Čtvrtek
16.8.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2009

Vydavatel:
AFM Records

Stopáž:
63:59

Studio:
Gate Studios, Pathway Studios

Produkce:
BRAINSTORM, Sascha Paeth a Miro

1. Forsake What I Believed
2. Shiver
3. The Conjuction Of 7 Planets
4. Cross The Line
5. Nailed Down Dreams
6. Blood Still Stains
7. Ahimsa
8. The Final Stages Of Decay
9. Victim
10. When No One Cares
11. Would You
12. Seems To Be Perfect
13. Too Late To Deny

Andy B. Franck
spev

Torsten Ihlenfeld
gitara

Milan Loncaric
gitara

Antonio Ieva
basgitara

Dieter Bernert
bicie

Hand of Doom (demo) (1990)
Heart of Fate (demo) (1993)
The 5th Season (demo) (1995)
Promo 96 (demo) (1996)
Hungry (1997)
Unholy (1998)
Ambiquity (2000)
Metus Mortis (2001)
Soul Temptation (2003)
Liquid Monster (2005)
Honey From The B’s (DVD) (2007)
Downburst (2008)
Memorial Roots (2009)

BRAINSTORM - Memorial Roots

Hoci od vydania ôsmeho albumu nemeckých powermetalistov BRAINSTORM uplynul takmer rok, bola by škoda, nespomenúť ho na stránkach Metalopolis. Jedni z hlavných predstaviteľov nemeckej melodicko-metalovej scény prekvapili v októbri 2009 vydaním nasledovníka ani nie rok starého, nemastného-neslaného albumu „Downburst“, z ktorého snáď všetkým najviac utkvel v pamäti hit „Fire Walk With Me“.

Zatiaľ, čo predchádzajúci album mierne zaostával za obvyklým štandardom, na ktorý sme v prípade kapely z nemeckého Baden-Württenbergu zvyknutí a pokladáme ho za samozrejmosť, „Memorial Roots“ predstavuje akýsi návrat ku koreňom s o dosť čitateľnejším materiálom a produkciou. Čakať od BRAINSTORM nejaké zásadné zmeny štýlu či moderné vplyvy by bolo zbytočné a prinajmenšom trúfalé. Kapela si to „drtí“ v obvyklom hutnom a razantnom powermetalovom tempe, pri čom sa jej darí vyvarovať obvyklým germánskym klišé. Veľkou mierou k tomu prispieva nezameniteľný spev Andyho B. Francka, ktorý sa za tie roky stal poznávacím znamením kapely a jej hudbe dodáva nielen osobitosť, ale aj závan zámorského vplyvu.

BRAINSTORM

Na doske, ktorá je zároveň premiérou skupiny vo vydavateľstve AFM Records, sa prvýkrát predstavuje nový basgitarista Antonio Ieva, ktorý nahradil Andreasa Mailändera. Ten kapelu opustil po pätnástich rokoch z osobných dôvodov ešte počas nahrávania „Downburst“.

BRAINSTORM dokazujú, že stále vedia napísať skladby so silným refrénom, čo náležite zúročia v rámci koncertov, ktoré sú ich doménou (napr. „Forsake What I Believed“). Keď treba, poriadne pritlačia na pílu („Cross The Line“) a ostávajú verní svojim osvedčeným postupom („Ahimsa“). Limitovanú verziu albumu dopĺňajú ešte dve skladby, „Seems To Be Perfect“ a „Too Late To Deny“. Materiál kapela naživo prezentovala na úspešnom turné s krajanmi PRIMAL FEAR s príznačným názvom Viva La Svabia Tour s vtipným podtitulom Speak Swabish Or Die.

Kapele sa síce nepodarilo nahrať taký výnimočný materiál ako v prípade „Metus Mortis“ či jeho nasledovníka „Soul Temptation“, napriek tomu je „Memorial Roots“ silný materiál. Pre všetkých priaznivcov skupiny povinnosť, pre milovníkom tohto štýlu ukážka, ako má vyzerať poriadne nadupaný power metal.


Petra
Petra

Zveřejněno: 20.8.2010


BRAINSTORM sa po slabšom predchádzajúcom albume vracajú v obvyklej skvelej forme. Prekonať majstrovský kúsok „Metus Mortis“ sa im síce tentokrát zase nepodarilo, novinka je však viac ako dôstojným obohatením diskografie so všetkým, na čo sme v prípade tejto kapely zvyknutí.

Autor recenze:
8 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

6,7 / 10

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page