Sobota
26.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2010

Vydavatel:
Peaceville Records

Stopáž:
40:50

Studio:
Necrohell II

1. Those Treasures Will Never Befall You
2. Running For Borders
3. I Am The Graves Of The 80s
4. Stylized Corpse
5. Circle The Wagons
6. Black Mountain Totem
7. I Am The Working Class
8. Eyes Burst At Dawn
9. Bränn Inte Slottet

Nocturno Culto
vokály, kytara, basa

Fenriz
bicí

A New Dimension (demo) (1988)
Land of Frost (demo) (1988)
Cromlech (demo) (1989)
Thulcandra (demo) (1989)
Soulside Journey (1991)
A Blaze In The Northern Sky (1992)
Under A Funeral Moon (1993)
Transilvanian Hunger (1994)
Panzerfaust (1995)
Total Death (1996)
Goatlord (1996)
Ravishing Grimness (1999)
Plaguewielder (2001)
Hate Them (2003)
Sardonic Wrath (2004)
Too Old, Too Cold (EP) (2006)
The Cult Is Alive (2006)
NWOBHM (EP) (2007)
F.O.A.D. (2007)
Dark Thrones And Black Flags (2008)
Circle The Wagons (2010)
The Underground Resistance (2013)
Arctic Thunder (2016)

DARKTHRONE - Circle The Wagons

Přerod DARKTHRONE ve staromilsky laděné punkově-metalové těleso nemohl uniknout snad nikomu, kdo se o tvrdou hudbu alespoň trochu zajímá. Časté citace a odkazy na Fenrizovy obskurní oblíbence, stejně jako celkové koncepty včetně textů, artworků a rozhovorů znamenaly kromě dostatečné porce zábavy i skutečnost, že tohle seskupení je čímkoliv, jen ne ortodoxně zaslepeným spolkem, jakých běhá po scéně hromada. Na rozdíl od některých svých souputníků se nestali parodií sebe sama. Ba co víc, svůj pohled na celé metalové hnutí nabízejí se značně ironickým úšklebkem a plivancem do tváře všem tzv. evil blackmetalistům, kteří nejsou schopni tolerovat jejich přeměnu ve staromilsky laděné těleso.

DARKTHRONE

Na „Circle The Wagons“ tomu není jinak. Celou nahrávkou je mohutně prostoupen duch metalových osmdesátek se vším, co k tomu patří. Zaplivané kluby, mastné vlasy, pach piva, cigaret a potu. Na zemi se válející opilci odění do džínových bund, jež jsou posety nášivkami oblíbených kapel. New Wave Of British Heavy Metal. IRON MAIDEN, VENOM a…SEX PISTOLS. Dokážete-li se vtělit do doby, kdy se ještě příliš nerozlišovaly metalové subžánry či jste dokonce schopni zapátrat ve vlastních vzpomínkách, dostanete zcela přesnou představu o tom, jak patnáctá studiová dlouhohrající deska tohoto norského dua zní. Spoustu vám toho může napovědět i refrén skladby „I Am The Graves Of The 80s“ („I Am The Graves Of The 80s / I Am The Risen Dead / Destroy Their Modern Metal / And Bang Your Fucking Head“).

DARKTHRONE

Prim hrají melodické riffy se značným punkovým feelingem, které připomínají ponejvíce ze všeho první desky „maidenů“ či spřízněných souborů. Pokud jste fanoušky alb „Iron Maiden“ či „Killers“, jistě víte o čem mluvím. Do toho všeho obdobný vokál a – už potřetí na obalu - maskot nápadně podobající se Eddiemu. K tomu dodejte i jistou atmosféru síry a špíny, a musíte být definitivně doma.

DARKTHRONE, neúnavní bojovníci proti moderním hudebním trendům, se na „Circle The Wagons“ dokázali přenést v hudební historii o čtvrt století nazpátek, aby ukázali svým mladým příznivcům, jak se dříve hrál metal. Velmi povedené retro!

DARKTHRONE

With our own brand of heavy metal/speed metal-punk we are a constant ambush on the modern overground metal traitors. Join us in our fight against instant gratification.... and let´s see who stands when the smoke clears...


Deadmann

Zveřejněno: 8.4.2010Názory redakce
Thorn
23.3.2010

DARKTHRONE opäť prichádzajú s vtipnou kolekciou sympaticky "švihnutých" pesničiek, inšpirovaných obskúrnym "pravými" metalovými spolkami spred dvadsiatich rokov, vandrovkami v nórskom lese a podobnými kratochvíľami. A ani na štvrtýkrát (tretíkrát s obalom Dennisa Dreada - tentokrát najvydarenejším) neprestávajú baviť.

[7 / 10]
Klypso
22.3.2010

Hudobní policajti DARKTHRONE znova vytiahli do boja proti „plastovému" modernému metalu. Opäť s humorom a plným batohom uletených nápadov, opäť bez štipky black metalu a s nutnou dávkou nákazlivej nostalgie. No kto by ich zato nemiloval?

[7 / 10]


Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page