Čtvrtek
24.5.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2006

Vydavatel:
Xtreem Music / Metal Age Productions (licence)

Stopáž:
44:55

Studio:
VRS Studios

Produkce:
Samu & AVULSED

Další informace:
Mastering: Peter Neuber, MEGA WIMP SOUND at UFA Studios in Babelsberg (Germany)

1. River Runs Red
2. Foetal Consolation
3. Unconscious Pleasure (verze 2006)
4. Piranha (cover EXODUS)
5. I Wanna Be Somebody (cover W.A.S.P.)
6. Mental Misery (cover GOREFEST)
7. Powdered Flesh (TERRORISTARS)
8. Devourer Of The Dead (IN ELEMENT)
9. Stabwound Orgasm (CARNAVAGE)
10. Blessed By Gore (WITCHES' SABBATH)
11. Gorespattered Suicide (FLESH EMBRACED)
12. Sweet Lobotomy (KAOTHIC)
13. Protervia (BYLETH)
14. Sick Sick Sex (ABYFS)
15. Stabwound Orgasm (ZARDONIC)
16. Let Me Taste Your Flesh (videoclip)

David Sánchez González
zpěv

José María De Miguel Orero
kytara

Juan Carlos Limón Calvo
kytara

Antonio Carlos Rodríguez Espigares
baskytara

Ricardo Mena Soanez
bicí

Embalmed In Blood (demo) (1992)
Deformed Beyond Belief (demo) (1993)
W/Acid Death (split 12 LP) (1994)
Carnivoracity (7 EP) (1994)
Promo 95 (demo) (1995)
Carnivoracity (MCD) (1995)
Eminence In Putrescence (1996)
Cybergore (1998)
Seven Years Of Decay (1999)
Stabwound Orgasm (1999)
Bloodcovered (MCD) (2001)
Yearning For The Grotesque (2003)
Gorespattered Suicide (2005)
Reanimations (2006)
Reanimating Russia 2007 (DVD) (2007)
Nullo (The Pleasure Of Self-Mutilation) (2009)
Ritual Zombi (2013)
Revenant Wars (EP) (2013)

AVULSED - Reanimations

Na první pohled by se mohlo zdát, že „Reanimations“ je další řadovou deskou neúnavných workoholiků AVULSED, leč není tomu tak. Vzhledem ke stopáži se nejedná ani o MCD a vzhledem k přítomnosti zbrusu nových skladeb nemůžeme mluvit ani o kompilaci, matadoři okolo svérázného gore-poety Daveho Rottena (vlastním jménem David Sánchez González) se totiž rozhodli natočit něco úplně jiného, a sice album coververzí. Ovšem ani tahle charakteristika není tak docela správná, „Reanimations“ totiž obsahuje hned dvě novinky, jednu starou předělávku z dávno zetlelého dema z roku 92 a pak už jen ty slíbené covery, konkrétně pak celý tucet, tři přímo z dílny horkokrevných Španělů a zbývajících devět od vesměs neznámých kapel, které překopávají skladby AVULSED k obrazu svému. Kvality této podezřelé směsice můžete posoudit v následujících odstavcích.

AVULSED

Jako nejvíce zajímavou částí disku se (poměrně logicky) jeví dvě nové skladby, „River Runs Red“ a „Foetal Consolation“. Nicméně jedná se o ničím nepřekvapující AVULSED klasiku, první položka symbolizuje novější tvář kapely ve jménu melodiky a rytmické rozvážnosti, druhá zase cituje přímočařejší historické receptury. Nikdy jsem nepociťoval kdovíjakou touhu důkladně se začíst do Rottenových textů, neb všechny ty roztomilé booklety alb AVULSED už samy o sobě napovídaly, že hlubokých myšlenek budou obsahovat skutečně poskrovnu, pakliže vůbec nějaké. Tentokrát jsem však neodolal a jedním očkem zkontroloval obsah sporých veršů „Foetal Consolation“, abych se zas a znova přesvědčil, že radikální gore texty jsou tím vůbec nejtupějším atributem, který si můžeme v kontextu BDM představit. Zlatem vyvažujme kapely, které myslí hlavou vyhýbajíce se nepochopitelně přežívajícím žánrovým klišé. Ale zpět k hudebnímu obsahu „Reanimations“, konkrétně pak k coverům W.A.S.P., EXODUS a GOREFEST. Zatímco překopanou „Mental Misery“ zas tak hojně nevidíme, „I Wanna Be Somebody“ i „Piranha“ jsou tak častými oběťmi všech možných i nemožných předělávek, že nás jejich výběr skutečně šokovat nemůže (snad jen Blackie Lawless by se podivil).

Zbylou část CD okupuje devět hrubě undergroundových předělávek AVULSED od devíti nepříliš známých kapel ze všech koutů světa (namátkou Venezuela, Alžírsko (!), Austrálie nebo Argentina). Většinou se reprezentuje škatulka brutal death metal, potažmo pak gore/grind, leč najdou se i výjimky jako je poslední položka „Stabwound Orgasm“ od venezuelského DJ Federica Agredy (ZARDONIC). To však nic nemění na tom, že „Reanimations“ je pouze záležitostí pro ty nejskalnější fanoušky AVULSED, kteří potřebují nějak ukrátit dlouhé čekání na další řadové album. Ostatním posluchačům raději doporučím vyčkat příchodu následovníka „Gorespattered Suicide“, neb „pouhá“ sbírka coververzí by rozhodně nemusela být zárukou jejich maximální spokojenosti.

AVULSED (logo)


Reaper

Zveřejněno: 10.1.2008

WWW odkaz:
E-mail:
Kontakt:
AVULSED, P.O. Box 50562, 28080 Madrid, SpainCopyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page