Pondělí
26.2.2018
Noční verze
 id
 heslo
NEVERMORE
Boxset s dvanástimi CD „The Complete Collection“ vychádza 8. ... cely text

SOULFLY
Max a jeho kohorta pripravujú v tejto chvíli v spolupráci s ... cely text

MEGADETH
Dave Mustaine hlási návrat svojej kapely s novým albumom už ... cely text

GOJIRA
Veľakrát odsúvané vydanie benefičného EP „Sea Shepard“ by ... cely text

Bruce Lamont
Specifický hlas tohoto Američana známe především z nahráv ... cely text

UNDERØATH
americká křesťanská úderka chystá 3 roky po svém reunionu ... cely text

BEHEMOTH
chystají koncertní obrazový záznam. Live Blu ray / DVD po ... cely text

IHSAHN
Jak jsem již včera avizovali, chystá se nové album. První ... cely text

AMORPHIS
Nové album se bude jmenovat "Queen Of Time" a vyjde 18. květ ... cely text

Výsledky VII. ročníku hudebních cen Vinyla
Výsledky VII. ročníku hudebních cen Vinyla: Pacino, Encha ... cely text

DEMONICAL
streamují další skladbu z chystaného alba "Chaos Manifest ... cely text

ATHEIST
Američané to podepsali Agonia Records. Nové album očekávejme ... cely text

IHSAHN
chystá letos další album. "Ámr" vychází 4. května na znač ... cely text

JUNIUS / ROSETTA - Split
Translation Loss Records [2011]
28:11

JUNIUS si před emisí očekávaného alba dávají menší rozcvičku a co se týče split nahrávek poměrně aktivní ROSETTA jim k tomu poskytnou více než důstojné partnerství. Anebo je to snad naopak? U společných počinů jeden nikdy neví. Každopádně obě kapely na tento disk přispěly shodným dílem. Zatímco prvně jmenovaní se příliš často nepouští do předělávek, aby zde udělali výjimku v podobě písně „Fire Head“ pocházející z dílny dnes již polozapomenutých rockových alternativců HUM, druzí po předloňské zdařilé předělávce skladby „Homesick“ od THE CURE, jež se objevila na společné nahrávce s EAST OF THE WALL a YEAR OF NO LIGHT, dokazují svoji neutuchající zálibu v coverech.

JUNIUS předvádějí své klasické cvičení plné melancholie a tklivých nálad. Jejich jedinečný zvuk si jen těžko s někým spletete, stejně tak styl, jakým se jim daří reinkarnovat osmdesátkovou atmosféru a přitom nepůsobit jako další v současnosti populární retro skvadra. Jak už to však povětšinou u split nahrávek bývá, ani zde nemůžeme čekat to nejlepší z dílny zainteresované kapely. Ne, že by dvojice skladeb zde umístěných měla představovat pouze odpadky z bohaté hostiny, jež nám bezpochyby připraví letošní album, ale kvalit písní z předchozích desek JUNIUS prostě nedosahuje.

To samé platí i pro dvojici položek, pod kterými jsou jako autoři uvedení ROSETTA. Ta první nese násev „TMA-3“ a je rovněž typickým představitelem aktuální tvorby této americké kapely. Poloakustický, skoro až konějšivý úvod, po které přichází zoufale znějící vokál Michaela Armina. Ačkoliv dvojice interpretů, jež se zde sešla, patří žánrově do poněkud rozdílných teritorií, mají minimálně jeden výrazný společný jmenovatel. Tím je právě silně nostalgická a sugestivní atmosféra, kterou jsou svojí hudbou schopni navodit. Přesně tohle totiž přináší i tato píseň.

Naproti tomu je předělávka skladby „4th Of July“ pocházející z alba „Superunknown“ jistých SOUNDGARDEN velice odlišným elementem. Tato v konkurenci mnoha hitů z této fantastické desky možná trochu nenápadná píseň představuje pro současné vyznavače sludgemetalového hoblování díky svému zemitýmu ústřednímu riffu snadné sousto a přesně s tímto záměrem k tomu přistoupili i ROSETTA. Výsledek je poměrně zdařilý, leč nikterak osobitý. Pro Američany tak netradiční prvek představoval hlavně vokál, jenž musel být uzpůsoben originálu.


Dalas

Zveřejněno: 6.10.2011Autor recenze:
7 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

zatím nehodnoceno

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page