Úterý
17.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
Nuclear Blast

Stopáž:
47:42

Studio:
Sonic Pump

Produkce:
Mikko Karmila & Marco Hietala

1. Sampo
2. Silver Bride
3. From The Heaven Of My Heart
4. Sky Is Mine
5. Majestic Beast
6. My Sun
7. Highest Star
8. Skyforger
9. Course Of Fate
10. From Earth I Rose

Tomi Joutsen
vokály

Esa Holopainen
kytara

Tomi Koivusaari
kytara

Niclas Etelävuori
basa

Santeri Kallio
klávesy

Jan Rechberger
bicí

host:

Marco Hietala
vokály

The Karelian Isthmus (1992)
Privilege Of Evil (EP) (1993)
Tales From The Thousand Lakes (1994)
Black Winter Day (EP) (1995)
Elegy (1996)
My Kantele (EP) (1997)
Tuonela (1999)
Am Universum (2001)
Far From The Sun (2003)
Eclipse (2006)
Silent Waters (2007)
Skyforger (2009)
Forging The Land Of Thousand Lakes (DVD) (2010)
Magic & Mayhem - Tales From The Early Years (2010)
The Beginning Of Times (2011)
Circle (2013)

AMORPHIS - Skyforger

AMORPHIS po příchodu nového zpěváka Tomiho Joutsena rozhodně nezahálí a vydávají již třetí nahrávku v průběhu tří let. Zatímco první z nich, „Eclipse“, byla spíše zklamáním, následující „Silent Waters“ se již stalo poměrně milým překvapením a živou vodou na poněkud potápějící se kvalitu kapely. Aktuální album „Skyforger“, tradičně čerpající z národního eposu Kalevala, kráčí naštěstí v duchu desky předešlé. To znamená, že máme opět co dočinění s poměrně zajímavými skladbami, jež jsou plny povedených a chytlavých melodií.

AMORPHIS

Samozřejmě se ale nedá příliš hovořit o nějaké zásadní změně v hudebním výzoru. Podobně úkroky stranou AMORPHIS již pravděpodobně nemají v plánu a raději obměňují a pilují k obrazu svému styl, jenž rozvinuli na posledních nahrávkách – nekonfliktní, pohodový, melodický metal s reminiscencemi na předchozí úspěšné roky. Dočkáme se tak spousty momentů, jež by se mohly bez jakýchkoliv úprav vyskytnout na některé ze starších nahrávek a nikdo by nemrkl ani okem. Ať už se jedná o prvky deathmetalové či psychedeličtěji laděné kompozice. Joutsen se evidentně našel, do kapely skvěle zapadl, a s každou další deskou se v ní cítí stále více doma. Tentokrát se častěji než dříve věnuje čistým zpěvům a koneckonců i celá deska působí značně melodicky. Jinak se však jedná o tradiční AMORPHIS posledních let se všemi jejich přednostmi i nedostatky. Zda je to hodně nebo málo, to už musí každý posoudit sám.

AMORPHIS pochopitelně nepřekonávají laťku stanovenou jejich dřívějšími alby, ale o špatné album se rozhodně nejedná. Hitové kompozice, velmi silné melodie, příjemné nápady – to vše tu je. Ocení je však zejména noví, mladí fanoušci, kteří kapelu objevili až s příchodem nového vokalisty. Ti, kteří finské seskupení sledují dlouhodoběji, pak po několika posleších album založí, sáhnou po některé ze starších nahrávek a znovu jej vytáhnou až s příchodem další desky. Ale takový už je hudební vývoj.


Deadmann

Zveřejněno: 21.7.2009

WWW odkaz:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page