Pondělí
23.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2001

Vydavatel:
Hammerheart records

1. Licked by the tongues of pride
2. Unter der Asche
3. Erhelle meine Seele
4. Gone
5. Regret
6. Reitermania
7. Hate
8. Geopfert fuer den Sieg
9. Rausch
10. Die Schoenheit der Sklaverei

Eumel
kytara, vokály

Dr. Pest
klávesy

Volkmar
basa

Sir G.
bicí

Firestorm (demo) (1996)
Soft & Stronger (1997)
Dschinghis Khan (EP) (1998)
Allegro Barbaro (1999)
All You Need Is Love (2000)
Have A Nice Trip (2003)
Samurai (2004)
Friede Sei Mit Dir (EP/DVD) (2006)
Riders On The Storm (2006)
Tobsucht (DVD) (2008)
Der Weg (EP) (2008)
Licht (2008)
Moral & Wahnsinn (2011)
The Greatest Of The Best (Best Of) (2011)
Tief.Tiefer (2CD) (2014)
Der Rote Reiter (2017)

DIE APOKALYPTISCHEN REITER - All You Need Is Love

Tisíc ďáblů, Německo to umí i černě!!! Pravlast speed metalové melodiky mě po velmi dlouhé době opět příjemně překvapuje na žírných lánech černozemě! Ačkoli, tu čerň berte s respektem – Die Apokalyptischen Reiter jsou poněkud složitějším případem. Jejich rify by stejně dobře pasovaly do hájenství melodických smrtonošů, ale snad jsou to klávesy, které mě obracejí k říším černých pánů.

Jak vidno, nelze tady mluvit o ničem závratně inovativním – Rytíři těží z nepřeberného pokladu děl již stvořených, ale přece dovedou leckteré zlato ještě více pozlatit. Jejich kompozice v sobě mají ducha neobyčejné melodické vytříbenosti, která ústí do juchavých kytarových vyhrávek, ale nezastaví se ani před prasopaly. Právě zde – v bažinách předusných – vyplouvá na povrch chiméra zvaná zvuk. Je nádherný, hutný a stoprocentně čitelný, což vám umožňuje plnými doušky vychutnávat nejen šlapavost meziher, ale zejména vybroušenost a preciznost extrému. Rytíři kdesi našli recept, kterak umíchat dokonalý lektvar z jedovatého blínu a vonodymné mateřídoušky, lektvar, který vás přidusí neskutečně chlévními výpary nelidské intenzity, aby vás vzápětí ukolébal v hebkém náručí kolébavé melodie a čistého zpěvu. Hledáte – li paralely, napadá mě Graveworm z alba When The Daylight is Gone... Právě ty ponuře melancholické kalávesové vyhrávky a kytarové tryzny mi mnohokráte tuhle německo – italskou grupu připomínali, jenže Die Apokalyptischen Reiter mají ke všemu mnohem avantgardnější přístup. Nebojí se experimentu a prudkých náladových skoků (varováním budiž booklet, na kterém říjí stádo ocelových ořů, přičemž v jeho útrobách svůdně rozevírá stehna latexová dívčina s výmluvným CLICK HERE FOR DETAILS na intimních místech), nebojí se ani výměně škatulí uprostřed kompozice – black, death, grind, heavy metal, co jen hrdlo ráčí. Celá tahle pestrobarevná patlanice je ale stmelena do unikátního hudebního guláše, který má převážně stále blackovou příchuť, avšak rozhodně nezapáchá ortodoxní zatuchlinou.

Nemám jedinou námitku – Rytíři zvládli svojí křížovou výpravu na jedničku a s obrovským přehledem. Jejich úchylná kolekce All You Need Is Love obsahuje pěkných pár důkazů o tom, že trocha odvázanosti a nezahleděnosti do rohatých ikonek pánů Pekel nikomu neublíží. Ba naopak!


Marigold

Zveřejněno: 1.1.2001

WWW odkaz:
E-mail:
Kontakt:
P.O. Box 1236, 99502 Apolda, GermanyCopyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page