Pátek
22.6.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2004

Vydavatel:
Roadrunner Record/Universal Music

Stopáž:
36:01

Studio:
www.zigzound.dk

Produkce:
Ziggy

1. I Believe In Me
2. Dark
3. Now We´re History
4. When You Scream
5. Jeff
6. In Search Of Souls
7. Still Sane
8. You Against The World
9. No More Time
10. The Final Step

Bo Summer
spev

Jonas Klogge
basgitara

Jakob Batten
gitara

Lasse Bak
gitara

Thomas Muskelbux
bicie

The Winter Of Our Discontempt (demo) (1992)
Four Depressive Seasons (1993)
Return From Tomorrow (MCD) (1994)
Helvede (1995)
Submit (1995)
There's Something Rotten In The State Of Denmark (1997)
Retro (2000)
Kokaiinum (2001)
1-800 Vindication (2004)
We Suck, Live Aarhus (DVD) (2005)
Burn Me Wicked (2006)
The Prestige (2008)
To Those Who Walk Behind Us (2009)
The Best Of Illdisposed (2011)
There Is Light (But It's Not For Me) (2012)
Sense The Darkness (2012)

ILLDISPOSED - 1-800 Vindication

ILLDISPOSEDAk by sa mala niekde overiť stará múdrosť o trpezlivosti, čo (krvavé) ruže prináša, bolo by to práve v prípade veteránov dánskej deathmetalovej scény, ktorí si hovoria ILLDISPOSED. Veľmi veľa tuborgov im muselo pretiecť dolu hrdlom, kým sa prebojovali pod krídla veľkého vydavateľstva. Veď svoj debut „Four Depressive Seasons“ nahrali pred celými dvanástimi rokmi! Naozaj sa nestáva často, aby bossovia labelu Roadrunner Records, ktorí doslova držia prst na tepe doby, dali takýmto spôsobom šancu zrelým tridsiatnikom, kapele, ktorá je podľa všetkých nemilosrdných marketingových pravidiel už dávno za svojim zenitom. V prípade ILLDISPOSED však vsadili na správneho čierneho koňa.

Doska „1-800 Vindication“ je manifestom inteligentnej brutality. Niečo takéto dokážu zahrať naozaj iba muzikanti, ktorí majú v prstoch tisícky hodín skúšok, stovky koncertov, jedným slovom prax. ILLDISPOSED vedia veľmi dobre, čo chcú a ako to dosiahnu. Výsledkom je muzika, ktorá povznáša zhýralého ducha každého fanúšika kvalitného death metalu.
Medzi úvodnou majestátnou hymnou „Believe In Me“ a záverečnou rýchlou riffovou jazdou „The Final Step“ si môžete vychutnať všetko to, čo robí kov smrti zaujímavým.

ILLDISPOSEDILLDISPOSED vsadili na tradičný valivý death v štýle anglického vojnového monštra BOLT THROWER, ktorý počas sympatickej polhodinky vyšperkujú sebe vlastnými nezvyčajnými postupmi. Spev vynikajúceho Bo Summera miestami akoby vychádzal zo sírnych hĺbok pekelných, inokedy zo zákutí krvavých amerických bitúnkov a o chvíľu zasa z planín severských, škrekotu havranov zasnúbených.

Nechýbajú ani čisté vokály, viachlasné zbory či dokonca ženské spevy. Prekvapia klávesy a vkusne naprogramované pazvuky, nádherné gitarové sóla, výborné riffy. Pestrosť s veľkým P je tu hlavným heslom dňa.

ILLDISPOSED dokazujú v niektorých refrénoch priam hitový potenciál – songy ako „Dark“, „Now We´re History“ alebo „In Search For Souls“ sa v priebehu budúceho leta stanú zaručenými trhákmi festivalovej sezóny.
Zrelosť, zohratosť a skvelé nápady týchto piatich death-maestrov dosahujú priam impozantné rozmery.

Ak na sklonku roku 2004 pátrate po ďalšom prírastku do rodinky kvalitných deathmetalových nahrávok, skúste zaloviť aj v netradičných dánskych vodách. ILLDISPOSED vás rozhodne nesklamú, skôr naopak, popredné miesta vášho osobného rebríčka budú ohrozené.

THERE´S STILL SOMETHING ROTTEN IN THE STATE OF DENMARK!


Rudi

Zveřejněno: 12.11.2004


ILLDISPOSED hrajú profesorský death metal. Profesorský v tom najlepšom slova zmysle. Jedna z najvydarenejších poklôn majestátnej sile Smrti v roku 2004 nesie názov „1-800 Vindication“

Autor recenze:
8 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,4 / 10

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page