Čtvrtek
19.10.2017
Noční verze
 id
 heslo
BATTLE BEAST
Oficiální lyric video k eponymní skladbě ... celý text

WEDNESDAY 13
Oficiální video ke skladbě "Cadaverous&q ... celý text

ARCH ENEMY
Zbrusu nové video ke skladbě "The Race" ... celý text

CANNIBAL CORPSE
Titulní věc novinky "Red Before Black" ( ... celý text

TRIVIUM
Oficiální audio stream ... celý text

MOONSPELL
Ochutnávka z nové desky "1775" (3. listo ... celý text

PRVNÍ HOŘE
Alternativní stálice právě vypustila do ... celý text

KREYSON
Živé video ke skladbě "Fade Out" z ... celý text

HELLOWEEN
Oficiální lyric video k novému singlu "P ... celý text

BRUTAL ASSAULT 2018
Nové potvrzené kapely: WARDRUNA, CONVERGE, TORMENT ... celý text

INSANIA
Už brzy budou všechny rudé vinyly na blacklis ... celý text

Bruce Dickinson
vydá 31. října vlastní autobiografii s ... celý text

FLESHGOD APOCALYPSE
se rozešli se zpěvákem Tommasem Riccardim. Na ... celý text

JUNIUS / ROSETTA - Split
Translation Loss Records [2011]
28:11

JUNIUS si před emisí očekávaného alba dávají menší rozcvičku a co se týče split nahrávek poměrně aktivní ROSETTA jim k tomu poskytnou více než důstojné partnerství. Anebo je to snad naopak? U společných počinů jeden nikdy neví. Každopádně obě kapely na tento disk přispěly shodným dílem. Zatímco prvně jmenovaní se příliš často nepouští do předělávek, aby zde udělali výjimku v podobě písně „Fire Head“ pocházející z dílny dnes již polozapomenutých rockových alternativců HUM, druzí po předloňské zdařilé předělávce skladby „Homesick“ od THE CURE, jež se objevila na společné nahrávce s EAST OF THE WALL a YEAR OF NO LIGHT, dokazují svoji neutuchající zálibu v coverech.

JUNIUS předvádějí své klasické cvičení plné melancholie a tklivých nálad. Jejich jedinečný zvuk si jen těžko s někým spletete, stejně tak styl, jakým se jim daří reinkarnovat osmdesátkovou atmosféru a přitom nepůsobit jako další v současnosti populární retro skvadra. Jak už to však povětšinou u split nahrávek bývá, ani zde nemůžeme čekat to nejlepší z dílny zainteresované kapely. Ne, že by dvojice skladeb zde umístěných měla představovat pouze odpadky z bohaté hostiny, jež nám bezpochyby připraví letošní album, ale kvalit písní z předchozích desek JUNIUS prostě nedosahuje.

To samé platí i pro dvojici položek, pod kterými jsou jako autoři uvedení ROSETTA. Ta první nese násev „TMA-3“ a je rovněž typickým představitelem aktuální tvorby této americké kapely. Poloakustický, skoro až konějšivý úvod, po které přichází zoufale znějící vokál Michaela Armina. Ačkoliv dvojice interpretů, jež se zde sešla, patří žánrově do poněkud rozdílných teritorií, mají minimálně jeden výrazný společný jmenovatel. Tím je právě silně nostalgická a sugestivní atmosféra, kterou jsou svojí hudbou schopni navodit. Přesně tohle totiž přináší i tato píseň.

Naproti tomu je předělávka skladby „4th Of July“ pocházející z alba „Superunknown“ jistých SOUNDGARDEN velice odlišným elementem. Tato v konkurenci mnoha hitů z této fantastické desky možná trochu nenápadná píseň představuje pro současné vyznavače sludgemetalového hoblování díky svému zemitýmu ústřednímu riffu snadné sousto a přesně s tímto záměrem k tomu přistoupili i ROSETTA. Výsledek je poměrně zdařilý, leč nikterak osobitý. Pro Američany tak netradiční prvek představoval hlavně vokál, jenž musel být uzpůsoben originálu.


Dalas

Zveřejněno: 6.10.2011Autor recenze:
7 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

zatím nehodnoceno

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page