Pátek
23.3.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2006

Vydavatel:
Street Production

Stopáž:
47:16

1. Read The Stars
2. No Middle Ground
3. Truth Will Out
4. Trigger Your Fantasy
5. Fools Don´t Change
6. Fire Bell
7. Evermore
8. Back To Zero
9. The Crossroads
10. Gloria

Luděk Struhař
zpěv

Ado Kaláber
kytary

Marian Miček
kytary

Ronnie König
baskytara

Jano Tupý
klávesy

Adrián Ciel
bicí

Rise Up (2003)
Power Forge (2005)
No Middle Ground (2006)

VINDEX - No Middle Ground

Takové poznávací znamení, to je kolikrát devíza nad jiné. Pokud totiž kapela sama o sobě není svým poznávacím znamením (jakože podobných v našineckých vodách moc nenajdeme), může pro ni znamenat velmi mnoho. Pro začátek třeba to, že si řeknete, jasně, to jsou oni, ti, co jejich zpěvák zpívá skoro jako ten a ten. Čímž je přímý kontakt s posluchačem zlehka navázán a právě v tomto okamžiku se můžou hudebníci ukázat v celé své kráse bez obav, že jim nebude věnováno dostatek pozornosti. Samozřejmě, žádný zcela zásadní význam tahle poučka o tom jak je důležité míti poznávací znamení nemá, nicméně bylo by asi liché se domnívat, že čas od času nepřijde docela vhod.

Poznávací znamení slovenských VINDEX se jmenuje Luděk Struhař a jeho vokál vybarvený po bručounském vzoru Chrise Boltendahla (GRAVE DIGGER) byl právě tím, co okamžitě nakoplo mé povědomí o téhle kapele. Ano, tyhle hochy už jsem kdysi slyšel (jednalo se o debut „Power Forge“ (2005)), a jsou to ti, co jim to, alespoň v mých uších, neznělo úplně nejhůř. Nyní tedy (a poměrně záhy, řekl bych) přicházejí pod křídly spíše nemetalového vydavatelství Street Production s druhým dlouhohrajícím zápisem, jenž na první pohled nevynáší z vindexovské dílny nic nového. Stále se s ním brouzdáme po power – heavy metalovém království, stále s ním pokukujeme za jeho nejbližší pomyslné hranice a stále se nemůžeme rozhodnout, zda jde v každičkém okamžiku téhle procházky o opravdu účelně vynaložený čas či ne.

VINDEX

Stačí ovšem maličkost – nalézt si stejně tak jako VINDEX čas se pozastavit, sednout si na chvíli do trávy, zaklonit hlavu a s pohledem do nebes jednoduše rozjímat – a situace se poněkud pozmění. Desítka skladeb „No Middle Ground“ se totiž (skromně, ale o to razantněji) v takovém světle vybarví ve slušnou metalovou poživatinu, jíž sice nepřísluší tvářit se v jakémkoliv směru hrdinsky či novátorsky, ovšem o to více jí uvěříte její poměrně vysokou pozici na jídelníčku každodenních „hotovek“. Melodicky a instrumentálním pojetím hodně barevnou, náladově nepřebernou a navíc nezvykle vstřícnou a pohotovou vám střelhbitě sdělit, proč že se vám vlastně zamlouvá. Jestli kvůli epičtějším, uvolněnějším kouskům v duchu titulní „No Middle Ground“ či „The Crossroads“, kvůli naolejovaným a nablýskaným power metalovým jízdám typu „Trigger Your Fantasy“ a „Gloria“ nebo kvůli málem hard rockovým výletům „Fools Don´t Change“ a „Back To Zero“. Anebo nakonec kvůli tomu všemu dohromady, což se mi ostatně zdá být daleko nejpravděpodobnějším, nehledě na to, že nám to tak docela přesně zapadá do onoho obrázku o VINDEX nekreativních a přesto kreativních. Jen si ho zarámovat a důsledně domyslet co s ním.


Louis

Zveřejněno: 2.10.2006

WWW odkaz:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page