Čtvrtek
24.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2012

Vydavatel:
Nuclear Blast Records

Stopáž:
33:05

1. Waste In Space
2. Repossession
3. New Dead Masters
4. Unholy Abductor
5. Idiot Check
6. Covered In Sick/ The Barfer
7. You´re Cut Off
8. Authority Complex
9. Standards And Practices
10. Crushing Chest Wound
11. The Monster With 21 Faces
12. Jesus Freaks
13. The Fatal Feast
14. 12 Step Program
15. Eviction Party
16. Death Tax
17. Residential Disaster

Tony Foresta
zpěv

Ryan Waste
kytara

Philip Hall
baskytara

Dave Witte
bicí

Waste 'em All (2003)
Hazardous Mutation (2005)
The Art Of Partying (2007)
Massive Aggressive (2009)
The Fatal Feast (2012)

MUNICIPAL WASTE - The Fatal Feast

Americká kapela MUNICIPAL WASTE se v průběhu uplynulých deseti let vypracovala do pozice stálice a dnes již ve svém ranku patří k zavedeným pojmům. Příznivci jejich thrashmetalového retra, respektive té podoby thrashe, kdy tento styl upaluje směrem do oblastí vysokorychlostního hardcore, tolik typického pro americkou klubovou scénu poloviny osmdesátých let, můžete znovu zbystřit.

MUNICIPAL WASTE

MUNICIPAL WASTE se totiž doslova vzhlédli ve čtvrtstoletí staré skejťácké subkultuře a předávají odkaz legendárních kapel typu S.O.D., NUCLEAR ASSAULT (na novince se objevuje coby vítaný host John Connelly), D.R.I., SUICIDAL TENDENCIES nebo třeba i ANTHRAX, dalším generacím. A už vůbec nemluvím o jejich obsesi v splatter komiksech, kde se to hemží všelijakými zombíky a mrtvolami, kterými pouze dotvářejí vizuální stránku svých děl k dokonalosti – teď mluvím zejména o velmi povedeném coveru letošní novinky.

Zbrusu nové album „The Fatal Feast“ je jejich debutem u velkého vydavatelství Nuclear Blast, celkově však již pátou kolekcí. MUNICIPAL WASTE zde útočí svými osvědčenými zbraněmi a na ploše něco málo přes půlhodiny doslova rozpoutávají bezskrupulózní ultrarychlé peklo napěchované hromadou riffů, temp a vysokofrekvenčního mluvozpěvu, tolik typického pro všechny ty výše zmíněné americké party osmdesátých let. Mantinely jejich hudby jsou sice pevně dány nezpochybnitelným obdivem k metalovému stylu, který tu již před více než čtvrtstoletím řádil, avšak v jejich podání toto pevně dané omezení všech vyjadřovacích prostředků nepůsobí nikterak hloupě nebo zastarale, byť nepřináší a ani nemůže přinášet zhola nic nového.

Pokud máte rádi rychlou a tvrdou hudbu pohybující se někde na hranici thrash metalu a hardcore, a zejména tu její podobu jaká se hrála v osmdesátých letech, pak budete spokojeni. Nová nahrávka, stejně jako ty čtyři předešlé, obsahuje řádně nabušenou razantní směsku skladeb, které si to upalují start - cíl, aniž by zapochybovaly nad skutečným letopočtem. MUNICIPAL WASTE prostě milují to, co hrají a toho je třeba si cenit – hrají to dobře.

P.S.: Jediná výhrada. Možná bych uvítal, kdyby se členové této kapely na fotografiích více smáli. Bylo by to totiž v rámci jejich hudby více k věci.


Stray
Stray

Zveřejněno: 13.4.2012


Dobře zvládnuté thrash metal / hardcore retro oblibující hudební dění, které doplňovalo v osmdesátých letech americkou skate-boardovou scénu. U mne pohoda.

Autor recenze:
6,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

6,9 / 10s kapelou MUNICIPAL WASTE:

s kapelou NUCLEAR ASSAULT:

s kapelou ANTHRAX:

s kapelou OVERKILL:

s kapelou EXODUS:

s kapelou SUICIDAL TENDENCIES:

s kapelou SACRED REICH:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page