Úterý
14.8.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
Lifeforce Records

Stopáž:
36:12

1. They Come in Shoals
2. No High Five for A C.oward
3. Briefing Security Werewolves on Red Alert
4. Crooks at Your Door
5. Justice from the Lips of the Highest Bidder
6. Copyriot
7. Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Errorism
8. What Happens in the District... (Paper Agents)
9. ...Stays in the District (I’m the Black Sheep of Her Country)
10. Scully

Nico
vokál

Simon
el. kytara

Daniel
el. kytara

Filip
baskytara

Paul
bicí

Split w/ Molotov Solution (2006)
Transmetropolitan (2007)
In Schoals (2009)
MMX (2010)

WAR FROM A HARLOTS MOUTH - In Shoals

WAR FROM A HARLOTS MOUTH dospěli. Nová nahrávka je sevřenější, ucelenější a funkčnější jako celek. Zůstává typický žánrový nadhled, jazzrockové odlehčení, technická vyspělost i bohatost v motivech. O „In Shoals“ se dá v podstatě říci, že jde o logického následovníka minulého alba „Transmetropolitan“. Ve všem je prostě o kus dál… Novým prvkem je určitá příjemná rozvláčná náladovost a nebojím se říci i sludge corový feeling v některých pasážích. Nejznatelnější jsou tyto prvky v poslední čtrnáctiminutovce „Scully“, ale drobné odkazy jsou k nalezení i na mnoha jiných místech. Srdce kapely však jenodznačně tvoří energická směs technického metalcore a grindcoru s vytaženou, skvěle jedoucí rytmickou sekcí a šelmoidním řevem Nica Weberse z multižánrových THE OCEAN.

WAR FROM A HARLOTS MOUTH

Téměř nic se neopakuje, všechny skladby jedou stále více a více kupředu. Pro album je typická syrovost a nekompromisnost. Kdybyste vykostili z DILLINGER ESCAPE PLAN líbivost, kterou nabírají v  posledních deskách a přidali něco z kanaďanů  ION DISSONNANCE, získáte zevrubnou kostru alba „In Shoals“.

Nico WebrsDíky pomalejším pasážím a cinkavým vsuvkám, které v minulosti nebyly tak časté, se leckomu na první poslech může zdát, že berlínští lehce vyměkli, ale není tomu tak. Pasáže, které mají drtit, disponují mnohem větší sílou, než v minulosti. Vše je hutnější, syrovější a průraznější. Naopak pasáže, které mají album odlehčit, jsou opravdu vzdušné a nechávají jej dýchat. Nic zde nehraje pouze na efekt, vše z hudebního hlediska budí dojem promyšlenosti a koncepce – každý hraje více pro celek. Ačkoliv WAR FROM A HARLOTS MOUTH jsou technickou kapelou, nedá se říci, že novinka je jakkoliv chaotická nebo přetechnizovaná. Vše zapadá na své místo, nápadů je opravdu požehnaně, skladby si neustále hrají s tempem a motivem, nicméně není to nic, co by zásadně unavilo uši. Vše ubíhá přirozeně, bez křečí a nenuceně.

WAR FROM A HARLOTS MOUTH na aktuální desce rozpoutali žánrovou bouři, která sluchovody rozhodně neunaví. Nehledejte v novince hitovost a tendenční podlézavost. Toto je poctivý průplach, který nebývale široce otevřel vstupní vrátka dalším žánrům, které na „In Schoals“ působí tak, jako by tam patřily odjakživa, což jsem z minulé desky zdaleka tolik necítil. Dle mého nejnadějnější mladá německá banda, která už v současnosti má celou řadu následovníků. A není se čemu divit!


RIP

Zveřejněno: 11.6.2009


Novinka je dospělejší, sevřenější, ucelenější a funkčnější jako celek. WAR FROM A HARLOTS MOUTH si stále uchováváají typický žánrový nadhled, jazzrocková odlehčení, technickou vyspělost i bohatost v motivech - vše je však dotaženější a promyšlenější než v minulosti.

Autor recenze:
8,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,5 / 10s kapelou WAR FROM A HARLOTS MOUTH:

s kapelou THE OCEAN:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page