Neděle
22.7.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
1996

Vydavatel:
American Recordings

Stopáž:
35:14

Studio:
Capital Studios, Los Angeles

Produkce:
SLAYER & Dave Sardy

1. Disintegration/Free Money
2. Verbal Abuse/Leeches
3. Abolish Government/Superficial Love
4. Can´t Stand You
5. Ddamm
6. Guilty Of Being White
7. I Hate You
8. Filler/I Don´t Want To Hear It
9. Spiritual Law
10. Sick Boy
11. Mr. Freeze
12. Violent Pacification
13. Richard Hung Himself
14. I´m Gonna Be Your God
15. Gemini

Tom Araya
spev, basgitara

Jeff Hanneman
gitara

Kerry King
gitara

Paul Bostaph
bicie

Show No Mercy (1983)
Haunting The Chapel (EP) (1984)
Live Undead (Live) (1985)
Hell Awaits (1985)
Reign In Blood (1986)
South Of Heaven (1988)
Season In The Abyss (1990)
Decade of Aggression(Live) (1991)
Divine Intervention (1994)
Undisputed Attitude (1996)
Diabolus In Musica (1998)
God Hates Us All (2001)
War At The Warfield (DVD) (2003)
Soundtrack To The Apocalypse (2003)
Still Reigning (DVD) (2004)
Christ Illusion (2006)
World Painted Blood (2009)
Repentless (2015)

SLAYER - Undisputed Attitude

Album, pri počúvaní ktorého máte chuť niekoho zabiť. Skvelá a výstižná charakteristika v podaní Marilyna Mansona. Veru, SLAYER to do nás v máji 1996 napálili nečakaným, vskutku impozantným spôsobom. Pôvodný zámer vydať album coververzií od interpretov, ktorí ovplyvnili hudobné myslenie pánov z kalifornskej thrashovej legendy (DEEP PURPLE, UFO, JUDAS PRIEST či dokonca THE DOORS) sa nenaplnil, svetlo sveta uzrela polhodina špinavého punkového výplachu.

SLAYERPočiatky tvorby SLAYER sa dajú stručne charakterizovať ako VENOM nakopnutý rýchlosťou JUDAS PRIEST a nadopovaný energiou punkových a hardcorových kapiel zo začiatku osemdesiatych rokov. „Undisputed Attitude“ je práve o tejto energii. Rovnako tak o spomínaní - v podaní SLAYER pravdaže ani náhodou nie nostalgickom či zasnenom. Dve energické vypaľovačky zo zaprášenej zásuvky gitaristu Jeffa Hannemana obklopené takmer zabudnutou klasikou od kapiel ako MINOR THREAT, VERBAL ABUSE, D.R.I., T.S.O.L., alebo (dnes veľký návrat sláviacich) THE STOOGES v šokujúcom zvukovom obale (riadne prašivé gitary, Bostaphove precízne „škopky“ a hlavne Arayov nervydrásajúci vokál kopú riť vo výskoku!) – „Undisputed Attitude“ je pre množstvo thrashmetalových ultrafans dodnes ťažko prehltnuteľná pilulka. Viacerí tento album označujú dokonca za omyl v diskografii SLAYER. Koľko ľudí, toľko chutí. Pravdou však zostáva, že kto chce počuť metal, môže si pokojne pustiť až poslednú, na európskej verzii (obohatenej o výborný kúsok „Sick Boy“ od G.B.H.) pätnástu skladbu „Gemini“, ktorá je výstižným dokumentom doby – jednoducho a jasne SLAYER v období medzi „Divine Intervention“ a „Diabolus In Musica“. Solídny kúsok, no rozhodne žiadny majstrovský zárez.

Starý HC a punk v podaní riadne nahnevaných tridsiatnikov. Jedna zvrátená hitovica za druhou. Parádna „Guilty Of Being White“ vedľa ešte lepších „I Hate You“ (zvečnenej aj v perfektnom videoklipe), „Mr. Freeze“, „Violent Pacification“, „Richard Hung Himself“ a samozrejme iggyovky s typicky slayerovsky zmeneným názvom „I´m Gonna Be Your God“. Omyl v diskografii? Ani náhodou. Skôr vzácny kúsok v natrieskanej šperkovnici, ktorý dokážu oceniť najmä skutoční znalci.


Rudi

Zveřejněno: 15.4.2007

WWW odkaz:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page