Pondělí
25.6.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2004

Vydavatel:
Music For Nations

Stopáž:
109:00

Produkce:
Les Smith

Další informace:
Formát: DVD5
Obraz: Anamorfný, 16:9
Zvuk: Dolby Digital Stereo, Dolby Digital 5.1
Región: 0 (bez obmedzení)

1. Intro: Childhood Dream
2. Balance
3. Closer
4. Pressure
5. Release
6. Forgotten Hopes
7. Destiny Is Dead
8. Are You There?
9. One Last Goodbye
10. Pulled Under At 2000 Meters A Second
11. Parisienne Moonlight
12. A Natural Disaster
13. Judgement
14. Panic
15. Temporary Peace
16. Flying
17. One Last Goodbye (live so sláčikovým kvartetom)
18. Temporary Peace (live so sláčikovým kvartetom)
19. Flying (live so sláčikovým kvartetom)
20. Pressure (videoklip)
21. Release (live v Londýne)
22. A Natural Disaster (live v Hamburgu)

John Douglas
bicie

Jamie Cavanagh
basgitara

Les Smith
klávesy

Vincent Cavanagh
spev, gitara, vokodér

Danny Cavanagh
gitara, klávesy, spev

Lee Douglas
spev

Crestfallen (EP) (1992)
Serenades (1993)
Pentecost III (EP) (1995)
The Silent Enigma (1995)
Eternity (1996)
Alternative 4 (1998)
Judgement (1999)
Resonance (2001)
A Fine Day To Exit (2001)
Resonance 2 (2002)
A Vision Of A Dying Embrace (DVD) (2002)
A Natural Disaster (2003)
Were You There? (DVD) (2004)
A Moment In Time (DVD) (2006)
Hindsight (2008)
Were Here Because Were Here (2010)
Falling Deeper (2011)
Weather Systems (2012)
Distant Satellites (2014)

ANATHEMA - Were You There?

Vinnie Cavanagh (ANATHEMA)Po veľmi nevydarenom DVD „A Vision Of A Dying Embrace“, ktorým firma Peaceville hodila na trh prastarý neupravovaný záznam v snahe zachytiť boom nového nosiča, sa minulý rok liverpoolska ANATHEMA pokúsila o reparát. A zdá sa, že dévedéčka Cavanaghovcom nosia smolu – „Were You There?“ je úplne posledným titulom vydaným skrachovaným labelom Music For Nations. Vydavateľská neistota spôsobila večné odďaľovanie očakávaného titulu, ktorý sa nachvíľu objavil dokonca v edičnom pláne Sony/BMG. No a keď DVD konečne uzrelo svetlo sveta, chýbal v ňom avizovaný booklet z dielne Travisa Smitha – nečudo, že sa Vinnie Cavanagh nechal znechutene počuť, že celý projekt bol „a fucking waste“...

Lee Douglas (ANATHEMA)Chvalabohu napriek spomínaným problémom nie je „Were You There?“ nepodarok. Hodinu a štvrť trvajúci koncert z Krakova, doslova pútneho miesta metalových kapiel túžiacich po DVD, je v dobrom slova zmysle štandardný. Na kapele je spočiatku vidno, že sa kŕčovito snaží nič neskaziť. Našťastie sa darí, a až na (tradičné) spevácke úlety Vinnieho hlavne ku koncu show podáva stopercentný a s postupom času čoraz uvoľnenejší výkon. Subjektívne najväčším nedostatkom je playlist, zložený výlučne z aktuálnej „A Natural Disaster“ a jej bezprostredných predchodcov „A Fine Day To Exit“ a „Judgement“. Napriek tomu, že na súčasnom turné ANATHEMA s chuťou stavia na podľa môjho názoru vrcholnej doske „Alternative 4“ a nebráni sa výletom do minulosti reprezentovanej „Eternity“ či spomienkou na „A Silent Enigma“, na reprezentatívne DVD si vybrala snáď až príliš konzervatívne. Najsilnejšou časťou je tak zrejme blok „Parisienne Moonlight“ a „A Natural Disaster“, odspievaný mimoriadne sympatickou slečnou Lee Douglas. V duete Lee jednoznačne zatieňuje Vincenta, ktorý si titulnú vec z novej dosky hodil do doslova bolestivo privysokej polohy. Záver setu obstaráva tradičná minuloročná ukončovacia skladba, „Flying“, s opakujúcou sa a pomaly miznúcou gitarovou slučkou na samom konci.

ANATHEMABonusová časť DVD navodzuje pocit, že „Were You There?“ je do veľkej miery iniciatívou firmy. Až na zaujímavý trojpiesňový záznam vystúpenia so sláčikovým kvartetom „Bacchus String Quartet“, v ktorom sa mihne David Wesling, ktorý Dannyho a Vincenta sprevádzal na poloakustickom turné v decembri 2004, ide o kolekciu „toho, čo sme vysypali z archívu“. Dve (pod)priemerné jednopiesňové koncertné záznamy a klip „Pressure“ sú trochu málo, obzvlášť, keď DVD je len jednovrstvové, takže miesta (by) bolo skutočne dosť. Už pri letmom porovnaní s „Lamentations“ od OPETH (vydaným v tej istej firme) „Were You There?“ mierne pokrivkáva...

Aby však nedošlo k nedorozumeniu: hlavná časť DVD je výborná; a až na okukanosť priestorov krakovského televízneho štúdia a osobné výhrady k playlistu je tento materiál pre každého fanúšika či návštevníka niektorého z minuloročných koncertov ANATHEMY mimoriadne hodnotným prírastkom do videotéky – aj vďaka skutočne vkusnému obalu, bookletu či designu menu. Chtiac-nechtiac sa však natíska dojem, že pri minimálnej troške snahy výsledok mohol byť ešte lepší.


Thorn

Zveřejněno: 29.4.2005

WWW odkaz:


Názory redakce
Shnoff
28.4.2005

Pokud něco točí tihle Poláci, není třeba se obávat nedostatečné zvukové či obrazové kvality. Thornovy výhrady k podobě playlistu a podobě bonusů jsou rozhodně na místě. V jejich případě je kvalitativní sestup až příliš znatelný, což je zvýrazněno i pokusy střihače o cvičení v prolínačkách, zatemňovačkách a dalších serepetičkách v případě záznamu koncertu se smyčcovým kvartetem, který mohl být při zodpovědnějším zpracování velkým obohacením tohoto DVD.

[7,5 / 10]
Hlavná časť DVD je výborná; a až na subjektívne výhrady je tento materiál pre každého fanúšika či návštevníka niektorého z minuloročných koncertov ANATHEMY mimoriadne hodnotným prírastkom do videotéky. Chtiac nechtiac sa však natíska dojem, že pri minimálnej troške snahy výsledok mohol byť ešte lepší.

Autor recenze:
7 / 10

Redakce:
7,5 / 10

8,3 / 10s kapelou ANATHEMA:

s osobností Danny Cavanagh:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page