Sobota
21.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2005

Vydavatel:
Roadrunner Records / Universal Music

Stopáž:
33:39

Studio:
Planet Z Studios, Hadley, MA (USA)

Produkce:
Zeuss And MADBALL

1. Adapt And Overcome
2. Heavenhell
3. Behind These Walls
4. Legacy
5. Timebomb
6. Darkest Days
7. The Crown
8. War And Hate
9. Until Then
10. Final Round
11. Damned
12. For My Enemies
13. 100%
14. Hardcore Pride
15. H.C.United
16. Worldwide

Freddy
vokály

Hoya
basa

Mitts
kytary

Rigg
bicí

Balls Of Destruction (1989)
Set It Off (1994)
Demonstrating My Style (1996)
Look My Way (1998)
Hold It Down (2000)
NYHC (EP) (2002)
Best Of Madball (2003)
Legacy (2005)
Infiltrate The System (2007)
Empire (2010)

MADBALL - Legacy

Ševci se zas jednou sveřepě drželi svého kopyta a svým věrným zákazníkům nenabídli sice žádné překvapení, leč standardní a očekávanou kvalitu. Ano, bylo by nanejvýš pošetilé předpokládat, že kapely jako MADBALL se někdy změní. Pohrobci legendárních AGNOSTIC FRONT se do mé mysli poprvé připomněli v roce 1994 s explosivní deskou „Set If Off“ představující kapelu jako velmi důstojné pokračovatele klasické NYHC školy. Zajímavým faktem bylo, že křiklounovi Freddymu bylo tehdy 17 let.

MADBALLNyní, po více než deseti letech jsou myslí MADBALL pořád v nehostinných a nebezpečných ulicích Brooklynu, obávané to čtvrti New Yorku. Místo, kde jsou násilí a kriminalita stejně samozřejmé, jako ranní východ slunce, nedává svým mladým obyvatelům příliš šancí na solidní uplatnění a právě neutěšená sociální situace a mizivé vyhlídky na lepší život stály u zrodu newyorkského hardcoreového hnutí. Dnes už je pro staré pardály ze scény situace přeci jen poněkud jiná. Svá alba vydávají u metalových major labelů, nezřídka koncertují pro početné publikum a jejich muzika se poslouchá na celém světě. Z tohoto pohledu dnes právě textová složka tvorby MADBALL působí poněkud vykalkulovaně a jako sázka na jistotu a „pohodlí“ v řadách mladých zatracenců zcela zavržených systémem.

Nehodlám však zbytečně kritizovat, neboť kromě tohoto ideologického rozporu jinak není co. MADBALL totiž i nadále pádně dokazují svůj původ a hlavně, že hardcore je stalé jejich život. Našlapaná deska plná typicky ostrých vypalovaček je pádným důkazem a nic na tom nemění ani fakt, že se kapela za dobu své existence v podstatě nikam neposunula. I když tohle je velice relativní, neboť když srovnám právě „Set If Off“ s novinkou, tak ta oproti značně syrové a neučesané deset let staré nahrávce působí o dost konvenčněji. Ačkoliv MADBALL pořád hrnou řádně nabroušený power hardcore, čas však ostří jeho hran nepatrně otupil. Celkovým pojetím mi „Legacy“ velmi připomene hlavně další legendu z města na řece Hudson, a to SICK OF IT ALL. Ať už hovoříme o zvuku kytar, Freddyho barvě hlasu a frázování a hlavně o celkových aranžmá jednotlivých skladeb. Tyto jsou okořeněny velice solidně zvládnutými sbory dodávající jim ještě militantnější odér.

Solidní práce, která určitě nezklame. Prapor s logem MADBALL se i nadále hrdě tyčí nad Brooklynem.

„Fight! There Is No Mercy For The Helpless In This Life. Fight!“


Dalas

Zveřejněno: 18.10.2005
Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page