Čtvrtek
22.2.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
MAKE MY DAY Records

Stopáž:
48:55

1. Birth Rites By Torchlight
2. The Antediluvian Fire
3. (turning to the spirit of the hours...)
4. A Dramatist Plays Catastrophist
5. Ten Year Librarian
6. Stargazers And Gravediggers
7. (...and then he fell before her)
8. Elisheva, I Love You
9. Letters From Saint Angelica
10. The Mourning Eulogy

Joseph E. Martinez
kytara, vokály

Mike Repasch-Nieves
kytara

Dana Filloon
bicí

Joel Munguia Reynolds
baskytara

From The Isle Of The Blessed (Promo) (2004)
Hiding Knives (Mini-Single) (2004)
Forcing Out The Silence (EP) (2004)
Blood Is Bright (EP) (2006)
Junius (2007)
The Fires Of Antediluvia (EP) (2007)
The Martyrdom Of A Catastrophist (2009)
Split se JUAREZ (2010)
Split s ROSETTA (2011)
Reports From The Threshold Of Death (2011)
Days Of The Fallen Sun (EP) (2014)
Eternal Rituals For The Accretion Of Light (2017)

MP tipJUNIUS - The Martyrdom Of A Catastrophist

S deskou „The Martyrdom Of A Catastrophist“ by se JUNIUS při troše štěstí mohli dost dobře stát novou „hvězdou“ nezávislé rockové scény. Čtveřice Američanů na sebe během posledních několika let upozornila řadou EP, na nichž zajímavě mísila prvky nové vlny 80. let a post-rockové nálady, s často výraznými reminiscencemi THE CURE. Tato kombinace není přirozeně nikterak překvapivá. Překvapivě však působí lehkost, s jakou jejich hudba proudí, aniž by narážela na často únavou vyčpělost, která se ve zmíněné oblasti nezřídka vyskytuje.

JUNIUS„The Martyrdom Of A Catastrophist“ je dlouho očekávaný debut, který, jak si dovolím tvrdit, dosti překračuje naděje nastolené dosavadní tvorbou kapely a ukazuje zanícenost hudebníků pro svou věc. Album je tematicky ohraničeno životem a myšlenkami Immanuela Velikovskeho, a tento koncept se významně podílí na působivosti desky. Aniž byste potřebovali znát slova či jim rozumět, přeci kdesi na pozadí cítíte se zaujetím vyprávěný příběh, který čtveřice přetavuje do podmanivých tonů a jehož autenticita je podtržena fragmenty nahrávek rozhovorů a přednášek Velikovskeho. Vše, co se vám na JUNIUS mohlo dříve líbit, je stále zde, tentokráte však v dotaženější a preciznější formě počínaje strukturou skladeb a produkcí konče. Ačkoliv ozvěny minulých dob jsou stále slyšet, hudebníci je interpretují po svém a dokáží vytvořit působivé atmosférické plochy s nádechem epičnosti, nad nimiž se rozléhá naléhavý hlas Josepha E. Martineze, často doplněný nenápadně zakomponovaným post-rockovým ševelením. JUNIUS hezky obměňují výrazový rejstřík a na ploše desíti skladeb vás provedou bombastickým začátkem ve skladbě „Birth Rites By Torchlight“, přes mezihru reprezentovanou „A Dramatist Plays Catastrophist“, až po katarzní a sladkobolný závěr v „Letters From Angelica“ a do ticha se vytrácející „Mourning Eulogy“.

JUNIUS si tentokráte vše velmi dobře spočítali a přišli s deskou, která jde s jasně vytyčeným cílem přímo k jádru věci a kde hudba je až na prvním místě. A možná, že po několika posleších vám bude zcela jedno, že hlas Josepha E. Martineze někdy tolik evokuje vokalistu THE CURE, a přestanete přemítat nad žánrovými otazníky či řadou dalších zbytečných otázek. Zůstane pouze mozaika tónů, která na okamžik zcela vyplní vaše vnímaní a odpojí vás od okolního světa. A to nezní tak špatně, co myslíte?


Pavel
Pavel

Zveřejněno: 19.10.2009Názory redakce
Dalas
16.10.2009

Je to přesně tak, jak jsem se domníval. JUNIUS se na své eponymní desce teprve zastřelovali, aby v roce 2009 pálili s plnou sílou. Vynikající album, kterému vévodí četné reminescence časů (ne)dávno minulých, jakými jsou ozvěny post-punkových nálad a příjemné osmdesátkové naivity ("The Antediluvian Fire"), stejně tak moderně znějící rocková dravost a post-rocková zasněnost.

[8,5 / 10]
JUNIUS natočili silnou desku, která hravě překonává jejich minulou tvorbu a směle staví na odkazu nové vlny 80. let 20. století v kombinaci s řadou současných žánrů. Ale především se příjemně poslouchá.

Autor recenze:
8,5 / 10

Redakce:
8,5 / 10

8,4 / 10

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page