Sobota
21.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2007

Vydavatel:
Nuclear Blast

Stopáž:
42:22

Studio:
Black Lounge Studio

Produkce:
Jonas Kjellgren

1. Aftermath
2. Blue Eyed Fiend
3. Psychic Suicide
4. Double Agent 616
5. Enclave
6. Denied
7. Callous
8. Only Inhuman
9. All About Us
10. Unknown Entity
11. Flashback

Richard Sjunnesson
vokál

Roger Sjunnesson
kytara

Robin Sjunnesson
kytara

Karin Axelsson
basová kytara, vokál

John Bengtsson
bicí

Roland Johansson
vokál

Fall From Heaven (EP) (2003)
Black Lotus (EP) (2003)
Extinction (EP) (2004)
Eden Fire (2005)
Only Inhuman (2007)

SONIC SYNDICATE - Only Inhuman

O tom, že špičková produkce, zvuk, image, promotion i kvalitní instrumentální výkony nedovedou zachránit hudbu, když se jedná ve své podstatě jen o slabé napodobení již stagnujícího trendu, o tom je album „Only Inhuman“ švédských SONIC SYNDICATE. Tahle skupina si za recept na úspěch vzala vykuchat současné IN FLAMES a SOILWORK, podpořit to kvalitním zpracováním (produkci obstaral Jonas Kjellgren, kolega z další stylově spřízněné skupiny SCAR SYMMETRY) a doufat v uznání takové snahy. Ode mě se jim ocenění nedostane, nejen pro hrubou neoriginalitu, ale i pro plochost vlastních hudebních nápadů, které zdaleka nedosahují kvalit zmíněných vzorů, a pokud někde ano, pak až přespříliš okatě své severské kolegy citují. Pokud se u dva roky starého debutu dalo nad asociacemi k SOILWORK přimhouřit oko, u druhého alba už by člověk čekal, že si skupina zkusí najít vlastní výraz. Bohužel se tak nestalo.

SONIC SYNDICATE

SONIC SYNDICATE prostě začínají tam, kam SOILWORK a IN FLAMES doputovali po svém dlouholetém hudebním vývoji. Využívají této prošlápnuté cestičky a svižně veselým krokem dusají po pohodlném chodníčku. Je to však ona pověstná přímá cesta bez překážek, která nedostane z člověka jeho skutečné hodnoty, ty se přece projeví až při prodírání se temnými houštinami a při nebojácném přeskakování klád, které člověku hází osud pod nohy. SONIC SYNDICATE se houštin bojí a klády pomalu a opatrně obchází dlouhými oklikami prošlapanými pohodlným stádem, které šlo podobným směrem před nimi. Na albu „Only Inhuman“ je tak originality přesně tolik jako v plastové napodobenině sošky Budhy, prodávané japonským turistům v českém obchodu se suvenýry. Ano, „Only Inhuman“ je onou napodobeninou, která se může zdát zajímavá asi jen neznalým turistům metalového světa, kteří buď ještě neměli tu čest s originály, nebo jsou povrchně pohodlní, aby hledali něco jiného než blyštivé pozlátko. Rádoby hitové refrény se kolem vás proženou jak prázdná krabička od bonbonů, takže žádné cukrátko vám neuvízne v ústech a zbude akorát vzpomínka, že z podobně zdobené krabičky jste mlsali sladké laskominky od SOILWORK. Pocit podbízivé snahy o úspěch pak dokladují i mnohé jednoduše baladické pasáže, při kterých vyvstávají i asociace s provařenými HIM.

Zatímco Němci FEAR MY THOUGHTS na svém letošním albu „Vulcanus“ nabídli alespoň vkusnou a velmi zručně provedenou kopii, SONIC SYNDICATE už se utápí v stereotypu a většinu času jen neosobitě vykrádají. Nic platná tak není výborně plastická zvuková stránka ani suverénní instrumentální výkony, když vlastní hudební náplň zívá nudou.


Noisy
Noisy

Zveřejněno: 22.5.2007


Kopie bez kousku osobitosti, řemeslo bez citu, poctivá práce bez duše.

Autor recenze:
4,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

6 / 10s kapelou SONIC SYNDICATE:

s kapelou IN FLAMES:

s kapelou SOILWORK:

s kapelou FEAR MY THOUGHTS:

s kapelou SCAR SYMMETRY:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page