Čtvrtek
22.2.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2006

Vydavatel:
SPV

Stopáž:
43:00

Studio:
Midas Twins Studios

Produkce:
Andy Brings

1. Blood On Your Lips
2. Wanted Dead
3. Buried In The Justice Ground
4. City Of God
5. Bibles And Guns
6. Axis Of Evil
7. Lords Of Depravity
8. No Captures
9. Lay Down The Law
10. Nothing To Regret
11. The Enemy Inside

Tom Angelripper
baskytara, zpěv

Bernemann
kytara

Robert Schottkowski
bicí

In The Sign Of The Evil (EP) (1985)
Obsessed By Cruelty (1986)
Expurse Of Sodomy (EP) (1987)
Persecution Mania (1987)
Mortal Way Of Life (1988)
Agent Orange (1989)
Better Off Dead (1990)
Tapping The Vein (1992)
Get What You Deserve (1994)
Marooned Live (1994)
Masquerade In Blood (1995)
Ten Black Years - Best Of Sodom (1996)
´Til Death Do Us Unite (1997)
Code Red (1999)
M - 16 (2001)
One Night In Bangkok (2003)
Sodom (2006)
In War And Pieces (2010)
30 Years Sodomized (Best Of) (2012)
Epitome Of Torture (2013)
Decision Day (2016)

SODOM - Sodom

Od německého válečného komanda už dávno každý ví, co čekat, protože tihle žoldáci pořádají pravidelné výpravy už něco málo přes dvacet let, přičemž vždy používají velmi podobných bojových taktik. V době mladých let byly jejich útoky nebezpečnější, přímočaré, plné odhodlání, s mnohonásobně větší palebnou silou, která  dokázala v zástupech protivníků nadělat daleko větší paseku. Časem však byly jejich zbraně a taktické plány odhaleny a z přirozené snahy odpůrců byly vybudovány proti jejich (dříve každoročním, dnes už jen občasným) útokům spolehlivé pancéřové kryty.  A protože bojovní Alemani většinou svou podstatu nemění, záleží v současnosti už jen na tom, zdali dostaneme včas pravidelný signál k opevnění a také na tom, v jakém prostředí byl v mírovém mezidobí muniční materiál SODOM uskladněn. Všem je totiž jasné, že před patnácti lety začalo do těchto prostorů z podivuhodných příčin prosakovat.

SODOMZvyklý z období před pěti leti ( album „M-16“) na skutečnost, že poslední výpad měl znovu trochu stoupající tendenci, jsem byl na letošní kanonádu poměrně zvědav a tak jsem se přemístil do jakéhosi vzdušnějšího předsálí opevněného bunkru, odkud se dalo snažení zuřivých útočníků dalekohledem lépe pozorovat. Riskoval jsem sice vlastní krk, ale naměření intenzity násilí v napadené oblasti bylo pro mne v tu chvíli zásadní. Nebylo to totiž moc dávno (devadesátá léta), kdy byly třaskaviny SODOM tak nenápadité a neškodné, že se stačilo zavřít do sklepa s láhví vína a nad partičkou karet celou řež přečkat, aniž by se člověk vůbec pozastavil nad tím, že mu něco může hrozit. Kolikrát nás museli opité a rozveselené naši sousedi přijít upozornit, že už je po všem. V době posledního náletu jsem však v otřesech půdy vypozoroval určité zesílení, které možná signalizovalo nepatrné přiostření situace. Takže s vážnou tváří ležím za hromadou pytlů v bytelné stodole, která stojí nad naším bunkrem a pozoruji okýnkem, kde se co děje. Skutečně je zde řada zlepšení, válečné vybavení Němců sice z nepochopitelných důvodů obsahuje ta samá data výroby jako před mnoha lety, zvlášť když si uvědomíme, jak moc technologie jiných armád dávno pokročila, ale nadšení, s jakým jdou dnes do boje, je opět nepřehlédnutelné. SODOM sice budují ty samé nástrahy, útočí podobnými cestami, volí podobné rozestavení i palebnou sílu, ale jakoby jejich staří vojáci sami v sobě našli touhu vydat ze sebe maximum i přes únavu způsobenou mnohaletými válkami.

Takže k hudbě samotné. Samozřejmě, že SODOM už nikdo nezmění. Nová bezejmenná deska je jejich klasická práce, ve které podle své nejlepší tradice předvádějí svůj humpolácký thrash metal s občasným skluzem k jimi tolik obdivovaným MOTORHEAD, což je nejvíce patrné v hitovce „Buried In The Justice Ground“. Většina materiálu se však nese v ryze thrash metalovém duchu, ale s tím rozdílem, že přináší podstatně svěžejší materiál s mnoha zajímavými momenty, než tomu bylo v průběhu devadesátých let. Plodné období „Agent Orange“ (1989) a „Better Off Dead“ (1990) už sice zřejmě nikdy nezopakují, ale SODOM svou snahu a vytrvalost letos zúročují v neporovnatelně smysluplnější kolekci, než tomu bylo třeba u alb před deseti lety.


Stray
Stray

Zveřejněno: 13.12.2006Názory redakce
Dalas
12.12.2006

Německý klasický pivní thrash se vším, co k němu patří. Řetězy, džíska, pyramidy a mařena. Reminescence starých dobrých osmdesátek s aktuálním zvukem.

[6 / 10]


Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page