Úterý
24.4.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2002

Vydavatel:
Samovydání

Stopáž:
25:39

Studio:
Hellsound

1. Christ Hunt
2. War of The Worlds
3. Satanized
4. Lycantrophy
5. Cycle of Pain
6. Sacrificial Gore
7. Evil Self

František Knetl
kytara, zpěv

Petr Turek
kytara

Standa Makrlík
basa

Pavel Vrba
bicí

... In Your Head (MC demo) (1999)
Care Of Gomorrah (CD demo) (2000)
Christ Hunt (CD demo) (2002)
Redemption (2005)
Embrace (2008)
Fate (2012)
... When I Killed The God (2016)

MORTIFILIA - Christ Hunt

Po nedávné živé prezentaci Sušické MORTIFILIE v okrese Domažlice, zareagoval na mou recenzi manager František Březina s cílem přesvědčit mou osobu o hudebních kvalitách jeho souboru a zaslal mi výše uvedené demo. S radostí můžu konstatovat, že jeho snažení nebylo marné a získal další spřízněnou duši.

Uvítací skladba „Christ Hunt“ začíná dle mého názoru zbytečným intrem, ale po zdolání těchto několika vteřin se začala má ušiska hezky řečeno rozplývat. A to bez jakékoliv nadsázky. S přicházejícími jednotlivými songy vás sušická formace rozehřeje a příjemně pohladí, jako první jarní paprsek probíjející se posledními záchvěvy ledového vzduchu. Demo „Christ Hunt“ mě donutilo k zamyšlení, zda vůbec existuje v naší zemi formace, která by hrála tento severský styl přesvědčivěji než ona. A nemohu na žádnou přijít /případně mi napovězte…/. Hoši si počínají s takovou jistotou, jako by vystudovali Göteborskou universitu death metalu. Nesází na zbytečnou tvrdost, drží se přesně těch linek, ve kterých jsou nejsilnější a nejpřesvědčivější – a to jsou právě kytarové melodické vyhrávky. Zpěv je ve stylu murmurovského chropotu, ale dobře čitelný. Za nejpovedenější skladbu bych označil na albu uvedenou jako čtvrtou „Lycanthropy“, která je právě velmi vyvedená a dotažená k dokonalosti po stránce pěvecké, podmanivě doplňována ostatním hudebním doprovodem. Je v ní slyšet nejvariabilnější projev zpěváka Františka Knetla. MORTIFILII bych doporučil nebát se právě vokální členitosti a jednotlivé skladby ještě více v této oblasti opatřit pestrostí. Bohužel nevlastním žádné z jejich předchozích demo nahrávek „..In Your Head“, ani „Care Of Gomorrah“, a tak nemohu jednotlivé počiny komparovat a případně pochválit MORTIFILII za hudební vývoj. Ale jestli se bude jejich hudba ubírat současným směrem, nelze, než se na debutový zásek převelice těšit.

Po zvukové stránce se velmi dobře uvedlo studio Hellsound vězící ve spárách spřátelených AVENGER. Zvuková stránka vám tedy při poslechu neubere ze skvělého zážitku ani o malou píď.
MORTIFILIA své dílo pojala velmi vážně, a tak celková úprava dema – CD je velmi zdařilá. V dvoubarevném obalu /což je celkem logické, nemůžeme od dema požadovat barvu/ najdeme veškeré potřebné informace, včetně textů, které jsou v angličtině. Bohužel tuto stránku nemohu ohodnotit, protože mi znalosti tohoto jazyka chybí. Chlapi si dali práci i s kotoučkem, který též zabalili do červenočerného potisku. Za jedinou a velkou skvrnu považuji úvodní stránku obalu. Umístit zde již tolikrát použitého a zpropagovaného „gymnastu“ /všichni věřící ať prominou/ se myslím minulo účinkem. Ale vzhledem k tomu, že jde pouze o demo, je to odpustitelné, a já věřím, že na své první debutové CD MORTIFILIA naaranžuje originálnější nápad.

Jejich muzika je zkrátka chytlavá jako žvýkačka na kožich. Zkuste se přilepit a už vás od ní nikdo neoddělí...


Millhouse

Zveřejněno: 20.5.2003


S přicházejícími jednotlivými songy vás sušická formace rozehřeje a příjemně pohladí, jako první jarní paprsek probíjející se posledními záchvěvy ledového vzduchu. Demo „Christ Hunt“ mě donutilo k zamyšlení, zda vůbec existuje v naší zemi formace, která by hrála tento severský styl přesvědčivěji než ona.

Autor recenze:
8 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

zatím nehodnoceno

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page