Středa
23.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
1985

Vydavatel:
Combat Records

Stopáž:
31:25

Produkce:
Dave Mustaine, Karat Faye

1. Last Rites/Loved To Deth
2. Killing Is My Business... And Business Is Good!
3. The Skull Beneath The Skin
4. These Boots
5. Rattlehead
6. Chosen Ones
7. Looking Down The Cross
8. Mechanix

Dave Mustaine
zpěv, kytara

Chris Poland
kytara

Dave Ellefson
baskytara

Gar Samuelson
bicí

Killing Is My Bussiness (1985)
Peace Sells... But Who´s Buying (1986)
So Far So Good... So What (1988)
Rust In Peace (1990)
Countdown To Extinction (1992)
Youthanasia (1994)
Hidden Treasures (1995)
Cryptic Writings (1997)
Risk (1999)
Capitol Punishment: Megadeth Years (2000)
The World Needs A Hero (2001)
Killing Is My Bussiness (deluxe edition) (2002)
Rude Awakening (2002)
The System Has Failed (2004)
That One Night Live In Buenos Aires (DVD) (2007)
United Abominations (2007)
Endgame (2009)
Th1rt3en (2011)
Super Collider (2013)
Dystopia (2016)

MEGADETH - Killing Is My Business... And Business Is Good!

Vzniku jedné ze stěžejních kapel americké thrash metalové scény předcházelo mnoho zlé krve, vždyť Mustaineův legendární vyhazov od METALLICY fanoušci rozebírají ještě dnes. Debut „Killing Is My Business… And Business Is Good!“, který spatřil světlo světa necelé dva roky po zmíněných událostech, je zejména albem, které zachycuje tehdejší rozpoložení frustrovaného, ambiciózního a instrumentálně nabušeného Davea, jenž to chtěl své bývalé kapele především nandat a až pak teprve soustředěně budovat svůj mnoholetý band. Nahrávce nechybí výtečné hráčské výkony, tah na branku ani potřebný zápal. Přestože se album ihned po vydání zařadilo mezi základní pilíře rodící se vlny vysokorychlostních metalových nahrávek z USA, přece jen postrádalo studiovou i producentskou kvalitu všech následujících děl MEGADETH. Z toho důvodu je ze současného pohledu mnohými opomíjeno.

MEGADETH

Dnes již nicméně víme, že je velmi dobře, že se Mustaine ze svého vyhazovu brzy oklepal, a přes všechny své tehdejší neřesti dokázal vytrvale pracovat na svém novém projektu, takže celý metalový svět nakonec přece jen nepřišel o početné množství albových drahokamů. Úplně první z nich, pouhou půlhodinu trvající nahrávka, působil ve své době jako střela, na níž jsme se mohli doslova svézt a zároveň obdivovat bleskurychlé prsty pánů Mustainea a Polanda. Nechyběly typické riffové dostihy, příznačné jak pro začátky METALLICY, tak později vlastně i pro start MEGADETH, rozohněné sólové duely a opravdu řízný a pisklavý Daveův mečák.

Ze skladeb bych vypíchl jak slibný titulní song, tak zběsilou „Rattlehead“ (alias na mnoho let dopředu maskot kapely umístěný již právě na obalu debutu), „Mechanix“ (což byla prý Daveova původní verze skladby „The Four Horsemen“, která jinak vyšla na debutu METALLICY „Kill ´Em All“), progresivně laděný ejakulát „Looking Down The Cross“, upoutávající mnoha košatými kytarovými fázemi, písničkovější melodikou i pohlednou rytmikou (zřejmě nejzajímavější skladba na albu), ale rovněž svojsky upravenou předělávku „These Boots“ od zpěvačky Lee Hazlewood. Tohle album je tedy podle mého rovněž thrash metalovou klasikou, byť je jasné, že své trumfy MEGADETH ukázali naplno až na albech následujících. Začátek plný příslibů.


Stray
Stray

Zveřejněno: 1.10.2011

WWW odkaz:

Ultrarychlá střela. Neotesaná, pravěká klasika stylu thrash, byť je dnes jasné, že své trumfy MEGADETH vytáhli až na albech následujících. Zkrátka začátek plný příslibů.

Autor recenze:
nehodnoceno

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,1 / 10s kapelou MEGADETH:

s kapelou METALLICA:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page