Čtvrtek
16.8.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2008

Vydavatel:
Century Media Records

Stopáž:
33:59

Produkce:
VENOMOUS CONCEPT

1. Drop Dead
2. Toxic Kiss
3. Life
4. Water Cooler
5. P.R.I.
6. Artist Friendly
7. A Case Of The Mondays
8. Every Mothers Son
9. Workers Unite
10. Half Full
11. Check Out
12. White Devil
13. Hero
14. Three
15. Screwball
16. Chaos
17. Think?

Shane Embury
gitara

Kevin Sharp
vokál

Danny Lilker
basgitara

Danny Herrera
bicie

Retroactive Abortion (2004)
Poisoned Apple (2008)

VENOMOUS CONCEPT - Poisoned Apple

Gitarista Buzz Osbourne (MELVINS), sa kvôli veľkému pracovnému vyťaženiu porúčal a Danny Lilker (BRUTAL TRUTH, EXIT-13, S.O.D.) prikvitol. Lilker sa samozrejme chopil basgitary a keďže by dva tieto nástroje boli pre kapelu zbytočným luxusom, musel Shane Embury (NAPALM DEATH) logicky prejsť ku gitare.

Tieto zmeny mali za následok aj iste nie veľmi prevratnVENOMOUS CONCEPTé, no počuteľné zmeny. Na aktuálnej novinke ubudlo kudrliniek, vyhráviek a melodických liniek, pribudlo grindového sypania, hardcorovej údernosti a punkovej naštvanosti a špinavosti. Aj napriek týmto faktom sa nejakých melodických záležitosti dočkáte, no akosi často a okato pripomínajúce tie z dielne Emburyho domácej formácie. Sedemnásť extrémne krátkych skladieb o celkovej dĺžke mierne presahujúcej polhodinku poriadne nakopne poslucháča zgrindovaným oldschoolovým punkom a hardcorom, siahajúcim pre inšpiráciu mimo iných aj k legendárnym BLACK FLAG. „Poisoned Apple“ je akousi jednoduchšou, no o to údernejšou verziou predchádzajúceho albumu, pričom mínusy a plusy sa navzájom dokonalo vyvažujú. Dalo sa ale čakať aj niečo iné, ak je polovička zostavy z NAPALM DEATH a druhá polovica z BRUTAL TRUTH? Je „Poisoned Apple“ slabší, alebo lepší ako debut? Ťažké otázky. V tomto prípade veľmi záleží od poslucháčových preferencií. Ak má záľubu v pravovernejšom grinde, cruste a punku, tak sa určite poteší a „otrávené jablko“ bude mať radšej. Ak ale ide o človeka ktorý ma rád „zauzlenejšie“ hudobné postupy, tak môže byť mierne sklamaný. I keď v prípade VENOMOUS CONCEPT hovoriť o oveľa zložitejších postupoch je dosť odvážne.

VENOMOUS CONCEPTPo zvukovej stránke ide v prípade „Poisoned Apple“ o riadne špinavú záležitosť, ale aj napriek tomu je každý nástroj a hlas výborne počuť, takže môžem len chváliť, výbornú producentskú prácu. Z nahrávky je priam cítiť dobrú náladu a uvoľnenosť, ktoré pramenia z toho, že tento projekt nie je žiadnym trendovým alebo módnym produktom, ale ide o skupinu, ktorej existencia robí zúčastneným radosť.


Koscj

Zveřejněno: 13.8.2008


Punk, crust, grind a hardcore v podaní zvučných mien. Oproti minulosti jednoduchšie, no o to údernejšie.

Autor recenze:
6,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,1 / 10s kapelou VENOMOUS CONCEPT:

s kapelou BRUTAL TRUTH:

s kapelou NAPALM DEATH:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page