Neděle
26.3.2017
Noční verze
 id
 heslo
PAIN
V Košiciach vystúpi v apríli skupina PainPete ... celý text

SATYRICON
Norští neznabozi Satyricon se v polovině " ... celý text

Rock for People
Zakladatel Sonic Youth Thurston Moore, Dub FX a Lower Than A ... celý text

EDGUY
K oslavě 25. výročí existence skupiny vy ... celý text

MASTODON
vydají 31. března osmé studiové album &q ... celý text

BRUTAL ASSAULT
obnovuje spolupráci s Plzeňským Prazdrojem a ... celý text

MEMORIAM
Oficiální lyric video ke skladbě "Resi ... celý text

OVERKILL
"Shine On", nové video newjerseyských ... celý text

SKYCLAD
nachystali na 28. dubna nové album "Forward Into T ... celý text

DANZIG
vydá po sedmi létech nové řadové al ... celý text

DIRKSCHNEIDER
Strýček Udo zase jednou kecal. Projekt DIRKSCHNE ... celý text

THE LURKING FEAR
se jmenuje nová "super" skupina vzývaj&# ... celý text

ENSLAVED
vydají 19. května své první oficiál ... celý text

PLASTERY - From A Dark Grave...
samovydanie [2016]
27:21

Vo Zvolene majú v centre pekný renesančný zámok, oplatí sa tiež vyliezť nad mesto na Pustý hrad a dá sa vidieť i kadečo iného. Z mocných čias slovenského metalového UG by ste si odtiaľ mali pamätať technických DM umelcov UNCONCERN, drsne crossoverových MÄSO, možno aj experimentátorov WAYMANYKA SHASTRA a iste som na kadečo zabudol, ale budeme sa baviť o súčasnosti, ktorú od roku 2012 predstavujú PLASTERY. (Príbeh genézy tohto názvu, znejúceho trochu ako dávni UG bojovníci THE PLAKY, nájdete na ich stránke na Bandzone.)

Alfonzo di Brutale (vokály), Derrick O’Dell (gitara), Igor Mortis (gitara). Doktor Mucus (basgitara) a Etan D. Brain (bicie) si s nahrávkou „From A Dark Grave...“ na konto pripísali prvý štúdiový kus v štýle, ktorý tu bol skôr, než si týchto hudobníkov rodičia doviezli domov z pôrodnice. Desať skladieb sa nesie v duchu naozaj jednoduchého, povedzme „základného“ old school death metalu, pri ktorom som si hneď spomenul na začiatky slovenského kovu smrti pred vyše štvrťstoročím. Neveľmi komplikované, skôr úderné riffy, väčšinou rezké tempo od „umca-umca“ po náklepy, niekedy ťahavá, ponurejšia pasáž. Ucho z času na čas zachytí linku ako z 1. albumu ROOT, inokedy PLASTERY znejú až punkovo. Deathmetalovú hobľovačku z dávnych čias kapela tu a tam oživí sólom alebo melódiou.

Na úvod kariéry sa PLASTERY nepredstavujú ničím dych vyrážajúcim, potenciál na rozvíjanie však majú. Zaujme slušný, hoci jednodimenzionálny hlboký growl, hutný „domáci“ zvuk, ktorý staré časy ctí, ale našťastie nekopíruje, snaha spestriť tvorbu nejakými menej typickými nápadmi a aj tým, že v textoch (osem v angličtine, dva kratšie po slovensky) plných kostier, lebiek, mŕtvol a podobných rekvizít je cca toľko vážnosti ako v béčkových hororoch. Boduje aj pekne urobené CD-R. Martinskí BLOODCUT sa zatiaľ o pozíciu v domácom vintage OSDM potravnom reťazci triasť nemusia, ale o rok – dva môže byť kadečo inak.


Martin Lukáč

Zveřejněno: 23.2.2017
Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page