Čtvrtek
22.2.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2011

Vydavatel:
Relapse Records

Stopáž:
32:32

Studio:
Visceral Sound, Mass Studio

Produkce:
Scott Hull, Paul Fig, Chris Dodge

1. Bereft
2. Repeat Until You Fail
3. Roll Call
4. 3.26.00
5. Three Day Hold
6. Yes Officer/No Officer
7. Fear's Song
8. Two Or Ten Faces
9. Shit Goes In, Shit Comes Out
10. You Can't Fix Me, Don't Trip
11. Painted Grey
12. All The Regimes You Hold Most Dear
13. Destinal
14. Bankrupt Social Code
15. Seven Funerals
16. They All Died Is What Happened
17. ...And Expirations
18. Cedar Ave. (Was The Best Place To Watch People Ascend To Heaven)
19. Half Dead
20. Bad As It Is...
21. Miscommunication
22. Los Infernos
23. Ungrateful
24. Possession
25. Burlap Sack

DESPISE YOU:

Chris Dodge
gitara

(zbytok neznámy)

AGORAPHOBIC NOSEBLEED:

Scott Hull
gitara, programovanie

Jay Randall
spev, ruchy, elektronika

Richard Johnson
spev, basgitara

Katherine Katz
spev

And On And On... (2011)

DESPISE YOU / AGORAPHOBIC NOSEBLEED - And On And On...

Scott Hull je šťastný chlapík! Vďaka vedúcej pozícii v PIG DESTROYER, AGORAPHOBIC NOSEBLEED a kontaktom na scéne mu zrejme nerobí problém nahrať splitko s akoukoľvek kapelou na, akú si práve pomyslí. A tak si postupne plní svoje „detské sny“.

Počiatok tejto nahrávky je zasadený do minuloročného druhého pokračovania kompilácie THIS COMPILATION KILLS FASCIST. Na tento výber Scott umiestňuje bandy, ktoré podľa neho patria k špičke svetového grindcore/powerviolence, a tak sa vedľa seba zídu staré známe pojmy s mladými nádejami.

Účel kompilácie je jasný – predviesť sa v konkurencii podobných spolkov a vydláždiť si tak cestu k „úspechu“. Kompilácia pomohla a preraziť sa už podarilo napríklad WEEKEND NACHOS, MARUTA či NOISEAR. Na nový diel sa dokonca podarilo dostať aj zvolenským IDIOTS PARADE, čo je pre slovenský grindcore určite veľká pocta. Ale aby som ďalej neodbiehal od témy...

AGORAPHOBIC NOSEBLEED

Najdôležitejšie je, že Scottovi Hullovi sa podarilo na posledný diel TCKF (a na nahrávanie splitu) okrem iného zlákať aj dlho nečinné legendy DESPISE YOU. Čakanie sa vážne oplatilo, pretože nový materiál DESPISE YOU je plný hutného a energického grindu, powerviolence a punku hraného v tých najvyšších obrátkach.

Kolaborácia medzi AGORAPHOBIC NOSEBLEED a DESPISE YOU je vlastne len jedným zo série diel, na ktoré sa Hull a spol. chystajú. Medzi sľúbené spolupráce patrí napríklad spoločná nahrávka s LACK OF INTEREST (stará nátlaková hardcoreová banda) alebo THRONES Joea Prestona, ktorého na stránkach Metalopolisu asi nie je potrebné podrobnejšie predstavovať. Nuž, máme sa na čo tešiť!

Aký je teda príspevok DESPISE YOU na „And On And On...“? Strčte do mixéra ten najdrzejší punk, veľmi nasraný hardcore, spomaľte to troškou tvrdých metalových pasáži a pridajte deathmetalové včelíny v štýle 80´s. Potom možno budete mať približnú predstavu, ako asi znie nový DESPISE YOU. Korunku tomu celému nasadzujú hlasový prejav speváka, ktorý je hardcore klasik non plus ultra, a jeho krehký náprotivok s úplne šialeným vokálom v štýle vrieskajúceho desaťročného decka. A aby som nezabudol, „Fear´s Song“ (pôvodne od kapely FEAR) je jedna z najlepších punkových skladieb, aké som v poslednej dobe počul. Toto sa dá veriť len DESPISE YOU!

DESPISE YOU

AGORAPHOBIC NOSEBLEED pokračujú v trende nastolenom na poslednej dlhohrajúcej doske „Agorapocalypse“, čiže v ich klasickom grindovom výplachu podporenom automatom, šialenými sólami a thrashovým feelingom.

Novinkou sú občasné úlety k oldschoolu (kapela sa zrejme pred kolegami nechcela nechať zahanbiť) a koketovanie so sludgeom, ktoré bude mať zrejme pôvod v speváčke Kat. Práve jej akvizícia Kat bola pre kapelu veľkým krokom vpred. Tí, ktorí ju poznájú z čias jej pôsobenia v SALOME, určite vedia, o čom hovorím: keď sa do toho táto drobná slečna oprie, vždy vyčarí úsmev na tvári. Je naozaj radosť počúvať jej škrekľavý prednes. A keď okolo seba ziape angažované texty s takou vervou, že by jej to mohlo závidieť mnoho kolegov z branže, človek sa nestačí čudovať.

Pre tentokrát ale zostávajú AGORAPHOBIC NOSEBLEED v priamom súboji porazení. Hlavu však môžu mať vztýčenú, DESPISE YOU jednoducho hrdo (kruto)vládnu!

Hodnotenie:
DESPISE YOU: 8/10
AGORAPHOBIC NOSEBLEED: 6,5/10


Phill
Phill

Zveřejněno: 20.6.2011


Pre tentokrát zostávajú AGORAPHOBIC NOSEBLEED v priamom súboji porazení. Hlavu však môžu mať vztýčenú, DESPISE YOU jednoducho hrdo (kruto)vládnu!

Autor recenze:
nehodnoceno

Redakce:
zatím nehodnoceno

7 / 10

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page