Pondělí
26.2.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
HevyDevy Records

Stopáž:
46:49

Produkce:
Devin Townsend

1. Addicted!
2. Universe In A Ball!
3. Bend It Like Bender!
4. Supercrush!
5. Hyperdrive!
6. Resolve!
7. Ih-Ah!
8. The Way Home!
9. Numbered!
10. Awake!

Devin Townsend
spev, gitara, klávesy

Ryan Van Poederooyen
bicie

Brian Waddell
basgitara

Mark Cimino
gitara

Anneke Van Giersbergen
spev

Ki (2009)
Addicted (2009)
Deconstruction (2011)
Ghost (2011)
Ghost 2 (2011)
Epicloud (2012)
By a Thread: Live in London 2011 (2012)

THE DEVIN TOWNSEND PROJECT - Addicted

Devin Townsend a jeho aktuálna koncertná forma, to je bez debaty jedna z najpálčivejších otázok tohtoročného jubilejného 15. ročníka festivalu Brutal Assault. Napriek tomu, že sú už dávno preč časy, keď bol tento umelec považovaný za progresívneho a prínosného pre vývoj extrémnej gitarovej hudby, jeho status hviezdy stále trvá – samozrejme vďaka stovkám verných fanúšikov po celom svete.

DEVIN TOWNSEND

Len tí nekritickí z nich si však nedokázali priznať, že predposledný štúdiový počin bola jedna veľká koncentrovaná nuda k uzúfaniu. Po nepodarku s názvom „Ki“ to naozaj mohlo byť len lepšie. „Addicted“, rovnako ako jeho predchodca minuloročný zárez v bohatej diskografii šialeného Kanaďana, je z tohto pohľadu skutočným balzamom na uši a kvalitnou náplasťou na krvácajúce hlboké rany dlhoročného verného fanúšika. Pri dôkladnejšej analýze a vnímaní tohto stále aktuálneho albumu v kontexte celej Devinovej tvorby to samozrejme už také slávne nie je.

Nebyť nádherného holandského slniečka Anneke Van Giersbergen, s kľudným svedomím by som písal o síce kvalitnom, záživnom a dobre počúvateľnom, no stále iba nebetyčnom vykrádaní toho najlepšieho z čias „Ocean Machine“, „Terria“ či dvojice nevyčerpateľných nakopávačov pozitívnej energie „Accelerated Evolution“ a „Physicist“. Práve ona urobila zo skladby „Bend It Like Bender!“ najlepší popový kúsok minulého roka, ona je ozdobou tých najvkusnejších vecí na albume - „Numbered!“ a „Supercrush!“ ako prekrásnych ozvien z čias oslavy matičky Zeme na nezabudnuteľnom monolite „Terria“. Angažovanie tejto speváckej posily sa teda v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce a podobné spestrenia v budúcnosti by mohli byť cestou z prípadných slepých uličiek zvláštne pokrútenej Devinovej kreativy. Možno raz príde aj na jeho vysnenú spoluprácu – Christina Aguillera bude už o pár rokov určite dostupnejším a lacnejším štúdiovým partnerom.

ANNEKE VAN GIERSBERGEN

Devin Townsend priniesol na „Addicted“ kvalitatívne vzácne vyváženú zbierku pop-rockových skladieb. Ak neriešite skutočnosť, že všetko toto tu už v jeho prípade bolo, určite si jeho novú hudbu vychutnávate plnými dúškami. Keby takéto dobré albumy nahrávali všetci umelci za zenitom, bolo by nám sveta žiť.


Rudi

Zveřejněno: 10.8.2010

WWW odkaz:

HevyDevy a jeho podarený reparát. S výdatnou pomocou holandskej spojky.

Autor recenze:
7 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,3 / 10s kapelou DEVIN TOWNSEND:

s kapelou AGUA DE ANNIQUE:

s kapelou STRAPPING YOUNG LAD:

s kapelou WETTON/DOWNES:

s kapelou THE GATHERING:

s kapelou THE DEVIN TOWNSEND PROJECT:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page