Sobota
21.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
Koch Records

Stopáž:
48:02

Studio:
Trod Nossel - Wallingford, CT & Planet Z Recordings - Hadley, MA

Produkce:
HATEBREED & Zeuss

1. Ghosts Of War
2. Suicidal Maniac
3. Escape
4. Hatebreeders
5. Set It Off
6. Thirsty And Miserable
7. All I Had I Gave
8. Your Mistake
9. I´m In Pain
10. It´s The Limit
11. Refuse/Resist
12. Supertouch/Shitfit
13. Evil Minds
14. Shut Me Out
15. Sick Of Talk
16. Life Is Pain
17. Hear Me
18. Boxed In

Jamey Jasta
spev

Frank Novinec
gitara

Chris Beattie
basgitara

Wayne Lozinak
gitara

Matt Byrne
bicie

Satisfaction Is The Death Of Desire (1997)
Perseverance (2002)
The Rise of Brutality (2003)
Supremacy (2006)
Live Dominance (DVD) (2009)
For The Lions (2009)
Hatebreed (2009)
The Divinity Of Purpose (2013)
The Concrete Confessional (2016)

HATEBREED - For The Lions

Album šikovne vybraných a ešte lepšie zahraných prevzatých skladieb je to najlepšie, čo sa mohlo tejto kapele prihodiť v situácii po albume „Supremacy“ a pred chystanou novinkou „Hatebreed“. Zabudnúť na číhajúce kŕče tvorivosti, s chuťou si zahrať obľúbené hitovky, uvoľniť sa. Je to počuť a počúva sa to veru veľmi dobre.

Je sympatické, že si nevyberali zaručené trháky a dobre známy songy, ale vo väčšine prípadov skôr menej nápadné fajnšmekerské chuťovky. Veľmi umne sa tu miešajú všetky možné vplyvy, ktoré členovia HATEBREED vnímali a brali za svoje dávno pred oficiálnym vznikom ich kapely v roku 1994 a tiež v ďalšom priebehu hudobne takých pestrých zlatých deväťdesiatych rokov. Všetko to, čo robí hudbu HATEBREED takou zaujímavou a pútavou, je tu zobrazené v plnej nahote v tých najparádnejších výkladných skriniach. Metal, hardcore a punk v riadne priamočiarej a násilnej podobe.

HATEBREEDViac ako solídne zvládnutá verzia slayerovky „Ghosts Of War“, v ktorej Matt Byrne dokonalým lombardovským spôsobom prevetral svoje kotly, je vskutku skvostným úvodom do celej kolekcie. V rámci nej snáď najviac vyčnieva metallikovská „Escape“, v ktorej hviezdi Jamey Jasta parádnym melodickým vokálom. Singlovka a na koncertoch po vydaní „For The Lions“ najčastejšie hraná delovka „Thirsty And Miserable“ od BLACK FLAG a tiež výborná „Hatebreeders“ od MISFITS – to sú dve tučné punkové šťuky, ktoré robia na tomto albume riadny prievan. Metalové podhubie HATEBREED a tiež ďalších súčasných hécéčkových veličín je neodškriepiteľné; radosť počúvať, s akou chuťou Jasta a spol. hrajú skladby ako „Refuse/Resist“ od SEPULTURY či „I´m In Pain“ od OBITUARY. Skladby od oteckov žánru AGNOSTIC FRONT, MADBALL, SICK OF IT ALL a CRO-MAGS sú tu zvládnuté s bravúrou a s príchuťou takmer povinných cvikov. Moju maličkosť viac potešila pocta nadčasovým a dnes neprávom tak trochu zabudnutým MERAUDER, ktorí hrali to, čo HATEBREED dnes, už v roku 1995 na úžasnom albume „Master Killer“. Je známe, že Jasta je veľkým milovníkom južanských sludge majstrov CROWBAR, ale to, ako sa dokázal vcítiť do spevu zlomeného Kirka Windsteina v skladbe „All I Had I Gave“, skutočne vyráža dych.

Naozaj úprimne závidím mladým fanúšikom HATEBREED, ktorí zo všetkých týchto kúskov nepoznajú žiadny, prípadne iba málo z nich. Musí to byť vzrušujúce poslucháčske objavovanie. Pre starých vlkov je „For The Lions“ príjemný party album, ktorý síce pobaví, ale časom aj tak núti vrátiť sa napríklad k doske „Supremacy“, ktorá naopak každým počúvaním rástla do monštróznych rozmerov. V prípade „For The Lions“ rozhodne nečakajte nič historicky zásadné v štýle „Undisputed Attitude“ či „Garage Inc.“, je to „iba“ zábavný album plný kvalitných cover verzií.


Rudi

Zveřejněno: 30.9.2009


Podarená zbierka prevzatých skladieb od kapiel, ktoré formovali hudobné názory mocných HATEBREED.

Autor recenze:
7 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,1 / 10s kapelou HATEBREED:

s kapelou KINGDOM OF SORROW:

s kapelou SLAYER:

s kapelou SICK OF IT ALL:

s kapelou CROWBAR:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page