Sobota
21.4.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2001

Vydavatel:
Eclipse Productions

Stopáž:
50:00

Studio:
Benas

Produkce:
Míla Sládek a TROLLECH

1. V říši Trollech
2. Řeka smete, co ji patří
3. Scel Lem Duib
4. Pod hradem Radyní
5. Černý les - černý kov
6. Poustevník
7. Cesta bahnitá vede kroky mé
8. Skřet Duchmaus ze stříbra
9. Oheň jara

Asura Godwar Gorgon´s Ray
vokál,basa, kytara, harfa

Lord Morbivod
kytara

Johannes
kytara, basa, vokály, bicí automat

Dech pohanských větrů (2000)
Ve hvozdech (2001)
Synové lesů (2001)
Tváře stromů (EP) (2003)
V rachotu hromů (2003)

TROLLECH - Synové lesů

To mi takhle jednou velectěný Morbivod zaslal pět cédéček. Při zběžném surfování po stránkách všech jeho tří projektů mi klesala čelist. Tři projekty, tři zcela originální světy, každý vydává nový materiál jednou ročně. Lord Morbivod tedy do roka vydá za různé kapely tři cédéčka, která dohromady dávají většinou tak 160 minut. Přesně takhle si představuji workholika. V této recenzi vám nastíním asi nejméně originální z jeho projektů (ostatní příště), a sice Trollech. Nejméně originální? To byste museli znát Stíny plamenů a Umbrtku, aby jste věděli, co tím myslím, protože tyto dva projekty jsou tak šílené, že kdo je zná, tomu už nemůže nic dalšího přijít originální.

Co je Trollech? Je to striktně apolitický projekt, který se celý točí kolem uctívání přírody a je v něm i notná dávka recese (takové "veršotepecké skvosty" a slovní hříčky jako Zatrollené hvozdy nebo Lesní blackotání se hned tak nevidí). Trollech je temná lesní říše pod hradem Radyní plná trollů, skřítků, podivných elfů a roztodivných kreatur. Říše, která žije nezávisle na politice tohoto státu, nezávisle na náboženství, nezávisle na všem. A pouze čtyři strážci této říše se starají o to, aby se o ní nikdo, kdo by toho mohl zneužít, nedozvěděl (tedy všichni, kromě Trollech fans :) . Těmi čtyřmi strážci jsou brutálně kníratý elf Johannes, Asura Boživálka Paprsek Gorgony, Lord Morbivod a skřet Duchmaus ze stříbra - prostě čtyři jezdci z Apokalypsy.

Přichází věk pohanského lesního black metalu... nezapomeňte, že skřítkové vždy ví, co potřebujete, když vás schvátí zlá nemoc!

Po hudební stránce není Trollech vůbec špatný. Ne že by šlo zase o nějakou špičku, bicí automat je občas slyšet až moc, ale většinou plní svou úlohu dobře a neruší. Kytary jsou poměrně jednoduché, ale chytlavé a nápadité. Občas se mihne bathoryovské brnkání na španělky. Zato co se týče vokálů - Morbivod má nádherně vyječené vichřicovitý hlas, jeden z nejlepších v ČR zcela jistě. Z kvalitního celku vybočuje hlavně podivná Scem lem Duib - to musíte prostě slyšet. Mě chytaly křeče smíchy, doufám, že to byl záměr. Jestli ne, tak mě to mrzí. Dále se jako dub vprostřed hvozdu tyčí krásně uječená Pod hradem Radyní a Skřet Duchmaus ze stříbra s brutálně chytlavým refrénem. Na Trollech je zajímavé, že si některé verše budete stále opakovat, což je vzhledem k tomu, že jsou nazpívány blackovým skřehotem poněkud bizarní, a proto si je opakujte někde, kde jste sami.

Synové lesů jsou velice příjemným zpestřením vaší sbírky CD. Netypické, zábavné dílko, které neuchvacuje propracovanou muzikou, ale nečím zcela jiným, neuchopitelným. Snad je to citelná nadsázka, nevím. Vím, že jsou Trollech skvělí a mám je rád, i když nevím zcela přesně, co si o nich myslet. A což teprve další Morbivodovy projekty! Asura s Morbivodem jsou v jistém smyslu géniové. Dychtím po dalším počinu.


Radalf

Zveřejněno: 5.9.2002


Synové lesů jsou velice příjemným zpestřením vaší sbírky CD. Netypické, zábavné dílko, které neuchvacuje propracovanou muzikou, ale nečím zcela jiným, neuchopitelným. Snad je to citelná nadsázka, nevím. Vím, že jsou Trollech skvělí a mám je rád, i když nevím zcela přesně, co si o nich myslet.

Autor recenze:
8,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,5 / 10

Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page