miere ovplyvňuje, no nie je jediný. Ak by som už mal menovať nejakú kapelu, ktorá na nás mala najväčší vplyv, boli by to určite IRON MAIDEN, hlavne z pohľadu melódie a riffovania dvoch gitár.

PATHS OF POSSESSIONKeď sme tú tému už nahryzli, čo hovoríš na celkový vplyv švédskeho metalu na dianie na americkej hudobnej scéne? Mám namysli hlavne kapely ako AT THE GATES, IN FLAMES, ARCH ENEMY a ich častú citáciu najmä mladšími americkými skupinami.

Mám veľmi rád AT THE GATES a ARCH ENEMY, v podstate aj niečo z katalógu IN FLAMES, všetko sú to skvelé kapely. A keďže sú naozaj výborné, je celkom logické, že ovplyvňujú množstvo ďalších, ktorí robia hudbu podľa nich. Myslím, že je to fajn. Ak však niekto robí hudbu len podľa toho, aby zapadla do určitých žánrových koľají a aby bola z tohto pohľadu aj akceptovaná, a to všetko bez toho, aby sa mu aj skutočne páčila, je to úplne zle. Pri skladaní treba nechať hudbu voľne plynúť. Nech sa vytvorí akoby sama od seba.

Čo by si mi povedal o vašej spolupráci s Erikom Rutanom? Myslím, že v súčasnosti ide o veľmi populárneho producenta. Má podľa teba šancu byť novým deathmetalovým guru, presne ako bol v štúdiu svojho času napríklad Jim Morris?

Mám pocit, že Erik je na veľmi dobrej ceste stať sa niečím takým. Ak ním už vlastne aj nie je. Miluje všetky záležitosti súvisiace s produkciou, z každého albumu, ktorý robí, chce mať ten najlepší vo svojom živote. Ku všetkým projektom pristupuje veľmi zodpovedne a starostlivo. Výsledky sa dostavujú. Jeho veľkou výhodou je aj to, že je veľmi príjemným, milým človekom, ktorý je naozaj extrémne talentovaný. Tento album sme nahrali rekordne rýchlo. Necháp ma zle, my sami sme si od roboty skoro zodrali ruky, no nikdy, ani chvíľu nám to nebolo nepríjemné. Erik sa postaral o to, aby sme odviedli skvelú prácu a nikdy neboli príliš, kontraproduktívne vystresovaní.

PATHS OF POSSESSIONPoďme na chvíľu k vašim textom na „Promises In Blood“. Ako by si odpovedal novinárovi či reportérovi z nejakej televízie, napríklad zo CNN, na jeho otázku, ako môžete spievať o tom, že „všetci kresťania zomrú“ či „prines mi hlavu Krista“?

Povedal by som mu, aby zmiernil tempo a relaxoval. Ide o skladbu ešte z čias „Legacy In Ahes“, čo bol koncepčný album a vojne medzi nebom a peklom. Je to iba príbeh. Okrem toho, Kristus bol človek, ktorého život sa popisuje úplne mimo skutočnosti, celé sa to tými vekmi deformovalo. V jeho prípade išlo pravdepodobne iba o nejakého druhotriedneho čarodejníka. Ľudia v tých časoch verili všetkému.

Rád by som vedel tvoj názor na niektorých tvojich kolegov. Začnime napríklad so SIX FEET UNDER.

Mal som veľmi rád album „Haunted“ a to EP, čo prišlo po ňom. Ak sa však tráva stane dôležitejšia ako dobré skladby, je načase vykašľať sa na to.

Čo hovoríš na OBITUARY?

OBITUARY? K nim iba dve slová – žijúca legenda!

DEICIDE?

Nedá sa nemilovať DEICIDE! „Once Upon The Cross“ je moja srdcová záležitosť. „Kill The Christian“!!! (aby som sa vrátil k tomu CNN).

PATHS OF POSSESSIONAkú hudbu počúvaš v súčasnosti? Kto všetko je v tvojom pomyselnom rebríčku na prvých piatich miestach?

O tom musím trochu porozmýšľať. Myslím, že by to mohli byť CRIMSON MASSACRE – The Luster Of Pandemonium, THE CULT – Electric, HYPNOSIA – Extreme Hatred, DANZING – Lucifuge a nakoniec PARADISE LOST – Gothic. Nemám teraz veľa času na počúvanie muziky, doslova lietam medzi prácou, školou a kapelou. Cítim však vo vzduchu veľkú nákupnú horúčku DVD a CDčiek.

Bude nejaká šanca vidieť PATHS OF POSSESSION aj u nás v Európe? Čo chystáte do budúcnosti?

Áno, práve teraz dávame dokopy americké turné, to európske príde na rad niekedy budúci rok. Sme neskutočne nadržaní na koncerty a cestovanie, bude to určite pecka. V každom prípade sa tešíme na to dobré pivo, ktoré si tam spolu s vami vypijeme. Na zdraví!!!


Rudi

Zveřejněno: 12.11.2005s kapelou PATHS OF POSSESSION:

s kapelou CANNIBAL CORPSE:

s kapelou SIX FEET UNDER:
SIX FEET UNDER - Unborn [Martin Lukáč]

s kapelou DEICIDE:

s kapelou AT THE GATES:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page