Úterý
24.10.2017
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2010

Vydavatel:
SPV/ Steamhammer

Stopáž:
47:25

Produkce:
Waldemar Sorychta

1. In War And Pieces
2. Hellfire
3. Through Toxic Veins
4. Nothing Counts More Than Blood
5. Storm Raging Up
6. Feigned Death Throes
7. Soul Contraband
8. God Bless You
9. The Art Of Killing Poetry
10. Knarrenheinz
11. Styptic Parasite

Tom Angelripper
zpěv, baskytara

Bernd "Bernemann" Kost
kytara

Boby Schottkowski
bicí

In The Sign Of The Evil (EP) (1985)
Obsessed By Cruelty (1986)
Expurse Of Sodomy (EP) (1987)
Persecution Mania (1987)
Mortal Way Of Life (1988)
Agent Orange (1989)
Better Off Dead (1990)
Tapping The Vein (1992)
Get What You Deserve (1994)
Marooned Live (1994)
Masquerade In Blood (1995)
Ten Black Years - Best Of Sodom (1996)
´Til Death Do Us Unite (1997)
Code Red (1999)
M - 16 (2001)
One Night In Bangkok (2003)
Sodom (2006)
In War And Pieces (2010)
30 Years Sodomized (Best Of) (2012)
Epitome Of Torture (2013)
Decision Day (2016)

SODOM - In War And Pieces

SODOM opravdu nepatří mezi kapely, u kterých by jejich fanoušek tápal nad otázkou, zdali se jeho oblíbenci s novou deskou posunou někam jinam nebo jestli setrvají na svém léty vypilovaném militantním thrash metalu. Přestože mají Němci za sebou čtyři sezóny bez jediné studiové nahrávky, novinka začíná přesně tam, kde předchozí bezejmenná fošna skončila. Tenhle robustní válečný stroj má přeci jen už hodně najeto a jeho posádka veteránů je zvyklá na své jisté, takže nemůžeme čekat zázraky. Postačí když bude mapovat dobytá území v místech, kde není terén příliš komplikovaný a přispěje i nějakými účelovými, avšak zajímavými manévry. Všechny moderní hračky se svými mladými posádkami jsou logicky posílány do daleko problematičtějších oblastí. Všichni tedy budou rádi, když se ze své tradiční objíždky vrátí v pořádku, nikoliv odtažení po kusech – „In War And Pieces“ je totiž albem, které snad nemohlo být méně překvapivé.

SODOM

Je poznat, že se tentokrát ve studiu zvukově nic neošidilo, materiál je vybaven hodně solidním a velmi řízným zvukovým kabátkem, což ostatně považuji za největší klad. Waldemar Sorychta je přeci jen sázka na jistotu. Ovšem to bude v konečném důsledku zhruba tak všechno, protože (stejně jako „Hordes Of Chaos“ od KREATOR) se to letos s nápady moc nedopadlo. SODOM do toho sice řežou hlava nehlava, ale činí tak nejspíš jen z toho důvodu, že se to od nich čeká. Celý materiál mi přijde úplně bez duše, bez záchytné myšlenky, jeden ohraný motiv střídá další, stokrát obehraný hrubozrnný vál se stal smyslem jejich existence, bodem zrodu i cílem. Tvařme se tedy agresivněji než agresivně, možná to pomůže, zařaďme se. Jenže na tohle se dá odpovědět jediným způsobem - tak to tedy ne!

Když před dvaceti lety vyšlo „Better Off Dead“, věděl jsem, že si SODOM za svou novou cestou stojí a že zvolnění a všechny ty obměny, které znamenaly větší různorodost skladeb tohoto netradičního alba, mají svůj smysl. Skutečnost, že se kapela na začátku devadesátých let rozhodla na nějakou dobu nepokračovat ve šlépějích svých úspěšných milníků z konce předchozí dekády - „Persecution Mania“ a „Agent Orange“ jsem vnímal jako sympatickou volbu. Bohužel se brzy veškerá odvaha kamsi vytratila a SODOM se vrátili ke své důraznější a méně nápadité poloze, ve které se pohybují již zhruba osmnáct let, ovšem jen s tím rozdílem, že jim oproti „Blackfire éře“ schází nápady.

Novinka je tradičním albem současných SODOM – uniformní rubanice a klepačky střídají v rychlém sledu jedna druhou, občas je ta která věc obohacená nějakou vyhrávkou nebo akustičtější pasáží, nad vším burácí uřvaný Angelripper, to vše se zde děje dle předpokladů, ale že by se tu nacházel nějaký moment, který by mne zaujal, to říci opravdu nemůžu.


Stray
Stray

Zveřejněno: 29.11.2010


Čekal by snad někdo album, které by kapelu SODOM, po více než dvaceti letech, dostalo znovu do popředí zájmu?

Autor recenze:
4 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,3 / 10s kapelou SODOM:
SODOM - Decision Day [Martin Lukáč]

s kapelou KREATOR:

s kapelou DESTRUCTION:

s kapelou ASSASSIN:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page