Pátek
22.6.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2007

Vydavatel:
Season Of Mist

Stopáž:
44:48

Studio:
Seawolf Studios

Produkce:
Mikko Poikolainen & Aaro Seppovaara

1. Rails At The River
2. Hold On Thin Line
3. Horns
4. Minus Side
5. Away And Here
6. Along The Barriers
7. Based On You
8. Disgusted By The Light
9. Autoemotive
10. Deliberately

Manne Ikonen
spev

Tommi Kiviniemi
gitara

Wille Naukkarinen
gitara

Veli-Matti Suihkonen
bicie

Janne Julin
basgitara

Aleksi Munter
klávesy a.h.

Fredrik Nordin
spev a.h.

Guided By Fire (2007)
Isolation Songs (2009)
Until Fear No Longer Defines Us (2011)

GHOST BRIGADE - Guided By Fire

Ako keby sa členovia NEUROSIS a OPETH dohodli, že spolu založia projekt, v ktorom si len tak z rozmaru zahrajú popovú muziku. Ono je to prirovnanie samozrejme trochu zavádzajúce, pretože na debutovom albume viac ako nádejnej fínskej formácie GHOST BRIGADE zachytíte ozveny aj takých fenoménov ako KATATONIA, PARADISE LOST, NOVEMBRE či dokonca presahy do kráľovstva zasnených SIGUR RÓS, ale vo svojej podstate vystihuje filozofiu tvorby chlapcov z Jyväskylä celkom presne - chytľavé pesničky od pánov, ktorí holdujú inštrumentálne prešpekulovanej, aranžérsky detailnej a inštrumentálne presnej, zároveň tiež riadne temnej, psychicky vyčerpávajúcej a energiu pohlcujúcej muzike.

GHOST BRIGADE

Mohutné vlny gitarových riffov prinášajúce pocity bezútešnosti a bezvýchodiskovosti, striedanie čistých vokálov a zdrvujúceho neľudského revu, hypnotizujúca repetitívnosť, ktorá však nikdy neskĺzne do monotónnosti a nudy (nie náhodou som o pár riadkov vyššie použil termín "pesnička", skladby od GHOST BRIGADE majú v priemere štyri minúty a v podstate tradičnú štruktúru postavenú na silných refrénoch), skladateľské fintičky a aranžérsky kudrlinky, gitarové a klavírne vychytávky slúžiace ani nie tak na spestrenie, ako skôr podčiarknutie dusivej atmosféry - GHOST BRIGADE sa nehrajú s farbami, nestriedajú svetlo a tmu, v ich svete je neustále hnusne sychravé, chladné, zamračené ráno, keď sa vraciate domov z preflámovanej noci. Nechce sa vám spať, mozog stále frčí na plné obrátky. Premýšľate, čo ďalej podniknete so svojím životom a v mysli vám vyvstáva jedna skvelá alternatíva vedľa druhej. Očistná sila výbornej tvrdej rockovej hudby.

"Guided By Fire" je album, ktorý urobí radosť fanúšikom americkej "neurosisisisovskej" zvukovej nadčasovosti, rovnako tak priaznivcom vznešenej severskej melanchólie či pútavej anglickej "gothic music". Všeobjímajúci, no zároveň úžasne ucelení. Tvrdí, drsní a nespútaní, no súčasne až popovo podmaniví. Takí sú fínski GHOST BRIGADE, ktorí nahrali najlepší debutový album v roku 2007.


Rudi

Zveřejněno: 9.1.2008


Najlepší debut v roku 2007!

Autor recenze:
9 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,8 / 10s kapelou GHOST BRIGADE:

s kapelou NEUROSIS:

s kapelou OPETH:

s kapelou KATATONIA:

s kapelou PARADISE LOST:

s kapelou SIGUR RÓS:

s kapelou SWALLOW THE SUN:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page