Neděle
22.7.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2012

Vydavatel:
Metal Blade

Stopáž:
37:40

Studio:
Audio Hammer Studios, Florida, U.S.

Produkce:
Mark Lewis

1. Make It Bleed
2. Hate Creation
3. (Cult)uralist
4. I, Dementia
5. Section 8
6. Faces
7. Dead Silence
8. The Night Remains
9. Devoid
10. Possibilities of an Impossible Existence

Phil Bozeman
vokál

Ben Savage
sólová kytara

Alex Wade
kytara

Zach Householder
kytara

Gabe Crisp
basa

Ben Harclerode
bicí

The Somatic Defilement (2007)
This Is Exile (2008)
A New Era Of Corruption (2010)
Whitechapel (2012)
Our Endless War (2014)

WHITECHAPEL - Whitechapel

Donedávna velmi plodný a pokrokový žánr zvaný deathcore se ocitl ve fázi stagnace. Problém by nebyl ani tak s kvantitou, neboť nových nahrávek i kapel se objevuje stále víc než dost, ale spíš s kvalitou. Většina spolků více méně opakuje již stokrát slyšené a placka, která by tomuto odvětví vrátila dřívější lesk, se neobjevila už pěkně dlouho.

Velká jména, ke kterým se pozornost upírá nejvíce, často zbaběle utíkají k tradičnímu death metalu (ALL SHALL PERISH, JOB FOR A COWBOY) nebo taktéž upadli do stereotypu (CARNIFEX, SUICIDE SILENCE, EMMURE), či rozloženi personálními problémy mlčí (THE RED CHORD, OCEANO), popřípadě to zabalili úplně (DESPISED ICON, ANIMOSITY).

Až nyní na sebe vzali zodpovědnost (taktéž mezi starou gardu patřící) WHITECHAPEL a na svém bezejmenném albu se rozhodli škarohlídům ukázat, že všem deathcorovým dnům ještě nemusí být konec.  Amíci, kteří po celou svoji kariéru hrají víceméně typickou (ryzí) verzi žánru, na své letošní novince totiž předvádějí vskutku impozantní evoluční skok a po třech dost nahrubo hoblovaných fošnách přinášejí materiál, který krom toho, že zní jako vždy tvrdě, razantně, drtivě, je i hudebně zajímavý a nad současnou sériovou výrobou výrazně vyčnívá.

WHITECHAPEL

Hned od úvodních okamžiků je z alba jasně patrná snaha zahustit a trochu zkomplikovat svůj projev a taktéž vyhnout se klišé. Kytary i rytmika toho hrají mnohem více než na minulých deskách, skladby jsou členitější s mnoha zajímavými zvraty a celou produkci jistí jako vždy předpisově brutální murmur. Doporučuji soustředit se zejména na kusy „Hate Creation“, „(Cult)uralist“ nebo „Section 8“.

Kapela zajímavým způsobem střídá lehce nepravidelné rytmy, rychlé sypačky, pomalé, úderné „groove“ riffy, sóla, harmonie, občas je slyšet i sampl, ale i přes složitější stavbu skladeb ji to stále ukázkově hnětá. A v tom je právě ten vtip. WHITECHAPEL prostě namíchali správný poměr složitostí a přímočarého, metalového hoblování. Jejich aktuální matroš tak dle mého dokáže nejen rozpoutat na živo pořádný kotel, ale i zaujmout náročnějšího posluchače, který při soustředěném poslechu na kvalitní aparatuře kontroluje každý detail.

Podobně jako u poslední desky kolegů VEIL OF MAYA, je i z novinky WHITECHAPEL v některých momentech nepatrně cítit vliv „příbuzného“ djentu, ovšem žádné převlékání kabátu či změna stylu se ve výsledku nekoná. Američané jsou bezesporu hudebně vyspělejší a skladatelsky dál, ovšem stále zůstávají sympaticky věrni tomu svému deathcoru, což v jejich případě beru jako správnou cestu. Konec konců jejich bezejmenné „s/t“ je toho důkazem.


Sicky

Zveřejněno: 17.7.2012


Bezejmenné „s/t“ od WHITECHAPEL budiž důkazem, že žánr zvaný deathcore ještě neřekl poslední slovo.

Autor recenze:
8 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,7 / 10s kapelou WHITECHAPEL:

s kapelou ALL SHALL PERISH:

s kapelou OCEANO:

s kapelou SUICIDE SILENCE:

s kapelou DESPISED ICON:

s kapelou THE RED CHORD:

s kapelou VEIL OF MAYA:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page